No 26.-28.jūnijam divi Gulbenes novada jaunie orientieristi – Signe Sirmā un Renārs Kokorevičs – pārstāvēja savu valsti Eiropas Jauniešu čempionātā orientēšanās sportā Rumānijā Klužas-Napokas apkārtnē. Uz čempionātu pārstāvēt Latviju kopumā bija devušies 16 jaunieši; pavisam sacensībās piedalījās 387 dalībnieki no 32 valstīm. Sacensības notika trīs distancēs - garajā, stafetē un sprintā - un divās vecuma grupās - līdz 16 un līdz 18 gadiem.

Čempionāta pirmajā dienā distance bija izveidota sarežģīta un kalnaina. Kopumā latviešiem mazpazīstamajā apvidū negāja viegli. Signei distances sākuma un vidus daļā vedās izcili, bet neveiksmīga maršruta izvēle distances beigās liedza sasniegt augstu vietu. Jāpiebilst, ka viņa startēja vecākajā W 18 grupā. Savukārt Renārs Kokorevičs 90 dalībnieku konkurencē ierindojās 39.vietā.

Stafetēs Latvijas komandām labāko desmitniekā neizdevās iekļūt. W18 Latvijas komanda - Elizabete Blūmentāle, Signe Sirmā, Anna Freimane - izcīnīja 16.vietu 27 komandu konkurencē. Signe savā etapā uzrādīja 12. labāko rezultātu.

D.Anča