Lai veicinātu fiziskās aktivitātes, no 23. līdz 30. septembrim visā Eiropā un arī Latvijā jau ceturto gadu risinājās Eiropas Sporta nedēļa. Kampaņas aicinājums “Esi kustīgs! Esi veselīgs!” iekļāva mērķi mainīt iedzīvotāju paradumus un aicināja būt fiziski aktīvākiem. Aptuveni 1540 gulbenieši arī pieņēma izaicinājumu būt aktīviem un visas nedēļas garumā raudzījās ar pozitīvu skatienu uz sportiskām nodarbēm.

Jau tradicionāli Eiropas sporta nedēļa sākās ar iesildīšanās pasākumu - Olimpisko dienu 21.septembrī, kas bija masveidīgākais pasākums (piedalījās aptuveni 825 dalībnieki). Lejasciemā skolēnu sporta spēļu ietvaros risinājās krosa sacensības, bet vairākās novada skolās un bērnudārzos audzēkņi un pedagogi vienojās kopīgā “Olimpiskās dienas vingrošanā”.

22.septembrī vairākās vietās norisinājās dažādas sporta aktivitātes: teju visas dienas garumā Gulbenes pilsētas centrā ikviens varēja pārbaudīt savas sportiskās rezerves dažādos spēka vingrinājumos, piedaloties “Spēka dienā”. Tā Gulbenē kopā pie stieņa pievilkās 310 reizes, tika veikti 1965 pietupieni, kā arī “plankā” noturējušies 1 stundu 8 minūtes un 12 sekundes. Jāpiebilst, ka pēc individuālajiem rekordiem gulbenietis Vilnis Lamsteris pievilkšanās sacensībā uzrādīja labāko rezultātu (42 reizes) Vidzemē.

Lizumā agrā sestdienas rīta cēlienā norisinājās “Izskrien 100!” posms, bet pēcpusdienā notika draudzīgs velobrauciens. Ozolkalnā uz sportiskām un muzikālām aktivitātēm ieradās 9 skolu koru komandas, lai piedalītos muzikāli – sportiski – radošā orientēšanās “Atrodi sevī Kokaru ar kori Beverīna!”. Savukārt Stāķos tika organizēts pārgājiens uz Daukstu pagastu.

Visbeidzot vakarpusē starptautiskā basketbola turnīrā “Egila Čakara piemiņas kauss” spēkiem mērojās četras vīriešu komandas, bet vietu sadalījums tika noskaidrots jau nākošajā dienā – 23.septembrī. Par kausa uzvarētājiem kļuva “Gulbenes Buki”.

Visas nedēļas garumā darbdienu vakarpusēs individuālie skrējēji varēja krāt noskrietos kilometrus “Izskrien 100!” seriāla ietvaros.

Ļoti masveidīgs un interesants pasākums risinājās 27.septembrī pie Gulbenes sporta centra, kad ikviens varēja noskaidrot savas zināšanas un ātrumu orientēšanās spēlē “Vai pazīsti Latviju?” Šajā aktivitātē piedalījās aptuveni 420 dalībnieki, lielākoties tie bija Gulbenes sākumskolas un Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolēni.

28.septembrī Stāķos norisinājās velosacensības “Stradiņu līkloči”.

29.septembrī Gulbenes sporta centrā tika rīkotas sporta spēles cilvēkiem ar īpašām vajadzībām “Draudzīgs un aktīvs!”, kur piedalījās 6 komandas. Dalībnieki varēja pārbaudīt savas spējas astoņās sporta aktivitātēs, kā arī iepazīties ar “Diskgolfu”.

Eiropas sporta nedēļa Gulbenes novadā noslēdzās sestdienas vakarā Stāmerienā, kur jau otro gadu pēc kārtas norisinājās “Rudens nakts orientēšanās”. Par uzvarētājiem kļuva vietējā stāmerieniešu komanda “X-Alianse”.

Paldies visiem sporta aktivitāšu organizatoriem, kas radīja iespēju ikvienam mainīt ikdienas paradumus un aicināja būt aktīviem!

Dace Anča