Kopš jaunā mācību gada sākuma ikvienam interesentam pie Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas ir pieejami āra trenažieri.

IMG 0487
“Piedalījāmies Latvijas Olimpiskās komitejas izsludinātajā konkursā un guvām atbalstu āra trenažieru iegādei. Manuprāt, vietas izvēle ir ļoti laba – te var nākt un darboties ikviens. Esam uzstādījuši arī informatīvu zīmi, kas skaidro, kā visatbilstošāk nodarbināt muskuļu grupas. Tā palīdzēs tiem, kas ar sportu nenodarbojas profesionāli. Ja kāds nāk vingrot darba laikā, kad sporta skola ir atvērta, var droši griezties pie kāda no treneriem, ja nepieciešama konsultācija. Tāpat, saskaņojot ar dežurantu, skolā pieejamas dušas un ģērbtuve. Vingrošana būs iespējama arī tumšajā diennakts laikā, jo ierīkosim apgaismojumu uz sensoriem. Tāpat plānots ieklāt gumijas grīdu. Paralēli treniņiem āra trenažierus izmantos sporta skolas audzēkņi. Kā smejos skolas treneriem, ja uz trenažieriem ilgi turēsies krāsa, tas nebūs labi – trenažieri ir jāizmanto!” stāsta Māris Čakars, Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors.
Kādi jauninājumi šajā mācību gadā?
“Vispirms vēlos atzīmēt, ka atraktīvi uzsākām jauno sezonu. Nu jau tradicionāli pie mums ciemojās draugi no cirka: vingrotāji, iluzionisti, kas ik gadus prot pārsteigt ar ko jaunu. Sporta skolā šajā mācību gadā ir vairāk nekā 500 skolēni, un tas liecina, ka sportam ir nākotne. 250 bērniem esam raduši iespēju apdrošināšanai ar simbolisku vecāku līdzmaksājumu.
Šajā mācību gadā galvenais ir nostiprināt treniņu grupas. Darbu ir uzsākuši divi treneri – futbolā un basketbolā. Lepojamies un gaidām rezultātus no U 15 basketbola grupas, kuri ir iekļuvuši superlīgā. Tāpat gaidām rezultātus no individuālajiem sporta veidiem vieglatlētikā, orientēšanās un slēpošanā. Ir gandarījums, ka no mūsu sporta skolas vieglatlētikā, volejbolā, basketbolā, orientēšanās disciplīnā, futbolā ir audzēkņi, kas ir gan kandidāti un gan jau ir iekļauti Latvijas izlases komandās. Treneri strādā!
Šogad mēģināsim atrisināt inventāra jautājumu visiem virzieniem. Slēpošana mums ir pabērna lomā, tādēļ būtu izcili, ja mēs atrisinātu mākslīgā sniega jautājumu vismaz kilometra aplim. Tāpat mūsu vēlme ir, lai visi sporta veidi ir pieejami kā pilsētā, tā pagastos. Pie tā vēl strādājam. Tas nav vienkārši. Neatkāpšos no ieceres par peldbaseinu – tas mums ir vajadzīgs! Tāpat neatrisināts ir jautājums par basketbola groziem – tie mums ir aizvēsturiski un, atļaušos teikt, bīstami. Visur valstī runā par drošību. Lūk, konkrēts piemērs! Tāpat mums trūkst avārijas izeju, drošības nišu.
Šās nedēļās nogalē - 21. septembrī - visas novada skolas pulcēsies Olimpiskajā dienā, kas notiks Lejasciemā. Skolēni gan kopā vingros, gan sacentīsies krosā. Pie mums ciemosies Latvijas Olimpiskās komitejas jaunatnes lietu speciālists Juris Titovs. Visiem novēlu sportisku možumu un panākumus!”


Jana Igaviņa, Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste