bjss1710

Kā viens no mūsu novada sporta dzīves veidotājiem un atbalstītājiem ir Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skola. Šogad to apmeklē 522 bērni, kas izvēlējušies nodarbības vieglatlētikā, futbolā, basketbolā, distanču slēpošanā, volejbolā un orientēšanās sportā. Ar viņiem strādā 22 treneri.  “Esam priecīgi par tik lielu bērnu un jauniešu skaitu, kas nāk un trenējas kā mūsu skolā un tā pagastos uz vietas. Protams, jaunākie grib izmēģināt visu gan sportā, gan mūzikā vai mākslā, taču pusaudža vecumā būtu jāizvēlas konkrēts sporta veids, lai sasniegtu rezultātus. Skolā darbojas Talantu programma. Visām aktualitātēm un notikumiem ikviens var sekot līdzi mājas lapā www.gulbenesbjss.lv. Tāpat šeit atradīsiet informāciju par skolas piedāvājumu: sporta veidi,  treneri, kontakti, fizioterapeita pakalpojumi, dienesta viesnīcas piedāvājums,” stāsta Dainis Mikolajs, skolas metodiķis, kurš šeit strādā sesto gadu. 

Šā un iepriekšējā mācību gada  ieguvums ir jaunu treneru piesaiste – sporta skolas pedagogu komandai šogad pievienojušies Oskars Vīksna un Ingars Aizpurs, bet pagājušajā gadā darbu uzsāka futbola treneris Kaspars Usāns.

“Esmu basketbola treneris 4 bērnu grupām, no kurām viena ir Lejasciemā, trīs – Gulbenē. Bērni ir ļoti aktīvi un enerģiski. Prieks par katru mazo sportistu!

Pirms tam darbojos Rīgā, līdz kādā dienā sapratu, ka gribu atpakaļ uz Gulbeni. Esmu šeit, lai strādātu,” uzsver Oskars.

“Trenēju basketbola jaunāko grupiņu, bet futbolā palīdzu trenerim. Vēl vadu rīta treniņgrupas vispārējā fiziskajā sagatavotībā. Ļoti augstu vērtēju to, ka sporta skolā ir fizioterapeits, kura pakalpojumi ir pamats ikviena sportista veselībai. Kabinets ir ļoti noslogots, kas liecina par bērnu veselību – pārmērīgi lietojam telefonus, datorus,” ir pārliecināts Ingars, kurš arī ir atgriezies dzimtajā Gulbenē.

Futbola trenerim Kasparam ir viens no lielākajiem noslogojumiem, jo viņa pārraudzībā ir 7 – 16 gadus veci futbolisti (sešas grupas). “Puišiem futbols patīk. Ir daudz talantīgu bērnu, daži no viņiem ir spēlējuši Latvijas mērogā, palīdzot kaimiņnovadu komandām. Piebildīšu, ka Latvijas – Andoras futbola spēlē vienam no mūsu puišiem bija īpašs gods - laukumā izvest spēlētāju. Arī šogad mums ir mērķis tikt pirmajā trijniekā Ziemeļaustrumu čempionātā, jo iepriekšējā sezonā tas izdevās. Ar nepacietību gaidām 2.vidusskolas sporta laukumu, lai trenētos uz jaunā seguma, kas mums ir ļoti piemērots,” stāsta Kaspars.

“Šis gads sporta skolā ir kvalitātes gads. Lai kaut ko mainītu darba ikdienā, iestādē ir jāienāk jaunu cilvēku domāšanai, skatījumam, rokrakstam un darba stilam. Protams, neizslēdzu iespēju, ka  viņi var kļūdīties, bet tādēļ līdzās esam mēs ar pieredzi. Ir jāmaina domāšana un darbība, ja gribam īstas pārmaiņas. Mēs šobrīd dodam iespēju jaunajiem sevi pierādīt. Gada beigās skatīsimies, kas ir izdevies un kas būtu jāmaina.

Esmu prasīgs un stingrs pret sevi un citiem. Kolēģi to zina. Ejam uz mērķi – lai mums vesela un sportiska jaunatne, kas trenējas sporta skolā!” sarunā iesaistās sporta skolas direktors Māris Čakars, uzsverot, ka saimnieciskajos jautājumos jaunā mācību gada veiksme ir salabots ēkas jumts, izremontēta garderobe un administrācijas telpas, sakārtots medicīnas māsas un treneru kabinets, signalizācija un ugunsdrošība.  Nākamgad direktors plāno izveidot  projektu vadītāja vietu, kas strādātu ar  līdzekļu piesaisti malas, tā papildinot pašvaldības budžetu.  Tāpat viņš atzinīgus vārdus teic par Kristīnu Briedi, kura skolā jau otro gadu veic lietvedības pienākumus. Jautāta par to, kā ir iejutusies kolektīvā, Kristīna atzinīgi novērtē ikvienu šeit strādājošo un ir gandarīta par izremontēto darba kabinetu.

Jāpiebilst, ka sporta skolai ir laba starpvalstu sadarbība ar Itāliju un ASV, kas paver jaunas iespējas audzēkņiem.

Jana Igaviņa,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste