2018.gada Gulbenes pilsētas svētku ietvaros jau sesto gadu risinājās Viktora Kazāka piemiņas kausa izcīņas sacensības soļošanā. Pasākums noritēja sirsnīgā atmosfērā, par ko gādāja V.Kazāka ģimene. Pirms starta visus priecēja sākumskolas “sporto visa klase” (vadītāja Irēna Aizpure, audzinātāja Vija Andževa) sportiski dejiskais sveiciens. Pasākumu svarīgāku darīja olimpietes, bijušās soļotājas, kā arī “Sporto visa klase “krustmātes”” Jolantas Dukures klātbūtne, uzmundrinošie novēlējumi pirms starta dalībniekiem un solījums nākošajā gadā arī pašai būt dalībniecei.

kazak

Dāmām bija jāveic 2 kilometri gara distance. Visātrāk šo distanci veica Diāna Odumiņa, tomēr tā kā S II vecuma grupā tiek pielāgots vecuma un rezultāta koeficients, par vienu sekundi ātrāka izrādījās Ņina Jurciņa, Diānai tādejādi otrā pozīcija. Dāmām S grupā pirmajā vietā Anita Žavrida. Jauniešiem 2 kilometru soļojumā par uzvarētāju kļuva Atis Valkjuns.

Vīrieši spēkiem mērojās 3 kilometru soļošanā. Par uzvarētāju kļuva Raivis Bērziņš, bet otrajā pozīcijā Viktora Kazāka mazmazdēls Rūdolfs Grants, kas bija ieradies no Losandželosas. V II grupas dalībniekiem pēc aprēķinātās koeficientu sistēmas par uzvarētāju kļuva Harijs Āboliņš, otrajā vietā Andrejs Vācietis, bet trešo vietu ar vienādu rezultātu dalīja Ādolfs Mičulis un Gunārs Rubenis. Apbalvošanas ceremonijas noslēgumā tradicionāli tika pasniegts ceļojošais kauss. Pirmajā gadā par soļošanas tradīciju uzturēšanu Gulbenes novadā un sasniegumiem tas tika pasniegts Gunāram Rubenim, otrajā - Ritai Vucēnai, trešajā gadā kauss aizceļoja pie Jāzepa Odumiņa, ceturtajā gadā šis gods tika uzticēts Harijam Āboliņam, piektajā gadā ceļojošā kausa turētāja bija Ņina Jurciņa. Lai gan pērn V.Kazāka kauss nenotika, tomēr ceļojošais kauss tāpat aizceļoja pie nākošā soļotāja – Andreja Vācieša. 2018.gadā Maija Dauškane V.Kazāka ceļojošo kausu pasniedza Guntim Balodim.

Dace Anča