Ļoti ziemīgajā aizvadītās nedēļas svētdienā 50 slēpotāji pulcējās Stāmerienā uz slēpošanas sacensībām “Stāmeriena 2018”, kas vienlaicīgi bija arī "Baltās trases" 3. posms. Slēpošanas entuziastus un organizatorus nenobiedēja termometra stabiņā vērojamie mīnusi.

                Slēpošanas sacensības uzsāka paši mazākie slēpotāji, lai sacenstos 800 metru garā distancē. 2008.gadā dzimušiem un jaunākiem zēniem par uzvarētāju kļuva SK Lejasciems pārstāvis Jēkabs Kubuliņš, kurš tuvāko sekotāju Igoru Kūlīti apsteidza par 26 sekundēm. Trešo vietu izcīnīja Andis Kūlītis (abi Stāķi). Meitenēm šajā vecuma grupā triumfēja stāmerieniete Sintija Birzniece. Otro labāko rezultātu uzrādīja Agate Sīmane, bet trešo vietu izcīnīja Zane Salmiņa.

                Nākošie distancē devās slēpotāji, kuri sacentās 1.8 kilometros. 2007.-05.g.dzimušiem zēniem uzvarēja Martins Kristers Celms (SK Lejasciems), otro vietu izcīnīja Mārtiņš Griķis (Pirtslietu darbnīca), bet trešajā vietā lejasciemietis Adrians Stepe. Par šīs distances un arī savas grupas uzvarētāju kļuva Arta Jankava, kas ne tikai apsteidza visas meitenes, bet bija par sekundi ātrāka arī par zēniem. Otro vietu izcīnīja Evelīna Lazdiņa (Beļava), bet trešajā vietā ierindojās Līva Salmiņa. Vecākās grupas vīriešiem 1956.gadā dzimušiem un vecākiem par uzvarētāju kļuva Jānis Klimons no Lizuma. Otro vietu ieguva Jānis Ančs, bet trešajā pozīcijā Vladislavs Ponomorenko.

                Sacensības turpināja sportisti, kas mērojās spēkiem 2.6 kilometri garā distancē. Pirmais finiša līniju šķērsoja Oskars Jaunbērziņš, kurš kļuva arī par 2004.-03.gadā dzimušo zēnu grupas uzvarētāju. Otro vietu izcīnīja Dāvis Ende (Pirtslietu darbnīca), bet trešajā vietā Rihards Berkolds (Beļava). Sievietēm S 40 grupā par uzvarētāju kļuva Sandra Volodina, bet otro vietu ieguva Anita Žavrida. Vīriešiem V 50 grupā par uzvarētāju kļuva Jānis Circāns no Viļakas.

Sacensību noslēgumā spēkiem mērojās garāko distanču slēpotāji, lai sacenstos 7.8 un 5.2 kilometros. Par sacensību uzvarētāju garākajā distancē vīriešiem kļuva mājinieks Jānis Ģērmanis. Pirmajā distances daļā bija izveidojusies neliela grupiņa, kas pretendēja uz uzvaru, bet jau pēc noslēpotiem 2 kilometriem J.Ģērmanis izdarīja izrāvienu, ar ko pietika, lai nodrošinātu uzvaru. Otro vietu V grupā izcīnīja Antis Zunda. Bet trešo vietu ieguva Kaspars Beitāns (Stari). Dāmas sacentās 5.2 kilometros un uzvaru svinēja Dace Anča. Aiz viņas otrajā pozīcijā Līga Berkolde (Beļava), bet trešo vietu izcīnīja Dana Puidze (SK Lejasciems). V 40+ grupā par uzvarētāju kļuva Raivis Ančs, otrajā pozīcijā Edgars Gargurnis (Stradi), bet trešo vietu ieguva Aivars Griķis (Pirtslietu darbnīca).

Paralēli slēpošanas sacensībām notika zemledus makšķerēšanas sacensības, kuras sākās jau diezgan agrā svētdienas rīta stundā. Par uzvarētāju kļuva Armands Blāķis, kura loms bija 1.306 kilogrami. Vīriešu konkurencē otro vietu ieguva Andris Brutāns (0.492 kg), bet trešais Jānis Lesiņš (0.435 kg). “Pensionāru” konkurencē smagākais loms (0.678 kg) un pirmā vieta Vjačeslavam Trofimovam, aiz viņa otrajā pozīcijā Hedvigs Grasis (0.316 kg), bet trešo vietu izcīnīja Vairis Viļevičs (0.247 kg). Jauniešu konkurencē uzvarētājs bija Kristaps Jesiļevičs (0.230 kg). Komandu konkurencē pirmie “SAVIENA” (1.417 kg).

Tika pasniegtas arī speciālbalvas. Mazāko zivi (2.2 grami) izvilka Andris Brutāns, savukārt lielāko zivi (44 grami) izvilka Jānis Stepe. Par vecāko dalībnieku kļuva Vairis Viļevičs (82 gadi).

Vislabākie pateicības vārdi sacensību organizatoriem Gunai un Jānim Ģērmaņiem, kā arī Stāmerienas pagasta pārvaldei!

Rezultāti

               

Dace Anča, Gulbenes sporta centrs