No 28.novembra līdz 3.decembrim Beļģijas pilsētā Monsā (Bergena) risinājās ikgadējais starptautiskais NATO SHAPE turnīrs basketbolā, kurā startēja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) basketbola izlase, ko pārstāvēja zemessardzes 25.bataljona 9 zemessargi un 3 Nacionālā aizsardzības akadēmijas kadeti.

bron1612

Desmit valstu komandu konkurencē mūsu spēlētāji izcīnīja godpilno 3.vietu, piekāpjoties ASV un Lietuvas komandai.

“Bijām sadalīti divās apakšgrupās, katrā pa piecām komandām. Lai tiktu finālā, savā apakšgrupā bija jāizcīna 1.vieta. Paliekot otrajā vietā cīņa risinās par 3.- 4.vietu. Mūsu apakšgrupā cīnījās spēcīgā ASV komanda, kā arī Anglijas, Francijas un Holandes basketbolisti. Spēles sākās otrajā ierašanās dienā, kad spēlējām ar holandiešiem, svinot uzvaru. Nopietnāki pretinieki bija Francijas komanda, taču spēlē uzvarējām. Tad sekoja spēle ar angļiem. Spēles lielāko daļu bijām pārliecinošā vadībā, taču vēlāk sasparojās arī pretinieks, bet mums izdevās noturēt līderpozīcijas un uzvarēt. Līdzjutējiem bija saspringts brīdis spēles beigās. Trīs uzvaras mums bija rokā. Duelis ar ASV bija nopietns, jo pirms tam redzējām, kā viņi spēlē ar pretinieki, atraujoties pat par 50-60 punktiem. Divas ceturtdaļas noturējāmies ar mīnus 15 punktiem. Spēles otrajā daļā mazliet pietrūka spēka, bet pāris spēlētājiem bija veselības problēmas. Spēli zaudējām. Līdz ar to finālā cīnījāmies par 3.- 4.vietu ar komandu no Itālijas, izcīnot bronzu. Paldies mūsu atbalstītājiem, kas bija atnākuši skatīt spēli – gan Latvijas karavīriem un viņu ģimenēm, kas pašlaik atrodas SHAPE bāzē, gan Lietuvas, Kanādas līdzjutējiem. Ir liels gandarījums par mūsu puišu labi padarīto darbu un izcīnīto kausu. Vienlīdz priecājos, ka gan Latvija, gan Lietuva spēj pierādīt pārējām lielvalstīm, ka ir nopietni konkurenti basketbolā.

Savukārt spēle par 1.vietu bija spraiga un interesanta, jo lietuvieši negribēja padoties amerikāņiem – spēle beidzās neizšķirti. Papildlaikā tomēr uzvarēja ASV basketbolisti ar 1 punkta pārsvaru,” par turnīrā piedzīvoto stāsta komandas trenera palīgs Ingolfs Lūsis, kurš komandu pavadīja arī braucienā.

Komandā startēja Artūrs Lūsis, Normunds Lišiks, Nauris Rikveilis, Kaspars Kalniņš, Jorens Duļevskis, Jānis Dumburs, Roberts Liepiņš, Mārtiņš Kromulis, Mārtiņš Pētersons, Matīss Caune, Matīss Čaupjonoks un Miks Leitāns, komandas treneris Artūrs Brūniņš.

Par atbalstu sagatavošanās laikā un dalību turnīrā komandas vārdā paldies trenerim A.Brūniņam, Gulbenes novada Bērnu un jauniešu sporta skolai un Ingolfam Lūsim, NBS komandierim ģenerālleitnantam R.Graubem, Zemessardzes komandierim brigādes ģenerālim A.Ozoliņam, NBS sporta kluba priekšniekam V.Graudiņam, Zemessardzes 25.kājnieku bataljona komandierim pulkvežleitnantam N.Baranovam.

Jana Igaviņa,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste