11.jūlijā Madonas stadionā tika aizvadītas Latvijas jaunatnes 13.vasaras spēļu volejbolā I posma sacensības, kurās piedalījās 113 komandas no Vidzemes un Latgales. Tradicionāli divi atlases posmi norisinās Vidzemes/Latgales reģionā un divi - Kurzemes/Zemgales pusē, bet finālspēles notiek Rīgā. Gulbenes novadā jau divpadsmito gadu sadarbībā ar Latvijas Volejbola federāciju norisināsies atlases sacensību otrais posms, kas notiks 1. augustā Stāmerienas pamatskolas sporta laukumā. Šovasar jaunieši spēkiem mērojās 8 vecuma grupās.
Gulbenes novada BJSS uz vasaras volejbola spēlēm bija deleģējusi septiņas meiteņu komandas: 2 vienības U 11 vecumā grupā, 4 komandas U 13 grupā, 1 komandu U 15 grupā. Veiksmīgākie starti mūsu novada jaunajām volejbolistēm bija U 13 vecuma grupā. Godalgoto 3.vietu izcīnīja komanda “ČIKARIKAS” (Anda Katane, Ance Katane, Gerda Bukovska, Beāte Jundze un Dace Prockalova, trenere Ārija Samsonova). Olimpiskajā sešniekā iekļuva vēl viena Gulbenes sporta skolas komanda “N.E.K.A.S.” (Agate Katane, Anastasija Gabrāne, Samanta Savicka, Estere Kupča un Ketlīna Lazdiņa, trenere Ā.Samsonova), izcīnot piekto vietu.
U 13 grupā meitenēm piedalījās 24 komandas, kas bija sadalītas 6 apakšgrupās. Pēc apakšgrupu spēlēm pirmās divas vietas turpināja cīņas labāko divpadsmitniekā. “ČIKARIKAS” un “N.E.K.A.S.” “izgāja” kā pirmās, bet kā otrās – Gulbenes trešā komanda “MIKASA”. “Krustu” spēlēs “ČIKARIKAS” ar rezultātu 18:7 pārspēja savas komandas biedrenes “MIKASA” vienību, bet “N.E.K.A.S.” lika piekāpties Limbažu un Salacgrīvas sporta skolas komandai “Tautumeitas” ar rezultātu 18:6. Turpinājumā sekoja nākošā “krusta” spēles, kurās “ČIKARIKAS” ar rezultātu 18:9 pārspēja Ādažu II komandu un iekļuva labāko trijniekā, savukārt “N.E.K.A.S.” bija spiestas piekāpties komandai “GAB” no Madonas BJSS, tādejādi turpinot cīņu par 4.-6.vietu. Finālspēlēs “ČIKARIKAS” atzina GAB un “LIMBO” (Limbažu un Salacgrīvas SS) pārākumu, rezultātā iegūstot trešo vietu. Savukārt “N.E.K.A.S.” pārspēja Ādaži II vienību, bet piekāpās “Dream team” (Daugavpils SS) meitenēm, izcīnot piekto pozīciju.


Dace Anča