Oktobra sākumā tautas skrējiena “Gulbenes apļi” ietvaros tika sumināti Gulbenes novada skriešanas sacensību seriāla “Izskrien100!” sportisti, kas noskrējuši 100 kilometrus par godu Latvijas simtgadei. Skriešanas seriāls norisinājās no 5.maija līdz 7.oktobrim 15 posmos visās Gulbenes novada pārvaldēs/pagastos.

IMG 5269

Visos 15 seriāla posmos piedalījās 3 dalībnieki: Sintija Birzniece (Stāmeriena), Sergejs Baikovs un Jānis Ančs (abi Gulbene). 100 kilometrus “izskrēja” arī Dace Birzniece (Stāmeriena), Astrīda Vēja - Āboliņa (Lizums), Zlata Kallase, Sandra Volodina (abas Gulbene), Lauris Lapsa (Daukstes), Jānis Supe (Tirza), Aivars Griķis (Pirtslietu darbnīca), Antis Zunda un Vladimirs Kallass (abi Gulbene). Kā jaunākā meitene, kas piedalījusies vairāk nekā 10 posmos, tika sveikta Ieva Griķe (5 gadi), bet viņas divgadīgais brālis Kārlis bija dalībnieks sešos posmos.

Kopumā Gulbenes novadā Latvijas simtgadei par godu piedalījās 822 skrējēji, kopā noskrienot 3594.5 kilometrus. Viskuplāk pārstāvētie bija tradicionālie tautas skrējieni Gulbenē, Rankā un Stāmerienā, tomēr liels prieks par pagastu aktivitāti un atsaucību.

Liels paldies visiem dalībniekiem, kas piedalījās kaut vienā posmā un sajutās piederīgs Gulbenes novadam un savai valstij. Tuvāk iepazina pašmāju skaistumu un izbaudīja skriešanas burvību.

Vislielākie pateicības vārdi pagastu un pilsētas pārvaldēm un viņu sporta organizatoriem, kas pieņēma izaicinājumu noorganizēt savā pārvaldē seriāla posmu. 

Dace Anča