Divas dienas Gulbenes novada svētku “Gulbenes novads. Saknes. Piederība” ietvaros notika dažādas sportiskas aktivitātes.

Piektdienas vakarā Gulbenes stadionā notika “Mazo riteņu braukšana”, kur dalībnieki varēja demonstrēt savus braucamrīkus, sagādātos tērpus un savu braukt prasmi. “Tautas riņķošana” tika atklāta ar “Goda apli”, kam pa priekšu brauca Stāmerienas “bānītis” un aiz viņa visi dalībnieki. Pasākuma turpinājumā dalībnieki startēja pēc braucamrīku piederības. Visvairāk dalībnieku bija ar skrejriteņiem un skrituļslidām. Bija arī braucējs uz vienriteņa. Ikviens dalībnieks saņēma piemiņas balviņu, kā arī žūrija apbalvoja savas simpātijas. Noslēgumā visus sanākušos vizināja “Bānītis”, par ko liels paldies Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītājam Aināram Brezinskim.

Pl.22.00 vakarā turpat stadionā uz “Nakts orientēšanos” pulcējās pārsteidzoši daudz orientēties gribētāju: 23 velokomandas un 12 skrējēju komandas. Velokomandām bija jāatrod 12 objekti Gulbenes pilsētas teritorijā pēc fotogrāfijām, savukārt skrējējiem – 7. Ātrākie skrējēji - orientieristi bija “Stradi Lakross” komanda (Rolands Priedeslaipa, Agnija Briedīte, Daira Briedīte un Armands Vaičuls), kas distanci veica 28:39. Otro vietu ieguva komanda “Vainags” (Diāna Kuzmina, Evelīna Laura Seļicka, Beāte Jundze, Ričards Malcāns), rezultāts 30:35. Trešo vietu izcīnīja “Horizonta Spektrums” (Aivis Bašķers, Viesturs Kļaviņš, Niks Zeps, Sandis Sirmais) – 33:50.

Veloorientieristu konkurencē par uzvarētājiem kļuva komanda “Gulbenieši” (Ermīns Neilands, Normunds Maļiks, Artūrs Maļiks), rezultāts 33:44. Otro vietu izcīnīja “Mazuļi” (Kārlis Duļbinskis un Reinis Karolis – 35:16), bet trešajā vietā “Bratuki” (Nauris un Reinis Rikveiļi), rezultāts 37:22.

Paldies jauniešu centram “Bāze” par nozīmīgu iesaistīšanos sacensību organizēšanā un stadiona darbiniekiem.

Sestdienas pēcpusdienā notika pagastu komandu un individuālās sporta aktivitātes Bānīša zemē novadnieka Daumanta Dreiškena iedvesmojumā. Sacensību programmā bija iekļauti četri komandu veidi: “Orientēšanās ar uzdevumu”, “Lokomotīves vilkšana”, “Vizināšanās ar drezīnu” un “Malkas krāmēšana” un trīs individuālie veidi: “Sliedes turēšana”, “Sliedes mešana”, “Šaušana ar pneimatisko pistoli”.

Kā jau Novada svētkos kļuvis par tradīciju, komandu veidos piedalījās pārvalžu izveidotās komandas. Lielu uzmanību izpelnījās aktivitāte “Lokomotīves vilkšana”, kur četri spēkavīri vilka Bānīša dīzeļlokomotīvi noteiktu attālumu. Rezultāti bija ļoti blīvi, un konkurence nopietna. Visātrākie un spēcīgākie izrādījās Līgo pagasta komanda: Ingus Jurčiks, Kristers Mežulis, Jānis Skangalis un Linards Lukašovs (32.75). Otro vietu ieguva Jaungulbenes kvartets: Alvis Makejevs, Matīss Makejevs, Nauris Jermacāns, Arnolds Ķīsis (32.96). Ar rezultātu 33.53, trešo vietu izcīnīja “Stāmerienas 8 Daumanti” (Guntis Laizāns, Aigars Čuhnovs, Rihards Račko, Niks Laiviņš).

Aktivitātē “Orientēšanās ar uzdevumu” komandām Bānīša un stacijas teritorijā bija jāatrod 8 objekti, pēc paslēptiem jautājumiem saistībā ar Bānīti. Vislabāk Bānīša vēsturē, apkārtnē un terminos orientējās Gulbenes komanda: Igors Mežkuts, Raitis Gusārs, Agris Zariņš, Jānis Ginevičs (rezultāts 9:40). Otro vietu ieguva Beļavas kvartets: Elvis Kamšs, Helvijs Kamšs, Aivars Brezinskis un Enijs Rubenis. Trešo labāko rezultātu uzrādīja Lejasciema pagasta komanda: Juris Zaķis, Martins Kristers Celms, Daiga Krēsliņa un Emīls Galvans.

“Vizināšanās ar drezīnu” bija ļoti ātra un aizraujoša. Paši ātrākie bija Gulbenes kvartets (1:01,96), otrajā vietā Jaungulbene (1:01,96), bet trešo labāko rezultātu uzrādīja Lizums (Mārtiņš, Mārtiņš, Māris un Artūrs, rezultāts 1:03.15).

“Malkas krāmēšanā” dalībniekiem vajadzēja “sakrāmēt” malku tvaika lokomotīvē un pēc tam “pārkrāmēt” visu atpakaļ. Naskākie malkas “krāvēji” izrādījās Līgo pagasta puiši (8:26.02). Otro vietu ieguva Jaungulbenes kvartets: Dāvis un Nauris Jermacāni, Raivis Pētersons un Matīss Makejevs (8:50.96). Trešo vietu ieguva Daukstu pagasta komanda: Niks Brants, Elvis Skara, Edgars Vāgentrocis un Dainis Buglins.

Speciālbalvas par atbilstošāko ietērpu izpelnījās “Stāmerienas 8 Daumanti”.

Individuālajās sporta aktivitātēs ikviens dalībnieks saņēma balvu. Viskuplāk pārstāvētais veids bija “Sliedes mešana” – 37 dalībnieki, starp tiem divas dāmas. Vistālāk apzeltīto sliedes posmu aizmeta Aivars Rakstiņš, otrais Helvijs Kamšs, bet trešais viņa brālis Elvis.

“Sliedes turēšanā” dubultuzvara Beļavas pagasta pārstāvjiem, bet trešo vietu izcīnīja Artis Vagulis, kurš bija arī labākais šāvējs.

Īpašs paldies Bānīša kolektīvam, Daumantam Dreiškenam, tiesnešiem un “KOPA” SIA.

Dace Anča