Rezultātu tabula

Aizvadītajā svētdienā uz vienpadsmito tradicionālo tautas skrējienu „Gulbenes apļi” pulcējās aptuveni 230 skrējēji un 18 soļotāji. Par skrējiena absolūto uzvarētāju 9 (8.1) kilometru distancē, kā arī 3 km soļošanā kļuva Edgars Gjačs (Lizums), bet dāmu konkurencē 6 (5.4) kilometros pārliecinoši ātrākā bija stāmerieniete Guna Ģērmane.

 

Pirmais starts tika dots soļotājiem, kas sacentās 3 kilometru distancē. Par uzvarētāju dāmu konkurencē kļuva Ilma Melne (Galgauska), aiz viņas otrajā vietā Inese Sirmā (Tirza), bet trešo labāko rezultātu uzrādīja Irita Bačka (Druviena). Vīriešiem pirmo vietu izcīnīja Edgars Gjačs, otrajā pozīcijā Artis Vizners no Druvienas psk, bet trešais Lauris Ivanovs (Gulbenes 2.vsk). Senioru konkurencē uzvarētāji tika noskaidroti pēc starptautiskās koeficientu sistēmas, aprēķinot pēc uzrādītā rezultāta un vecuma. Kungiem pirmajā vietā Raitis Lērme (Valmiera), otrais Harijs Āboliņš, bet trešo labāko rezultātu uzrādīja Gunārs Rubenis. Dāmu konkurencē viss goda pjedestāls tāpat kā pērn - par uzvarētāju kļuva Ņina Jurciņa (Daukstes), otrajā vietā Dace Saulīte (Madona), bet trešajā vietā Diāna Odumiņa.

Paši mazākie dalībnieki spēkiem mērojās 300 metru distancē, veicot vienu stadiona apli. Finišu sasniedza 15 septiņgadīgi un jaunāki zēni, kā arī 13 meitenes. Ātrākā no meitenēm bija Ance Polaka (Alūksnes pils.BJSS), otrajā vietā Līva Kļava (Gulbenes vsk), bet trešā Laura Kallase. Zēniem par uzvarētāju kļuva Marsels Mezītis, aiz viņa otrajā vietā Niks Ronis (Gulbenes vsk), bet trešais Raivo Berkolds (Pilskalns). 300 metru garo distanci pieveica arī 2015.gadā dzimusī Karlīna Vanaga un 2014.gadā dzimuši Anna Jankava.

Pl.12.00 atskanēja starta šāviens tautas skrējienam „Gulbenes apļi”.

3 kilometru distancē S 10 vecuma grupā meitenēm par uzvarētāju kļuva Evelīna Lazdiņa (Pilskalns), aiz viņas otrajā vietā Arta Jankava, bet trešajā pozīcijā Līva Salmiņa (abas Gulbenes vsk). Zēniem 20 dalībnieku konkurencē par uzvarētāju kļuva Artūrs Filips Igaviņš. Otro labāko rezultātu sasniedza Adrians Stepe (abi SK Lejasciems), bet trešais Mārtiņš Griķis (Gulbenes vsk).

S 13 grupas meitenēm labāko rezultātu uzrādīja kaimiņvalsts pārstāve no Lietuvas Neli Mazoļevskaja, aiz viņas otrajā vietā Jolanta Pence no Lejasciema, bet Kristai Korkinai trešā vieta. Šī vecuma grupa meitenēm bija viskuplāk pārstāvēta – 29 dalībnieces. Zēniem šajā vecuma grupā uz starta stājās 33 skrietgribētāji. Par uzvarētāju kļuva Armands Griestiņš (Tirzas psk), otrajā vietā Rolands Blūms (Gulbenes K.S.P.), bet trešais Deniss Ciunelis (Gulbenes vsk).

Par S 16 vecuma grupas uzvarētāju kļuva Terēze Urbāne (Rīga), uzrādot labāko rezultātu 3 km distancē dāmām. Otro labāko rezultātu uzrādīja Jeļizaveta Černova (Gulbenes n.BJSS/volejbols), bet trešajā pozīcijā Agnese Razminoviča (Viļaka). Jaunieši spēkiem mērojās 5.4 kilometru distancē un 20 dalībnieku konkurencē par uzvarētāju kļuva Dāniels Eglītis (Alūksnes pils.BJSS). Otrajā vietā Ričards Kamanders (Tirzas psk), bet trešajā pozīcijā Matīss Aigars (Lizuma vsk).

