Ir cilvēki, kas sakopj savas mājas apkārtni un ir tādi, kas to dara vēl plašākā apmērā. Šoreiz varam droši akcentēt Lejasciema pagasta „Šķūnenieku” un kaimiņu māju iedzīvotājus, kas spēj sarīkot kvalitatīvus sporta notikumus Baltijas mērogā.

skunenieki

Jūlija pēdējā nedēļas nogalē vēsturiskās Lejasmuižas teritorijā norisinājās starptautiskas disku golfu sacensības "Innova Baltic Tour - Lejasciems Open 2017", kurās piedalījās 57 elites spēlētāji no Baltijas valstīm un Krievijas. Varam minēt rezultātus un dalībnieku sasniegumus, taču reālā vērtība ir cilvēku uzņēmība un vēlme dot un parādīt, ka latvieši var. „Viens nav cīnītājs, un fantastiska ir sajūta, ka blakus nāk tādi atbalstītāji kā draugi, radi un, protams, uzņēmumi, kas notic varēšanai,” saka sacensību direktors Gatis Kurzemnieks.

skunenieki1

Viens notikums atstāj savu starptautisko pēdu Šķūnenieku pagalmā, nākamais, mūsu novadā jau kopš 1996. gada esošais „Šķūnenieku kauss”, kas ideālos laika apstākļos šogad pulcēja ap 700 dalībnieku. Arī šī sporta pasākuma pamatā ir darba spars un vēlme paveikt ko īpašu velosporta, triatlona un futbola baudītājiem novadā un Latvijā.

Ar „Šķūnenieku” fenomenu var saslimt ikviens, to redzam un novērtējam brīžos, kad ilggadējie dalībnieki kļūst par pasākumu sponsoriem.

skunenieki2

Evija Kurzemniece