5.novembrī Siguldas Kausam svaru stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu tika svinēta 10 gadu jubileja. Sacensības bija arī noslēdzošais posms Vidzemes Reģiona Kausā. Šogad spēcīgākā komanda Vidzemē ir „Gulbenes K.S.P.”.

Siguldas Kausa sacensībās kopā piedalījās 11 sporta komandas, kuras spraigā cīņā spēkojās, lai pretendētu uz Siguldā spēcīgākās komandas titulu, kā arī gūtu pēdējos punktus Vidzemes Reģiona Kausā.

Šīs sacensības bija arī izšķirošais posms Vidzemes Reģiona Kausā. Kopā Vidzemē šogad ir notikušas deviņas sacensības, kurās visa gada garumā 36 komandas piedalījās un vāca punktus. Pēc sacensībām Siguldā noskaidrojās, ka 2016. gada spēcīgākā komanda Vidzemē ir „Gulbenes K.S.P.”, aiz tās 2. vietā „Madonas SCK”, bet 3. vietā komanda „Rembate”. Vēl priekšā Latvijas Kausa vērtējums, ko noteikts 19. novembrī Priekules novada čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma. Taču šobrīd pavisam skaidrs, ka komandu „Gulbenes K.S.P.” vairs nepārspēt. Par 2. un 3. vietu pacīnīties nāksies komandām „Madonas SCK”, „Rembate” un „Bauska”.

Komandu veiksmei pamatā ir katra sportista individuālais sniegums sacensībās. Siguldas Kausa sacensības sniedza iespēju sportistiem pārbaudīt spēka izturību, uzspiežot svaru stieni pēc iespējas vairākas reizes. Svaru stieņa smagumu noteica katra dalībnieka svēršanās laikā uzrādītais personīgais svars. Savukārt sievietēm uz svaru stieņa tika uzlikta puse no personīgā svara. Siguldas Kausā tik apbalvoti sportisti katrā svara kategorijā un grupā.

Sacensību rezultāti un foto pieejami: http://www.powerliftings.lv/?

Siguldas Kausu svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu organizēja Siguldas „Panatta Fitness” sporta klubs sadarbībā ar Latvijas Pauerliftinga federāciju.

Baiba Norberte,
sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Pauerliftinga federācija
Biedrība Spēka Pasaule