No 31.marta līdz 1.aprīlim Tallinā notika vērienīgākās sacensības grieķu-romiešu un brīvajā cīņā Baltijā. Šogad kopējais sacensībās piedalījās apmēram 2000 dažāda vecuma cīkstoņi.

Sacensības pārstāvēja dažādu valstu sportisti: Somija, Zviedrija, Latvija, Igaunija, Krievija, Lietuva, Vācija, Norvēģija, Dānija, Baltkrievija, Francija, ASV, Nīderlande, Izraēla, Grieķija. Cīņas vienlaikus notika uz 14 paklājiem. Dalībnieki no turnīra izstājās, tikai zaudējot divas cīņas. Dalībnieki bija sadalīti pa vecuma grupām ar divu gadu intervālu. Cīņas bija skaistas ar labu tehniku, parādīja cīkstoņu gan fizisko, gan garīgo izturību un, protams, arī gribasspēku. 

Biedrību “Gulbene Wrestling” pārstāvēja pieci Ata Jencīša trenētie jaunie cīkstoņi –  Raivita Timofejeva (svara kategorijā līdz 73kg), Daniels Sokoļņikovs (svara kategorijā līdz 29kg), Artis Jencītis (svara kategorijā līdz 32kg), Raitis Pušķis (svara kategorijā līdz 35kg)  un Alans Karuzins (svara kategorijā līdz 60kg).

Sacensības sākās plkst.9.00, bet pēdējā cīņa R.Timofejevai bija ap pieciem pēcpusdienā. Sacensību diena bija saspringta, jo cīņas notika ātri, un, lai nenokavētu savu cīņu, bija jāseko līdzi cīņu sarakstiem ekrānā.

Mūsu zēni startēja svara kategorijās, kur bija vislielākā konkurence 30 – 35 dalībnieki. Šis turnīra katru gadu kļūst populārāks un spēcīgāki kļūst arī pretinieki. 

D.Sokoļņikovam un R.Pušķim izdevās gūt pa vienai uzvarai, bet nākamajās cīņās, sastopoties ar Krievijas cīkstoņiem, nācās piekāpties. A.Jencītis pirmajā cīņā  ar Somijas cīkstoni nolēma tikai aizsargāties, nevis pats aktīvi uzbrukt, un rezultātā  zaudējums, lai gan, izmantojot pretinieka kļūdas, bija iespēja uzvarēt. Nākamajā cīņā A.Jencītis zaudēja cīkstonim no Nīderlandes. Mūsu mazie cīkstoņi zaudēja turnīra uzvarētājiem.

Alanam Karuzinam šīs bija neveiksmīgas sacensības. Alans cīņās veiksmīgi aizsargājās, bet pats neuzbruka un, zaudējot iniciatīvu, zaudēja arī punktus. Alans zaudēja līdzvērtīgiem, pat mazliet vājākiem pretiniekiem, jo tie bija vairāk motivēti cīnīties.

Vislabāk veicās Raivitai Timofejevai, kura savās pirmajās starptautiskajās sacensībās izcīnīja 5.vietu.

Raivitas pretinieces bija pieredzējušas Krievijas un Baltkrievijas  cīkstones, kam izdevās izvairīties no Raivitas uzbrukumiem. Raivita mēģināja izpildīt treniņos apgūtos paņēmienu virknējumus, bet uztraukumā visu darīja gan par strauju, gan par lēnu un pieļautās kļūdas netika piedotas. R.Timofejeva zaudēja turnīra uzvarētājām. Cīņā par vietu uz pjedestāla R.Timofejevai izdevās pārmest pretinieci pār muguru un, neatlaižot tvērienu, noturēt uz lāpstiņām.

Ar katru gadu aug turnīra dalībnieku cīņas tehnikas līmenis, un mums būtu jāspēj augt tam līdzi, lai gan tas prasa smagu ikdienas darbu treniņos Pavērojot citu valstu cīkstoņus varēja redzēt, ka viņi ar cīņas sportu nodarbojas no sirds un tam ir atdevuši visu. Tomēr prieks par saviem cīkstoņiem, kuri ir izvēlējušies nodarboties ar šo grūto sporta veidu.

Biedrības “Gulbene wrestling” cīkstoņi pateicas par palīdzību SIA “RCI Gulbene”.

No sirds priecājos par manas bijušās audzēknes Alīnas Antipovas panākumiem turnīrā. Alīna Antipova (svara kategorijā līdz 61kg) šajā turnīrā izcīnīja 1.vietu. Cīņas bija interesantas, ar mainīgiem panākumiem, bet rezultātā pretiniecēm, nokrītot uz paklāja, neizdevās izkļūt no Alīnas tvēriena.   

Atis Jencītis