Drukāt

Gulbenē veiksmīgi darbu brīvās cīņas attīstībā uzsākusi biedrība “Gulbene wrestling”, kas turpina attīstīt cīņas sportu Gulbenes novadā. Biedrībā ar mazajiem un lielajiem cīkstoņiem strādā treneris Atis Jencītis, kuram ir brīvās cīņas trenera kvalifikācija. Šobrīd treniņos piedalās jau 21 audzēknis. Treniņos daudz laika veltām zēnu un meiteņu vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai.

Sestdien, 28. oktobrī,  Gulbenes jaunie cīkstoņi piedalījās Igaunijas cīņas federācijas organizētajās brīvās cīņas sacensību “Nublust Nabiks” 5.posmā, kas notika Cēsīs. Sacensībās varēja piedalīties līdz 2002.gadam dzimušie cīkstoņi.

No Gulbenes biedrības “Gulbene wrestling” sacensībās piedalījās pieci cīkstoņi – Aleksandra Beinare (svara kategorijā līdz 40kg), Raivita Timofejeva (svara kategorijā +60kg), Alans Karuzins (svara kategorijā līdz 59kg), Ričards Bubišs (svara kategorijā līdz 66kg), Artis Jencītis (svara kategorijā līdz 32kg).

Sacensībās vislabāk veicās R.Timofejevai, kura izcīnīja 1. vietu. Cīņā par 1. vietu Raivita sastapās ar pieredzējušu cīkstoni no Rīgas. Pretiniece bija izvēlējusies aktīvu cīņu un nepārtraukti mēģināja, ieejot Raivitai kājās, nogāzt viņu uz paklāja. Savukārt Raivita tam bija gatava un veiksmīgi aizstāvējās. Raivitai izdevās, satverot pretinieci ap vidukli, pārmest sev pāri un noturēt uz lāpstiņām.

Mūsu jaunajai cīkstonei Aleksandrai Beinerei šīs bija pirmās sacensības. Aleksandrai jau pirmā cīņa bija ar turnīra uzvarētāju.  Šajā cīņā zaudējums, bet iespēja cīnīties par 3.vietu, ko šoreiz Aleksandrai neizdevās izmantot. Aleksandra šajā cīņā bija vadībā pēc punktiem, bet ļāvās pretinieces tvērienam, no kā nevarēja atbrīvoties. Aleksandra cīnījās no sirds, bet pieredze uzvarēja, un šoreiz tikai 4.vieta.

Artis Jencītis visās cīņās, noturot pretinieku uz lāpstiņām, guva tīras uzvaras. Artim izdevās aizsargāties no pretinieku mēģinājumiem ieiet kājās un, izdarot pretpaņēmienus, nogāz pretiniekus uz paklāja. Finālcīņā Artis piekāpās spēcīgam un pieredzējušam Igaunijas cīkstonim. Artis Jencītis izcīnīja 2.vietu. 

Alans Karuzins pirmajā cīņā sastapās ar sev zināmu pretinieku no Bauskas. Cīņā Alana pretinieks nepārtraukti meklēja sev izdevīgu tvērienu, tā piespiežot Alanu aizstāvēties. Alans, atvairot kārtējo uzbrukumu, guva nelielu traumu un zaudēja punktus, bet pēc tam turpināja cīņu. Šajā cīņā Alans zaudēja pēc punktiem. Savukārt nākamajās cīņās Alans guva pārliecinošas uzvaras un izcīnīja 3.vietu.

Ričards Bubišs cīņā zaudēja līdzvērtīgam pretiniekam. Pirms cīņas bija redzams, ka Ričards ir uztraucies, un tas viņam cīņas laikā neļāva parādīt savas spējas. Ričards vairākas reizes izdarīja uzbrukumus, bet uzreiz atkāpās, neizdarot paņēmienu līdz beigām. Pretinieks to izmantoja un, izdarījis pretpaņēmienus, guva punktus. R.Bubišam šoreiz 8.vieta.

Priecājos par visiem savu audzēkņu panākumiem. Satiekot viņus pēc vasaras brīvlaika, redzu, ka tiem, kuri pie manis trenējās iepriekšējos gadus, ir mainījusies attieksme pret treniņiem. Viņi nopietnāk uztver treniņus un vēlas gūt panākumus. Protams nevar izpalikt arī nerātnības.    

Atis Jencītis