9.februārī Madonas “Smeceres sila” slēpošanas kompleksā risinājās Latvijas Sporta Veterānu savienības 56.sporta spēles distanču slēpošanā. Sacensībās pārstāvētas bija 18 pašvaldības ar 144 dalībniekiem. Pasākumu atklāja LSVS prezidents Ivans Klementjevs. Šogad intriga par kopvērtējuma uzvarētājiem saglabājās līdz pat apbalvošanas ceremonijai.

Astoto gadu pēc kārtas par uzvarētājiem kļuva Gulbenes novada slēpošanas senioru komanda. Šoreiz gulbeniešiem vissīvāko pretestību izrādīja mājinieki – Madonas novads, kas bija ļoti pārdomāti komplektējuši un stiprinājuši savu komandas sastāvu.

Pēc individuālajiem startiem Gulbenes novada komanda bija ievērojami izvirzījusies vadībā, tomēr stafešu slēpojums ieviesa šaubas par gulbeniešu pozīciju. Rezultātā ar 116 punktiem pirmo vietu izcīnīja Gulbenes novada komanda, aiz sevis otrajā vietā atstājot mājiniekus – Madonas novadu, kam arī 116 punkti (sacensību nolikums paredz, ka vienādu punktu skaita gadījumā augstāka vieta komandai, kurai augstākas individuālās vietas grupās). Trešajā vietā ar 111 punktiem Cēsu novads.

Sacensību pirmajā dienas daļā risinājās individuālie starti brīvajā stilā. Gulbenes novadam visvairāk zelta godalgas – sešas. Tā S 80+ grupā 1 kilometra distancē uzvarēja Rita Vucēna, bet S 75+ pirmajā vietā Zinaīda Rācenāja. 2 kilometros V 75 + grupā par uzvarētāju kļuva Jānis Ančs. 5 kilometru distancē V 55+ grupā par uzvarētāju kļuva Antis Zunda, bet S 40+ pirmo vietu izcīnīja Dace Anča. Garākajā 10 kilometru distancē V 35+ grupā triumfēja Jānis Paipals, izcīnot Gulbenes novadam sesto zelta medaļu.

Trīs sudraba godalgas Gulbenes novada komandai kaldināja Ņina Travina S 70+ grupā 1 kilometra distancē, Sandra Volodina S 50 + vecuma grupā 2 kilometru distancē un Līga Berkolde S 35+ grupā 5 kilometros.

Bronzas medaļa – trešā vieta 2 kilometru distancē Andrejam Vācietim V 80+ grupā un 5 kilometru distancē V 45+ grupā Raivim Ančam.

Tradicionāli pēcpusdienā starts tika dots jauktajai stafetei, kur kungi slēpoja 2 kilometrus, bet dāmas 1 kilometru.

Gulbeniešiem pirmajā posmā startēja Jānis Paipals, kurš savu stafetes posmu veica visātrāk. Otrajā posmā devās Sandra Volodina, joprojām saglabājot līderpozīcijas. Trešo etapu slēpoja Dace Anča un gulbeniešiem vēl aizvien izdevās noturēties priekšgalā. Pēdējo posmu lielākoties veica komandu spēcīgākie slēpotāji un Edgaram Gargurnim bija liels pārbaudījums noturēt pirmo pozīciju. Tas gandrīz izdevās, tomēr konkurentu ātrais solis un neveiksmīgs kritiens ar nūjas laušanu izdarīja korekcijas, kā rezultātā trešā vieta.

Gribu teikt lielu paldies visiem Gulbenes novada slēpošanas komandas dalībniekiem par ilggadēju iesaistīšanos, atbalstu, pašatdevi un uzcītīgu trenēšanos, lai komanda noturētos pašā augšgalā!