Sestdien, 3.martā, Bauskas novada Codē notika Bauskas novada atklātās meistarsacīkstes brīvajā cīņā 2018, kur piedalījās 2001.–2006.gadā dzimušie un 2007.gadā un jaunāki cīkstoņi.

Turnīrā piedalījās 6 biedrības “Gulbene wrestling.” trenera Ata Jencīša trenētie mazie cīkstoņi – Keita Bāliņa (svara kategorijā līdz 54 kg), Artis Jencītis (svara kategorijā līdz 32 kg), Raitis Pušķis (svara kategorijā līdz 35 kg), Kristofers Smirnovs (svara kategorijā līdz 38 kg), Gustavs Kārlis Janovskis un Alekss Smirnovs (svara kategorijā līdz 50 kg). Sacensības bija organizētas, lai katram būtu iespēja cīnīties vismaz divas cīņas.

Keitai Bāliņai cīņas bija ar smagākām un vecākām pretiniecēm. K. Bāliņai šīs bija pirmās sacensības, kur viņas uzdevums bija nepadoties pārspēka priekšā, ko viņa arī izpildīja. Rezultātā pēc gūtajiem punktiem K.Bāliņa ieguva 3. vietu savā svara kategorijā.

Artis Jencītis uzvarēja cīņās, kad pirmais sāka uzbrukumus un paspēja izmantot pretinieka kļūdas. A. Jencītis piekāpās finālcīņā, kad cīņas sākumā, nenovērtējot pretinieku, zaudēja punktus. Tālākajā cīņā, cenšoties atgūt zaudēto, pieļāva kļūdas un izcīnīja 2. vietu.

Raitim Pušķim izdevās uzvarēt augumā par sevi lielākus cīkstoņus. Cīņā par iekļūšanu finālā R. Pušķis nolēma uzbrukt uzreiz pēc svilpes signāla, bet pretiniekam izdevās atvairīt uzbrukumu. Cīņas turpinājumā tomēr uzvarēja pieredzes bagātākais pretinieks un rezultātā R. Pušķim 3.vieta.  

Kristofers Smirnovs šajās sacensībās bija daudz drošāks, bet cīņās ar spēcīgākiem pretiniekiem pietrūka pārliecības par sevi un rezultātā izdevās izcīnīt 3.vietu.

Gustavs Kārlis Janovskis un Alekss Smirnovs startēja vienā svara kategorijā, kur uzvarēja savus pretiniekus. Savstarpējā cīņā viņi sastapās tikai finālā, kur pārāks bija G.K.Janovskis, kuram 1. vieta, bet A.Smirnovam – 2. vieta.

Mūsu cīkstoņiem rezultāts bija atkarīgs no viņu vēlmes cīnīties. Jāsaprot, ka cīņā galvenais nav fizisks spēks, ka cīņā jābūt ātrākam un viltīgākam par pretinieku. Pēc sacensībām neatkarīgi no uz paklāja pārdzīvotā visi bija priecīgi par rezultātu.

Informē Atis Jencītis