27. janvārī biedrības “Gulbene wrestling” jaunie cīkstoņi piedalījās Ķekavas novada sporta skolas rīkotajās atklātajās sacensībās brīvajā cīņā jauniešiem, kur kopā startēja 340 jaunie cīkstoņi. Sacensībās varēja piedalīties 2000.-2009.g dzimušie un jaunāki, kas tika sadalīti vecuma grupās. No biedrības “Gulbene wrestling” uz sacensībām devās četri cīkstoņi – Raivita Timofejeva (svara kategorijā līdz +65 kg),  Daniels Sokoļņikovs (svara kategorijā līdz 29 kg), Artis Jencītis (svara kategorijā līdz 33 kg), Raitis Pušķis (svara kategorijā līdz 36 kg).

Vislabāk veicās R.Timofejevai, kura izcīnīja 1. vietu. Cīņā par 1. vietu Raivita sastapās ar pieredzējušu cīkstoni no Ķekavas. Raivitai jau cīņas sākumā pārņēma iniciatīvu un piespieda pretinieci aizstāvēties. Raivita cīņā pieļāva kļūdu, ko izmantoja pretiniece. Tomēr cīņas turpinājumā Raivita atguva zaudētos punktus un rezultātā guva uzvaru pēc punktiem.

Artim Jencītim svara kategorijā bija vislielākā konkurence – 24 dalībnieki. A .Jencītim cīņā izdevās, sajūtot pareizo mirkli, izdarīt skaistu metienu pār muguru. Pēc metiena, neatlaidis tvērienu, Artis noturēja pretinieku uz lāpstiņām. Šī uzvara deva pārliecību saviem spēkiem.  Nākošajā cīņā Artis bija vadībā pēc punktiem, bet pieļāva kļūdu, ko pretinieks izmantoja. Rezultātā A.Jencītim 12. vieta.

Pārsteigums bija Daniela Sokoļņikova, kurš tikai nesen pievienojies mūsu pulkam, cīņas. Cīņās pat pieredzējušajiem pretiniekiem, lai gūtu punktus, nācās stipri piepūlēties. Grūtu cīņu rezultātā D.Sokoļņikovam godam nopelnīta 3. vieta.

Raitim Pušķim cīņā neizdevās uzbrukt pirmajam, jo pretinieks bija ātrāks un pēc tiesneša signāla, strauji ielecot kājās, nogāza Raiti uz paklāja. Cīņas laikā R. Pušķim neizdevās izvairīties no pretinieku ikdienas treniņos apgūtajiem uzbrukumiem un nevarēja parādīt savas prasmes.

Mūsu mazajiem cīkstoņiem jāmēģina saprast, ka pozitīva attieksme pret apkārtējiem un treniņos ieguldītais darbs dod rezultātu. Šobrīd mums sākas aktīvais sacensību periods, lai gūtu cīņas pieredzi, kas uzlabos viņu prasmes.

Informē Atis Jencītis