3. un 4. martā Krievijā, Pleskavā, notika starptautisks turnīrs volejbolā veterāniem, kurā piedalījās arī Gulbenes novada vīriešu un sieviešu komandas. Gulbenieši no kaimiņu zemes atgriezās ar bronzas godalgām.

Turnīrā dāmām spēkiem mērojās astoņas komandas no trīs valstīm, kuras tika sadalītas divās apakšgrupās. Gulbenei jau 3.martā bija jācīnās ar Sanktpēterburgu, Viborgu (Sanktpēterburgas apgabals) un Pleskavu. Pirmajā spēlē ar rezultātu 2:0 tika izcīnīta uzvara pār vietējām Pleskavas volejbolistēm. Arī otrajā un trešajā cīņā pret Sanktpēterburgu un Viborgu iegūta uzvara ar 2:0, tādejādi, izcili aizvadot visas apakšgrupas spēles, gulbenietes savā apakšgrupā bija pirmās.

4.martā “krusta” spēlē Gulbenes volejbolistes tikās ar otrās apakšgrupas otro vietu – Valmieru. Diemžēl abu setu galotnēs mazliet pietrūka veiksmes un zaudējums ar rezultātu 0:2. Pēdējā mačā par 3.-4. vietu Gulbenes volejbolistēm bija jācīnās ar pagājušā gada uzvarētajām Narvas komandu no Igaunijas. Šoreiz uzvara ar rezultātu 2:0 un izcīnīta trešā vieta. Komandas sastāvā spēlēja Solvita Vīcupa, Liene Ķikuste, Daiga Ņikitina, Iluta Rudzīte, Inita Medne, Anita Pizele un Inese Ubaga. Par uzvarētājām kļuva Pleskavas dāmas, kuras pirmajā sacensību dienā piekāpās mūsu volejbolistēm, otrajā vietā Valmiera.

Vīriešiem piedalījās sešas komandas: Pleskava I, Pleskava II, Sanktpēterburgas, Viborgas un divas komandas no Latvijas – Valmiera un Gulbene. Komandas izspēlēja apli – katra ar katru.

3.martā pirmajā spēlē Gulbene tikās ar Pleskavu, kur sīvā mačā tika piedzīvots zaudējums ar 0:2 (19:25; 24:26). Otrajā spēlē ar Valmieras komandu - arī zaudējums ar 0:2 (22:25; 23:25). Trešajā cīņā ar Viborgas vienību pārliecinoša uzara ar 2:0.

Sacensību otrajā dienā mūsu volejbolisti izspēlēja atlikušās divas spēles. Pirmajā mačā Gulbene tikās ar Sanktpēterburgas veterāniem un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:0. Arī atlikušajā cīņā ar Pleskavas II komandu uzvara ar 2:0. Rezultātā Gulbenes komandai trešā vieta un bronzas godalgas, bet par uzvarētājiem kļuva mājinieki – Pleskava I, bet otrie – Valmiera. Gulbenes novada komandu turnīrā pārstāvēja Vitālijs Platais, Kaspars Spirks, Kārlis Jakobsons, Dzintars Adlers, Guntis Rakstiņš, Imants Kairišs, Armīns Zirģelis, Rinārs Teters un Dzintars Vasiļjevs.

Turnīra laikā komandas tika uzaicinātas uz Viļņa Reinsona piemiņas kausa un Litenes kausa izcīņas sacensībām volejbolā, kas notiks 22.aprīlī Gulbenē.

Gulbenes komandu dalībnieki saka paldies par atbalstu dalībai turnīrā Gulbenes novada domei un Gulbenes sporta centram.

Dace Anča