S 19 vecuma grupas jaunietēm visātrāko rezultātu distancē uzrādīja pagājušā gada uzvarētāja Aivita Lasmane (GNVĢ), aiz viņas otrajā vietā Marina Vīksniņa (Tirza), trešajā vietā Ilga Melne (RSU). Jauniešiem bija jāveic 3 apļi. Uzvaru svinēja Lizuma vsk sportists Ritvars Sebris. Otrajā vietā Nauris Ciekurzis, bet trešajā pozīcijā Renāts Egle (Lizuma vsk).

Sievietēm 5.4 kilometru distancē par uzvarētāju kļuva Guna Ģērmane. Otrajā vietā Lietuvas sportiste Rūta Marija Trimonyte, bet trešo vietu ieguva Daira Jansone. Vīriešiem 8.1 kilometra distancē triumfēja Edgars Gjačs. Otro vietu izcīnīja Jānis Ģērmanis (Stāmeriena), bet trešais Flavio Nunes (Gulbene/Portugāle).

S 40 grupā par uzvarētāju 5.4 kilometru distancē par uzvarētāju kļuva Ilze Urbāne (Rīga), otrā Ilona Pupause (Madona), bet trešo labāko rezultātu sasniedza Sandra Dubrovska (Jaungulbene). Vīriešiem 8.1 kilometru distancē finiša līniju visātrāk sasniedza Vytautas Gražys (Lietuva), kas finiša līniju šķērsoja tikai 2 sekundes aiz E.Gjača. Otrajā pozīcijā Raivis Ančs (Gulbene/Saurieši), bet trešajā vietā Edgars Gargurnis (Stradi).

V 50 grupā, kā arī par absolūto 5.4 kilometru distances uzvarētāju kļuva Antis Zunda. Otrajā vietā Uldis Lapsa (Skanste). Dāmām S 50 grupai uzvarētājas noteica pēc starptautiskās koeficientu sistēmas un jau vismaz piekto gadu pēc kārtas par uzvarētāju kļuva Zinaīda Rācenāja no Madonas. Otrajā vietā Ilze Boldāne (Gulbene), bet trešajā vietā Ruta Kozlovska (Madona). Arī V 60 grupas uzvarētājus noteica pēc koeficientu sistēmas un par uzvarētāju kļuva Jānis Supe (Tirza), otrajā vietā Ēriks Apšenieks (Balvi), bet trešais Vladislavs Ponomorenko.

„Tautas klases” skrējēji veica 3 kilometrus garu distanci. Dāmām uzvarēja Solvita Brezinska (Ozolkalns), otrajā vietā Sanita Vieglā, bet trešajā vietā Agnese Vieglā (abas Gulbene). Vīriešiem ne tikai par savas grupas uzvarētāju, bet arī par 1 apļa - 3 kilometru skrējiena uzvarētāju kļuva Kaspars Brezinskis (Ozolkalns), otrais – Dzintars Peksts, bet trešais Aivars Dobris.

Tradicionāli ar kliņģeriem tika sveiktas kuplākās skolu komandas un organizācijas. Vismasveidīgāk pārstāvētā bija Gulbenes vsk, kuru pārstāvēja gandrīz 50 dalībnieki (sporta skolotāji Irēna Sproģe, Dzintars Abakoks, Inga Anča un Sarmīte Gobiņa). Biedrība “Gulbenes K.S.P.” uz sacensībām bija ieradušies aptuveni 18 dalībnieku kuplā pulkā. Sveiktas tika arī Lizuma vsk un Tirzas psk komandas.
                Sacensību organizatoru vārdā liels paldies visiem skrējiena atbalstītājiem: Gulbenes pilsētas pārvaldei, „Rankas piens”, SIA „KIKELE”, “DMS Sfēra”, kā arī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirknim, Gulbenes novada Pašvaldības policijas un Gulbenes sporta centra darbiniekiem.

Dace Anča