28.oktobrī Gulbenē notika īpaši svētki – skanot Gulbenes Mūzikas skolas pūtēju orķestra maršam, tika atklāta rollerslēpošanas-biatlona trase, piepildot daudzu sportistu un treneru sapni.

“Šo lielisko pieredzi esam pārņēmuši no kolēģiem Igaunijas pilsētā Otepē, kurā tāda trase darbojas jau gadiem. Mūsu jaunā trase ir 420 metrus gara, bet, pateicoties tās tuvumam ar Dzirnavu ielu, distance palielinās līdz 3 kilometriem, jo sportisti var rollerēt pa ielu. Lai viņu pārvietošanās būtu droša, talkā nāca Gulbenes pilsētas pārvalde, palīdzot sakārtot braukšanas ātruma ierobežojuma zīmes.

Trasi izmantos gan Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi, gan ikviens, kam patīk šis sporta veids.

Gatavs darbam ir retraks – sniega tīrītājs, kas beidzot ir Gulbenes Olimpiskā centra īpašums.

Esmu pateicīgs par Gulbenes novada domes sapratni un atbalstu. Tāpat vislielākā pateicība mūsu atbalstītājiem – uzņēmējiem un ikvienam, kas noticēja šai idejai. Pateicos Jaunsardzes informācijas centram, kas nemitīgi atbalsta sportiskās aktivitātes un jauniešu iesaistīšanos tajās. Ceram uz vēl lielāku sadarbību augstu mērķu sasniegšanā,” apņēmīgi saka Māris Čakars, Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors.  

Pasākumā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers par atbalstu trases izveidē pateicās trim uzņēmējiem, pasniedzot LOK Atzinības rakstus Andim Augulim, Mārim Sliedem un Andrim Lacbergam.

Uz trases atklāšanu bija ieradušies Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas absolventi ar Madaru Līdumu priekšgalā.

Sporta skolas direktors M.Čakars pie sasniegtā neapstājas: “Infrastruktūru slēpotājiem esam sakārtojuši – gaidīsim sasniegumus un labus rezultātus. Taču, lai apmierināti būtu arī citos sporta veidos iesaistītie, mums jāceļ baseins. Peldēšana ir viens no pamatnosacījumiem vispārējai fiziskajai sagatavotībai.”

Jana Igaviņa,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste