3.martā Gulbenes sporta centrā par 2017./18.gada Atzeles volejbola līgas čempioniem vīriešu komandām kļuva Litene.

“Play off” turnīram kvalificējušās bija astoņas līgas labākās komandas.  Izslēgšanas turnīrs sākas ar “krustu” spēlēm. Pirmajā pārī tikās regulārā čempionāta trešās pozīcijas ieguvēja Bērzpils komanda un sestajā vietā esošā Alūksne. Mačs risinājās ļoti līdzīgs, pirmajā setā ar rezultātu 25:23 uzvarēja bērzpilieši, otrajā setā, ar tādu pašu rezultātu, Alūksne. Izšķirošajā trešajā setā ar rezultātu 15:10 pārāki izrādījās alūksnieši, nodrošinot sev vietu pirmajā četriniekā. Paralēli uz otra laukuma risinājās cīņa starp VIP robežsardzi (4.vieta regulārajā čempionātā) un Lejasciema vienību, kas pēc aizvadītajām apļa spēlēm bija piektajā pozīcijā. Lai gan maču labāk uzsāka lejasciemieši, tomēr jau pirmā seta otrajā pusē vadību pārņēma kaimiņu novada sportisti, uzvarot ar 25:20. Otrais sets risinājās līdzvērtīgi, tomēr seta galotni stabilāk nospēlēja VIP robežsardze (25:23), iekļūstot labāko četriniekā. Nākošajā “krusta” spēlē tikās pirmajā pozīcijā esošā Litene un astotās vietas ieguvēja regulārajā čempionātā – Gulbene. Jau pirmajā setā Litene neatstāja nekādas cerības gulbeniešiem, uzvarot ar rezultātu 25:14. Arī otrajā setā lielisku sniegumu demonstrēja Litenes volejbolisti, uzvarot ar 25:15, tādejādi iekļūstot labāko četriniekā. Uz otra laukuma spēkiem mērojās otrajā pozīcijā esošā Balvu komanda ar Litene/veterāni vienību, kas pēc apļa spēlēm “izgāja” kā septītie. Lielisku pirmo setu aizvadīja Litenes veterāni, uzvarot ar rezultātu 25:13. Ar to nebija mierā kaimiņu novada komanda, otrajā setā pārņemot vadību un uzvarot ar 25:19. Sekoja izšķirošais sets. Sīvajā cīņā meistarīgāki tomēr izrādījās Balvu spēlētāji, uzvarot ar rezultātu 15:12. Tādejādi labāko četriniekā iekļuva vien Litene.

Cīņā par 5.-8.vietu pirmajā kārtā ar rezultātu 2:0 (25:15; 25:20) Litene/veterāni pārspēja Bērzpils komandu, bet Gulbene ar 2:0 (25:23; 25:17) bija pārāki pār Lejasciema vienību. Cīņā par 5.-6.vietu Gulbene divos setos (25:20; 25:9) lika kapitulēt Litene/veterāni vienībai, tādejādi nodrošinot sev piekto pozīciju. Lejasciema komandai septītā vieta.

                Cīņā par 1.-4.vietu pusfinālā Litenes komandai pretī stājas VIP robežsardze. Lai gan spēles sākumā kaimiņu novada komanda izrādīja nopietnu pretestību, tomēr mačs noslēdzās ar rezultātu 2:0 (25:23; 25:21), kur uzvaru svinēja Litene. Otrajā pusfinālpārī Balvi ar rezultātu 2:0 (25:22; 25:23) sīvā mačā lika kapitulēt Alūksnes komandai.

                Spēlē par 3.vietu Alūksne izcīnīja pārliecinošu uzvaru pār VIP robežsardze, uzvarot ar rezultātu 2:0 (25:11; 25:14), tādejādi izcīnot bronzas godalgas.

Finālspēlē par 1.vietu Litene spēkiem mērojās ar Balvu vienību, kas solīja spraigu cīņu. Mazliet negaidīti pirmajā setā Balvu komanda nespēja neko likt pretī liteniešu mērķtiecīgajiem uzbrukumiem. Sets noslēdzās ar rezultātu 25:13 (Litene). Lai gan otrajā setā cīņa jau ritēja krietni līdzvērtīgāka, tomēr liteniešiem izdevās nosargāt savas līderpozīcijas un uzvarēt ar rezultātu 25:21, kas vainagojās ar Atzeles volejbola līgas čempiona titulu. Litenes komandā spēlēja un zelta godalgas izcīnīja Nauris Pulkstenis, kurš tika atzīts arī par komandas vērtīgāko spēlētāju, Roberts Platais, Andrejs Krikovs, Aleksandrs Šrubs, Gints Grodnis, Kristers Kanaviņš, Māris Mucenieks, Edžus Solovjovs un Ralfs Skopāns, komandas pārstāvis Vitālijs Platais.

Dace Anča,
Gulbene sporta centrs