Sestdien Viljandos Igaunijā notika starptautiskās brīvās cīņas sacensības “Baltijas kauss”. Sacensībās piedalījās gan pieaugušie, gan jaunieši. Sacensībās jaunieši startēja 10 svara kategorijās līdz 54 kg, savukārt pieaugušajiem bija 8 svara kategorijas līdz 125 kg. Šajās sacensībās piedalījās arī četri biedrības “Gulbene wrestling” Ata Jencīša trenētie jaunie cīkstoņi – Raitis Pušķis (svara kategorija līdz 35 kg), Artis Jencītis (svara kategorija līdz 32 kg), Alans Karuzins (svara kategorijā līdz 54 kg) un Miks Jencītis (svara kategorija līdz 65 kg).

Raitim Pušķis jau pirmajā cīņā sastapās ar turnīra 2. vietas ieguvēju. Šajā cīņā Raitis bija spiests piekāpties spēka priekšā. Pretinieks uzvarēja nākamās cīņas un nokļuva finālā. Tas deva iespēju Raitim turpināt turnīru. Nākamajā cīņā Raitis piekāpās līdzvērtīgam pretiniekam. Šajā cīņā uzvarēja pieredze.

Artim Jencītim pirmajā cīņā neizdevās aizsargāties no pretinieka mēģinājumiem ieiet kājās. Nācās samierināties ar zaudējumu un izstāšanos no turnīra. 

Alanam Karuzinam izšķiroša bija cīņa par iekļūšanu finālā, kur viņš sastapās ar cīkstoni no Jelgavas. Zinājām pretinieka cīņas manieri. Cīņā pretinieks meklēja sev izdevīgu tvērienu un piespieda Alanu aizstāvēties, ko tiesneši novērtēja par pasīvu cīņu un piešķīra vienu punktu pretiniekam. Otrajā puslaikā Alanam vajadzēja atgūt zaudēto, bet neizdevās pārņemt iniciatīvu. Pēdējā minūtē Alans pieļāva kļūdu, ko pretinieks nekavējās izmantot. Alans šajā cīņā zaudēja pēc punktiem, bet, uzvarot nākamos pretiniekus, Alans Karuzins izcīnīja 3.vietu.

Miks Jencītis startēja svara kategorijā, kur piedalās pieaugušie. Mikam pirmajā cīņā pretī stājās fiziski spēcīgs cīkstonis. Cīņā Mikam izdevās izvairīties no spēka cīņas un atrast pareizos tvērienus, lai pretinieku nomestu uz paklāja. Viņam izdevās vairākas reizes pārmest pretinieku sev pāri un beigās noturēt uz lāpstiņām. Nākamajā cīņā, kas bija ar Latvijas čempionu šajā svara kategorijā, Mikam zaudējums. Sacensību turpinājumā M. Jencītis uzvarēja pārējās cīņās un izcīnīja 3. vietu.

Cīņas iznākums daudzreiz ir atkarīgs no domām cīkstoņa galvā un vēlmes pieņemt trenera norādījumus gan treniņos, gan sacensībās.

Informē Atis Jencītis