26. maijā ar Alsviķi/Steelconstructor triumfu noslēdzās Gulbenes novada atklātais basketbola čempionāts vīriešiem.
Aizvadītās sestdienas pirmajā pusfinālā tikās čempionāta līdervienība “Alsviķi/Steelconstructor” un ceturtās pozīcijas ieguvēji pēc apļa spēlēm – komanda Sencis. Pirmo ceturtdaļu veiksmīgāk aizvadīja Sencis vienība, iegūstot 3 punktu handikapu (26:23). Tomēr jau otrās ceturtdaļas sākumā desmit bezatbildes punktus guva Alsviķu basketbolisti. Puslaiks noslēdzās ar rezultātu 51:44 (Alsviķi/Steelconstructor). Mača turpinājumā tā īsti apdraudēt līderpozīcijas Sencim vairs neizdevās un Alsviķi/Steelconstructor svinēja uzvaru ar rezultātu 95:80. Rezultatīvākie spēlētāji uzvarētājkomandā bija Lauris Bērziņš (25 punkti) un Mārtiņš Pētersons (22 punkti), bet Sencis komandai 22 punktus realizēja Matīss Mamedovs, savukārt Kristiāna Šulca kontā 17 punkti.
Otrajā pusfinālspēlē spēkiem mērojās otrās pozīcijas ieguvēji Rūsiņš un trešās vietas ieguvēji pēc apļa spēlēm – Lazdukalns. Tika aizvadīta sestdienas dramatiskākā cīņa. Pirmajā ceturtdaļā lēnām, bet neatlaidīgi Rūsiņš uzaudzēja savu pārsvaru līdz 9 punktu rezervei (28:19). Otrā cēlienā vidū tas sasniedza pat 16 punktus (46:30), tomēr turpinājumā sāka pieaugt intriga, jo Lazdukalns ātri vien atspēlēja astoņus punktus. Trešo ceturtdaļu rezultatīvāk aizvadīja Lazdukalns. Tas ļāva punktu deficītu samazināt līdz mīnus 6 (67:61 Rūsiņš). Pēdējās desmit minūtēs valdīja īpaša spriedze. Lai gan visu ceturtdaļu pārsvars bija Rūsiņa komandai, tomēr Lazdukalns vienībai izdevās rezultāta starpību īsi pirms spēles beigām samazināt līdz 2 punktu deficītam. Dramatiskajā mača galotnē aukstasinīgāk nospēlēja Rūsiņš, svinot uzvaru ar rezultātu 81:76. Uzvarētāju komandā rezultatīvākais spēlētājs ar gūtiem 22 punktiem bija Māris Baranovskis, 14 punkti Normundam Lišikam un Mārim Sniķim. Lazdukalns vienībai 19 punktus realizēja Krišjānis Graumanis, 17 punkti Anda Petuka kontā.
“Mazajā finālā” par 3.vietu tikās komandas Sencis un Lazdukalns. Spēles sākums ritēja līdzīgi, mazliet veiksmīgāk ceturtdaļu noslēdza komanda “Sencis”, panākot trīs punktu pārsvaru (24:21). Otrās ceturtdaļas noslēgumā Sencim septiņu punktu pārsvars (50:43). Pēc garā pārtraukuma Lazdukalns ļoti ātri atspēlēja zaudēto, īsu brīdi pat bija minimālā vadībā, tomēr tā īsti pārņemt vadības grožus neizdevās. Ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 74:66 (Sencis). Pēdējā cēlienā vairāk spēka rezerves bija saglabājuši Sencis spēlētāji. Tas ļāva izcīnīt svarīgu uzvaru ar rezultātu 97:80. Par bronzas medaļu īpašniekiem šogad kļuva Sencis vienība: Mikus Freijs, Nauris Dīvāns, Eduards Krukovskis, Kristiāns Šulcs, Alekss Dāvids, Rinalds Ozers (komandas vērtīgākais spēlētājs), Jānis Dumburs, Markuss Pušpurs, Reinis Rikveilis, Matīss Mamedovs, Alvis Amantovs un Nauris Rikveilis. Rezultatīvākais spēlē bija K.Šulcs ar realizētu 21 punktu, 19 punktus Sencis vienībai guva R.Ozers. Lazdukalns komandā 20 punktus realizēja Elvijs Kapteinis, 16 punkti Oļegam Veselovam.
Noslēgumā sekoja čempionāta svarīgākais mačs par 1.vietu starp Alsviķi/Steelconstructor un Rūsiņš vienībām. Cerētā intriga izpalika. Alsviķu spēlētāji bija ļoti koncentrējušies atbildīgākajam mačam, lieliski demonstrējot savu meistarību. Jau ar pirmajām mača minūtēm nopietnu pārsvaru guva kaimiņu novada komanda (37:17). Otrā ceturtdaļa tika aizvadīta līdzīgi (55:33 Alsviķi/Steelconstructor), bet pēc garā pārtraukuma Alsviķu basketbolisti pilnībā sagrāva Rūsiņa aizsardzību, realizējot 33 punktus ceturtdaļā (88:54). Pēdējā desmitminūtē Rūsiņš komanda atspēlēja 11 punktus. Mačs noslēdzās ar Alsviķi/Steelconstructor vienības pārliecinošu triumfu (104:79). Pēc vairāku gadu mēģinājumiem par Gulbenes novada atklāta čempionāta basketbolā uzvarētājiem šogad kļuva komanda Alsviķi/Steelconstructor: Artūrs Lūsis, Mārtiņš Pētersons (komandas vērtīgākais spēlētājs), Andris Pētersons, Kaspars Paegle, Kārlis Mediss, Rūdolfs Avots, Mairis Kļava, Jānis Krastiņš, Lauris Bērziņš, Kristaps Marķitāns, Niks Gaigalietis un Viesturs Vilkaušs.
Otro vietu ieguva Rūsiņš komanda: Raitis Ķikusts, Ingars Andževs, Gints Grodnis, Māris Baranovskis, Gundars Rauza, Daumants Dreiškens, Normunds Lišiks, Artis Luguzis (vērtīgākais spēlētājs komandā), Arvis Rudzītis, Mārtiņš Bogdanovs, Māris Sniķis un Raimonds Gabrāns.
Spēlē par pirmo vietu Alsviķi/Steelconstructor komandas labā divdesmit vienu punktu realizēja L.Bērziņš, bet 18 – V.Vilkaušs. Rūsiņš komandai 27 punktus guva M.Baranovskis, 13 punktus – A.Luguzis.