Sestdien, 4. novembrī, Daugavpilī notika Latvijas cīņas federācijas organizētās Latvijas meistarsacīkstes jauniešiem, kur piedalījās 2002. gadā dzimušie un jaunāki cīkstoņi.

Šajās sacensībās piedalījās arī trenera Ata Jencīša trenētais cīkstonis Alans Karuzins svara kategorijā līdz 53 kg. Latvijas meistarsacīkstēs jauniešiem startē visi spēcīgākie Latvijas cīkstoņi. Svara kategorijā līdz 53 kg startēja 17 cīkstoņi. Sacensībās nebija neviena, kurš būtu atbraucis, lai padotos bez cīņas. Daudz bija cīkstoņu no Daugavpils, kur ir spēcīgas cīņas tradīcijas.

Alans Karuzins pirmajā cīņā sastapās ar sev nezināmu pretinieku no Daugavpils, kuru, pēc tam, kad bija sapratis pretinieka taktiku, noturot uz lāpstiņām, pieveica samērā viegli.

Nākamā cīņa bija ar spēcīgu un sev zināmu cīkstoni no Daugavpils. No šīs cīņas rezultāta bija atkarīgs viss sacensību rezultāts. Pirmajā puslaikā pretinieks nepārtraukti, meklējot sev izdevīgu tvērienu, piespieda Alanu aizsargāties, par ko tiesneši piešķīra pretiniekam 1 punktu. Otrajā puslaikā situācija mainījās, kad Alans piespieda aizstāvēties pretinieku. Kārtējā uzbrukumā Alans pretinieku piespieda izkāpt no paklāja apļa, par ko būtu piešķirts 1 punkts Alanam. Pretiniekam, izejot ārpus apļa, tiesnesis ar svilpes signālu apstādināja cīņu, bet pretinieks tomēr izdarīja metienu. Tiesneši, neņemot vērā protestu, tomēr piešķīra pretiniekam 4 punktus. Pēc tam Alanam bija grūti turpināt cīņu. Šajā cīņā zaudējums, bet pretinieks, uzvarot nākamās cīņas, deva Alanam iespēju sevi pierādīt cīņās par 3.vietu. Alans, aizmirstot netaisnību, izmantoja doto iespēju un tālākajās cīņās pieveica gan Daugavpils, gan Cēsu cīkstoņus.

Mūsu ir maz, bet mēs esam pamanāmi. Cīņām ar mūsu cīkstoņiem treneri pievērš pastiprinātu uzmanību.

Informē Atis Jencītis