12.maijā uz 22. „Viļņa Reinsona piemiņas kausu” volejbolā dāmu komandām, kā arī 8. „Litenes kausu” kungu komandām ieradās 29 komandas. Starp daudzajām pašmāju, citu Latvijas novadu un pilsētu komandām nu jau trešo gadu pēc kārtas piedalījās 4 komandas no Krievijas, kā arī viena lietuviešu komanda.

Dāmām S 40+ grupā uz turnīru bija ieradušās septiņas komandas (Kingiseppa (Sanktpēterburga), Pleskava, Prima (Sanktpēterburga), Gulbene, Madona, Talsi, Preiļi), kas spēkiem mērojās Bērzu sporta zālē. Komandas sākotnēji tika sadalītas divās apakšgrupās un izspēlēja apli. No A apakšgrupas kā pirmās “izgāja” Talsu dāmas, bet no B apakšgrupas – Pleskava. Pēc krustu spēlēm noskaidrojās, ka par 1.-4.vietu cīnīsies Talsi, Prima, Gulbene un Pleskava. Pusfinālā gulbenietes tikās ar Pleskavas volejbolistēm un piedzīvoja zaudējumu ar 0:2. Cīņā par trešo vietu Gulbenes dāmas ar rezultātu 0:2 piekāpās Talsiem, tādejādi iegūstot ceturto vietu. Bronzas godalgas šoreiz Talsu sportistēm. Finālā par 1.vietu cīnījās divas Krievijas komandas.  V.Reinsona kauss šogad aizceļoja uz Pleskavu. Otro vietu izcīnīja komanda Prima.
            Stāķu sporta zālē spēkiem mērojās sieviešu grupas sešas komandas: Madona, Vecpiebalga, Litene, Lizums, Gulbenes sporta centrs un BJSS 2000. Komandas izspēlēja apli. Viļņa Reinsona piemiņas kausu jau sesto gadu pēc kārtas izcīnīja Litenes komanda, kas visās piecās cīņās uzvarēja ar rezultātu 2:0. Komandā spēlēja: Sanda Ragozina, Līva Misiņa, Ieva Tetere, Una Dzalba, Liene Šimkuse, Elīna Strautniece (pārstāvis Vitālijs Platais). Sīva cīņa izvērtās par otro vietu. Tikai skaitot “mazos punktus”, izrādījās, ka otro vietu izcīnījušas Gulbenes sporta centra komanda. Komandas sastāvā spēlēja: Marika Vizule, Maija Smiltniece, Laura Gabdulļina, Evita Ūzuliņa, Antra Šverna un Līva Sola. Trešo vietu ieguva Lizuma komanda: Agnese Melne, Madara Strade, Kristīna Iskorostenska, Mairita Buklagina, Nellija Tinusa, Anete Jukse, Dace Ose un Mārīte Brice.

Tirzas psk sporta zālē vīriešiem V40+ grupā cīnījās astoņas komandas: Zvezda (Krievija, Sanktpēterburga), Malta, Vecpiebalga, Madona, Preiļi, Saulkrasti, Priekuļi un Litene. Komandas tika sadalītas divās apakšgrupās. No apakšgrupām kā pirmie
“izgāja” Zvezda un Madona. Pēc “krustu” spēlēm noskaidrojās, ka par 1.-4.vietu cīnīsies Preiļi, Malta, Madona un Zvezda. Litenes komandai šogad nācās samierināties ar 5.-8.pozīciju, jo sīvā cīņā Malta uzvarēja liteniešus. Cīņa par trešo vietu pārāki bija Maltas komanda, kas ar 2:1 uzvarēja Maltu. Finālspēlē divu setu cīņā “Litenes kausu” ieguva Krievijas komanda Zvezda, otrajā vietā atstājot Madonas vienību.

Vīriešu konkurencē piedalījās astoņas komandas: Rietavas (Lietuva), Lizums, Vecpiebalga, Balvi, Alūksne, Logu maiņa (Madona), Viļķene un Gulbene, kuras spēkiem mērojās Gulbenes sporta centrā. Komandas tika sadalītas divās apakšgrupās. No A apakšgrupas kā pirmie “izgāja” Gulbene, bet “B” grupas – Balvi. Pēc “krustiem” četriniekam kvalificējās Gulbene, Logu maiņa, Balvi un Viļķene. Pusfinālā Gulbenes vienība pieveica Logu maiņa komandu. Sekoja finālspēle par 1.vietu. Piekto gadu pēc kārtas „Litenes kausu” izcīnīja mājinieki Gulbenes komanda. Sastāvā spēlēja Nauris Pulkstenis, Rolands Aģis, Matīss Gabdulļins, Jānis Bārdulis, Mārtiņš Valainis, Ivars Ratnieks, Vlads Smirnovs un Ainārs Kāposts, komandas pārstāvis Dzintars Vasiļjevs. Otro vietu ieguva komanda Balvi, bet trešajā vietā Viļķene.

Liels paldies par turnīra veiksmīgu norisi Litenes pagasta sporta organizatoram Vitālijam Platajam un Dzintaram Vasiļjevam. Par kultūras programmu liela pateicība Gulbenes kultūras centra deju kolektīvam “Zelta Rūsiņš”, vadītajai Edītei Ķikustei un Gulbenes sākumskolas deju kolektīvam “Spārēni”, vadītājai Daigai Tipānei.

Dace Anča