25. augustā jau otro gadu pēc kārtas riteņbraucēji mērojās spēkiem velo sacensībās “Bānīša kauss 2018 jeb Apsteidz tvaiku!”. Starts 49 kilometru distancei tika uzsākts Alūksnes stacijā reizē ar bānīti, lai finišā – Gulbenes stacijā – noskaidrotu, kas ir ātrāks – vilciens vai velo braucējs. Jāpiebilst, ka bānītis šogad bija ļoti labā formā, ļaujot vien deviņiem ātrākajiem riteņbraucējiem sevi apsteigt.

Par mazo vilcieniņu ātrāks izrādījās un uzvaras laurus plūca biedrības “VeloRīts Gulbene” pārstāvis Reinis Markss, tūlīt aiz viņa finišēja Ģirts Cirvelis (ROADEX), gandrīz trīs minūtes vēlāk finiša līniju šķērsoja Armands Priede (MTB Garkalne). Dāmām, tāpat kā pērn, pārliecinoši triumfēja Ingrīda Šmite (Baldones velokomanda), otrajā vietā absolūtajā vērtējumā Rūta Brakovska (MTB Garkalne), bet trešā Lāsma Elza Vaivode (VELLAPĒDA).

Tiem, kas nebija gatavi mērot visu ceļu, tika dota iespēja piedalīties Tautas braucienā no Stāmerienas līdz Gulbenei. Ātrākais 14 kilometru distancē bija Aivars Griķis (Pirtslietu darbnīca), otrais Aivars Berkolds (VeloRīts Gulbene), bet trešajā vietā Pēteris Eriņš. Dāmām par uzvarētāju kļuva Līga Berkolde (VeloRīts Gulbene), otrajā vietā Evelīna Lazdiņa, bet trešā Edīte Lazdiņa (abas Pilskalns).

Liels paldies biedrībai “VeloRīts Gulbene”, personīgi biedrības pārstāvim un sacensību galvenajam organizatoram Imantam Kublačovam, kā arī Gulbenes novada pašvaldības aģentūru “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centram”.

Dace Anča