2.februārī norisinājās Gulbenes novada atklātie čempionāti zemledus makšķerēšanā, novusā, galda tenisā un šautriņu mešanā.

Gulbenes sporta centrā uz novusa čempionātu pulcējās 9 dāmas un 17 kungi no Gulbenes, Viļakas, Viļānu un Rēzeknes novadiem. Dāmas izspēlēja “apli” - katra ar katru. Sievietēm ar vienādu punktu skaitu uz pirmo pozīciju pretendēja divas dāmas, pat savstarpēja spēle bija nospēlēta neizšķirti, visu izšķīra mazie punkti setos.  Tādejādi par Gulbenes novada atklātā čempionāta novusā uzvarētāju kļuva Druvienas pagasta pārstāve Vaira Kalniņa, kura bija uzvarējusi piecās spēlēs, bet trijās cīnījusies neizšķirti. Otrajā vietā, tāpat kā pērn, stāmerieniete Aiga Putne, kurai arī piecas uzvaras un trīs neizšķirti. Trešo vietu ar piecām uzvarām, diviem neizšķirtiem un vienu zaudējumu izcīnīja Alise Prancāne no Rēzeknes. Vīrieši tika dalīti divās apakšgrupās, no kurām četri labākie turpināja cīņas fināla astotniekā. Pārliecinoši par čempionu kļuva Andrejs Kondričs (Litene), kurš uzvarēja visās apakšgrupu cīņās un trīs finālspēlēs, vienīgo zaudējumu finālturnīrā viņam sagādāja Harijs Āboliņš (4.vieta). Dramatiska cīņa līdz pat pēdējai spēlei risinājās par otro un trešo pozīciju. Rezultātā otro vietu izcīnīja druvēnietis Jānis Āre, bet trešo vietu ieguva Igors Bambulis (Beļava). Jāpiebilst, ka arī pagājušajā gadā viņi ierindojās otrajā un trešajā pozīcijā.

Trīsdesmit zemledus makšķernieki spēkiem mērojās uz Sudala ezera ledus.  Ļoti pārliecinošu sniegumu demonstrēja un vissmagāko lomu izvilka madonietis Valdis Barūklis (5.766 kg). Otrajā vietā ar 2.458 kg smagu lomu ierindojās Ričards Ostrovskis no Daukstēm, savukārt trešā vieta madonietim Zintim Viļevičam, viņa loms bija 1.962 kg smags. Dāmu vērtējumā ļoti pārliecinoši uzvaru svinēja Madonas pārstāve Ilze Barūkle, kas izvilka sestdienas otro lielāko lomu (3.128 kg), bet otro vietu ieguva Kintija Bača (Druviena).

Šautriņu mešanā piedalījās piecas komandas un par Gulbenes novada čempioniem jau otro gadu pēc kārtas kļuva komanda Vecgulbene (Juris Aleksāns, Juris Kablukovs un Gatis Bogdanovs), otro vietu izcīnīja Gulbene (Agnis Šumakovs, Lauris Ozols un Dāvis Žuks), trešo vietu izcīnīja Daukstu pagasta trio (Nauris Sirmacis, Niks Brants un Valters Groza).

Galda tenisā spēkiem mērojās deviņi kungi un trīs dāmas. Sievietes izspēlēja apli, kurā noskaidrojās, ka pārliecinoši par uzvarētāju kļuvusi Klinta Krama, kura uzvarēja visas spēlēs. Otrajā vietā Vaira Kalniņa (abas Druviena), bet trešo vietu ieguva Aina Pūce (Ranka). Vīrieši tika sadalīti divās apakšgrupās, no kurām trīs labākie turpināja cīņu par medaļām. Labāko sešniekam kvalificējās Dainis Neilands, Aivars Mednis, Andris Gargurnis, Mārtiņš Mūrmanis, Jānis Krūze un Konstantīns Kauliņš. Par 2019.gada novada čempionu galda tenisā kļuva Dainis Neilands (Litene), kurš gan apakšgrupu cīņās, gan finālspēlēs izcīnīja visas uzvaras. Otrajā vietā ar  vienu zaudējumu Mārtiņš Mūrmanis (Beļava), bet trešo vietu ieguva Andris Gargurnis (Galgauska).

Sacensību organizatoru vārdā liels paldies tiesnešiem, Lejasciema pagasta pārvaldei, personīgi Mārim Milnam, Šķenderu ģimenei, kā arī Dzintaram Vasiļjevam.