No 13.-17. jūnijam Rīgā un tai tuvākajās pilsētās notika 5. Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēlēs, uz kurām bija ieradušies aptuveni 4 000 sportistu no 36 valstīm, lai spēkiem mērotos 16 sporta veidos. Visplašāk pārstāvētā valsts bija mājinieki – Latvija. Vieglatlētikā neliela pārstāvniecība bija arī no Gulbenes novada, kas ar izcilību aizvadīja šīs sporta spēles.

Tā 15. jūnijā Zemgales Olimpiskā centra stadionā Jelgavā uz 100 metru starta līnijas stājās Jānis Mezītis. Priekšsacīkstēs viņam trešais labākais rezultāts (10.90), bet finālskrējienā Jānis izcīnīja otro vietu, uzrādot rezultātu 10.83. Jau pēc neilga brīža starts tika dots 5000 metru skrējējām dāmām. W40+ grupā labāko rezultātu (20:39) uzrādīja Ilze Urbāne, izcīnot zelta godalgu. Viņai starp visām dāmām absolūtajā vērtējumā piektais labākais rezultāts.

16.jūnija rītā starts tika dots 10 kilometru soļotājiem vīriešiem. M 40+ grupā par uzvarētāju kļuva Raivis Bērziņš (rezultāts 58:59). Viņam šīs bija pirmās Starptautiska līmeņa sacensības. Jau tūlīt pēc vīriešu finiša starts tika dots dāmām 5 kilometru soļotājām. Un šoreiz gulbenietēm divas godalgas. Tā Inese Sirmā kļuva par uzvarētāju W40+ grupā. Jāpiebilst, ka vislielāko prieku pašai sportistei sagādāja fakts, ka viņa uzrādīja trešo labāko rezultātu absolūtajā vērtējumā (29:34). Irita Bačka ierindojās tūlīt aiz Ineses otrajā vietā (32:01).

Sacensības turpināja 200 metru skrējēji. Jānis Mezītis priekšsacīkstēs uzrādīja trešo labāko rezultātu. Jāpiebilst, ka viņš skrēja “taupības režīmā”. Finālā Jānis visu distanci skrēja soli solī ar iepriekšējās dienas pāri darītāju no Īrijas, tomēr šķērsojot finiša līniju pietrūka 2 sekundes simtdaļas. Rezultātā sudraba godalga arī otrajā sacensību dienā.

Dace Anča