2.decembrī Igaunijā notika sacensības brīvajā cīņā, kur piedalījās 2007.gadā dzimušie un jaunāki cīkstoņi no Igaunijas, Latvijas.

Sacensības rīkotas ar devīzi “Meklējam nākošo Olimpisko spēļu uzvarētājus”. Tajās startēja 97 mazie cīkstoņi 11 svara kategorijās.

cikstoniNo biedrības “Gulbene wrestling” sacensībās piedalījās divi cīkstoņi – Raitis Pušķis (svara kategorijā līdz 38kg) un Artis Jencītis (svara kategorijā līdz 35kg). Sacensības bija organizētas, lai katram būtu iespēja cīnīties vismaz divas cīņas.

Raitim Pušķim pirmā cīņa bija ar pieredzējušu pretinieku. Raitim cīņas sākumā izdevās atvairīt pirmos uzbrukumus un pašam, ieejot pretiniekam kājās, gūt punktus. Turpinājumā pretiniekam izdevās notriekt Raiti uz paklāja un noturēt uz lāpstiņām. Nākošajās cīņās Raitis centās izvairīties no pārsteidzīgas rīcības un izmantojot pretinieku kļūdas guva uzvaras. Cīņa  par godalgoto vietu izvērtās ļoti spraiga. Raitis bija vadībā un, cenšoties gūt uzvaras punktus, pieļāva kļūdu un zaudēja savu pārsvaru. Raitis tomēr cīņu uzvarēja pēc punktiem un izcīnīja 3.vietu.

A.Jencītim pirmā cīņa bija ar pieredzējušu cīkstoni, vairākkārtēju sacensību uzvarētāju. Artim izdevās gūt punktus un bija iespēja noturēt pretinieku uz lāpstiņām. Pretiniekam izdevās izkļūt no bīstamās situācijas. Cīņas turpinājumā pretinieks izmantoja Arta straujajos uzbrukumos pieļautās kļūdas un guva uzvaru. Nākošajās cīņās Artim izdevās uzvarēt, bet cīņā par iekļūšanu finālā sastapās ar šo sacensību uzvarētāju, kurš Arti cīņas sākumā samulsināja ar spēcīgu tvērienu no kura bija grūti atbrīvoties. Cīņas laikā Artim bija iespējas gūt punktus, kas netika izmantotas.  Šajā cīņā zaudējums un rezultātā 5.vieta.

cikstoni1

Uz sacensībām mums ir jābrauc, lai gūtu  pieredzi un paaugstinātu meistarību. Sacensībās redzam citu jauno cīkstoņu apgūtos paņēmienus, vēlmi cīnīties un nepadoties. Mūsu puikas cīņā ar nepazīstamiem pretiniekiem parādīja cīņas paņēmienus, kas patīk un izdodas vislabāk, bet pietrūka prasmes vadīt cīņu un izmantot savas iespējas. Ja visi mūsu puiši treniņos strādātu ar pilnu atdevi,  sacensībās rezultāti būtu citi.

cikstoni2

 Atis Jencītis