Sestdienā, 3.februārī, norisinājās Gulbenes novada atklātie čempionāti novusā, galda tenisā, šautriņu mešanā un zemledus makšķerēšanā.

Gulbenes sporta centrā uz novusa čempionātu pulcējās 10 dāmas un 14 kungi no Gulbenes un Kārsavas novadiem. Tika izspēlēts “aplis” - katrs ar katru. Sievietēm ar vienādu punktu skaitu uz pirmo pozīciju pretendēja divas dāmas, tomēr visu izšķīra savstarpējā spēle, tādejādi par novada čempioni novusā kļuva Tirzas pagasta pārstāve Linda Vīksniņa, kura bija uzvarējusi septiņās spēlēs, bet divās cīnījusies neizšķirti. Otrajā vietā stāmerieniete Aiga Putne, kurai astoņas uzvaras un viens zaudējums. Trešo vietu ar sešām uzvarām, diviem zaudējumiem un vienu neizšķirtu izcīnīja Vaira Kalniņa (Druviena). Vīriešiem par pirmo pozīciju bija vēl dramatiskāka cīņa līdz pat pēdējai spēlei. Ar vienādu punktu skaitu, neizšķirtu savstarpējā spēlē un, tikai par viena punkta starpību setos, par Gulbenes novada atklātā čempionāta novusā uzvarētāju kļuva Ivars Briedis (Gulbene), kurš bija izcīnījis astoņas uzvaras un piecās spēlēs cīnījies neizšķirti. Ar otro vietu nācās samierināties Jānim Ārem no Druvienas, arī viņam astoņas uzvaras un piecas neizšķirtas spēles. Trešo vietu izcīnīja Igors Bambulis (Beļava), aizvadot izcili tieši pēdējās cīņas, tādejādi izraujot trešo pozīciju. Viņam astoņas uzvaras, trīs neizšķirti un divi zaudējumi.

Galda tenisā spēkiem mērojās vienpadsmit kungi un četras dāmas. Sievietes izspēlēja apli, kurā noskaidrojās, ka pārliecinoši par uzvarētāju kļuvusi Vita Kore (Gulbene), kura uzvarēja visas spēlēs. Otraja vietā ar divām uzvarām un vienu zaudējumu Inga Pērkone (Ranka), bet trešo vietu ieguva Dace Kārkliņa (Gulbene). Vīrieši tika sadalīti divās apakšgrupās, no kurām trīs labākie turpināja cīņu par medaļām. Labāko sešniekam kvalificējās Dainis Neilands, Agris Koris, Dzintars Abakoks, Aigars Žvīgurs, Ziedonis Začests un Sendijs Mednis. Par 2018.gada novada čempionu galda tenisā kļuva Aigars Žvīgurs (Gulbene), kurš finālspēlēs izcīnīja visas uzvaras. Otrajā vietā Dzinatars Abakoks (Ranka), bet trešo vietu ieguva Agris Koris (Gulbene).

Šautriņu mešanā piedalījās deviņas komandas un par novada čempioniem kļuva Gulbene I (Juris Aleksāns, Juris Kablukovs un Gatis Bogdanovs), otro vietu izcīnīja Lizums (Raivis, Nauris, Andis Ogorodovi), bet trešo vietu izcīnīja Gulbene (Mārtiņš Didrihsons – Linards, Agnis Šumakovs, Lauris Ozols).

Divdesmit pieci zemledus makšķernieki spēkiem mērojās uz Ušura ezera ledus.  Vissmagāko lomu izvilka kalsnavietis Raimonds Romulis (2.438 kg). Otrajā vietā ar 2.394 kg smagu lomu Zintis Viļevičs no Ļaudonas, savukārt trešo vietu izcīnīja mājinieks Juris Lazdiņš (Jaungulbene), viņa loms bija 2.258 kg smags. Dāmām par uzvarētāju kļuva Anda Baķe (1.020 kg), bet otro vietu izcīnīja Aina Pulča – 0.172 kg (abas Gulbene).

Sacensību organizatoru vārdā liels paldies Jaungulbenes pagasta pārvaldei un Beļavas pagastam, kā arī Dzintaram Vasiļjevam.

Informē Dace Anča