23.februārī noslēdzās Gulbenes novada 2018./19.gada atklātais čempionāts volejbolā dāmu II līgai, kur par uzvarētājām kļuva Druvienas komanda.

Lai gan pirms sestdienas spēlēm līderpozīcijā atradās druvienietes, tomēr jau pirmajā mačā Jaungulbene radīja papildus intrigu, uzvarot Druvienas dāmas ar rezultātu 2:0 (25:21; 25:10) un iesaistoties cīņā par medaļām. Otrajā spēlē Druvienas komanda ar rezultātu 2:0 (25:13, 25:11) diezgan viegli pārspēja pastarītes BJSS 06 komandu. Visbeidzot sekoja svarīgākā spēlē par čempionu titulu: Druviena – BJSS 05. Pirmajā setā risinājās dramatiska cīņa punkts punktā, tomēr galotnē nostrādāja pieredze un druvienietes uzvarēja ar rezultātu 25:22. Otrajā setā tikai sākumā risinājās sīva cīņa. Spēles galotnē daudz pārliecinošāku sniegumu demonstrēja pagājušā gada bronzas godalgu ieguvējas – Druvienas komanda, uzvarot ar rezultātu 25:11. Rezultātā par Gulbenes novada 2018./19.gada atklāta volejbola čempionāta dāmu II līgas pirmās vietas ieguvējām kļuva Druvienas komanda: Kintija Bačka, Eva Bērziņa, Sindija Logina, Daimona Artamonova, Dināra Popa, Aira Pilsneniece, Laila Guste, Sabīne Stradiņa un Baiba Balode, komandas pārstāvis Jurijs Gjačs.

Otro vietu šogad ieguva BJSS 05 komanda, kuras sastāvā spēlēja Agate, Anda un Ance Katanes, Gerda Bukovska, Samanta Savicka, Anastasija Gabrāne, Beāte Jundze, Estere Kupča, Sabīne Vaļicka un Emīlija Mia Kundrate, komandas trenere Ārija Samsonova.

Pēdējā sabraukumā lielisku sniegumu demonstrēja Jaungulbenes komanda. Pēc uzvaras pār Druvienu, jaungulbenietes turpināja savu uzvaru sēriju, dramatiskā trīs setu mačā (25:27, 25:22, 15:13) uzvarot BJSS 03/04 vienību. Šī uzvara ļoti pietuvināja jaungulbenietes bronzas godalgām, jo tieši BJSS 03/04 komanda, kas pretendēja uz trešo pozīciju. Atlika pēdējā spēle ar Stāķu volejbolistēm, kurā bija obligāti jāizcīna uzvara. Pirmajā setā jaungulbenietes uzvarēja ar rezultātu 25:16 un likās jau, ka uzvara nodrošināta, tomēr otrajā setā Stāķu spēlētājas, līdzjutēju iedrošinātas, sīvā cīņā uzvarēja ar 25:23. Sekoja dramatisks trešais sets, kura galotni veiksmīgāk nospēlēja Jaungulbene (15:12), tādejādi nodrošinot sev bronzas godalgas – trešo vietu. Komandas sastāvā spēlēja Kristīne Andrejeva, Betija Glāzniece, Sanija Ozoliņa, Gita Beinaroviča, Vlada Vasiļenko, Laima Birzniece, Evita Melngaile, Kristīne Āboliņa un Sanita Grīnberga, komandas pārstāvis Aivars Blauvs.

Noslēdzošajā kārtā uzvaru izcīnīja BJSS 03/04 vienība, divos setos (25:9; 25:14) pārspējot Stāķu komandu. Savu pirmo uzvaru čempionātā svinēja BJSS 06 vienība, kas lika kapitulēt Stāķu volejbolistēm ar rezultātu 2:0 (25:10; 25:13).

tabula1

Sešas spēles aizvadīja arī I līgas dāmas, kurām čempionātā vēl atlikusi viena kārta – 10.martā. Trīs uzvaras izcīnīja Gulbenes sporta centra komanda, divās vieglās divsetu cīņās uzvarot Balvu BJSS un Apes komandas. Dienas interesantākais mačs risinājās starp Gulbenes sporta centra un Gulbenes komandām, kurā bija nepieciešams trešais sets, lai noskaidrotu uzvarētājas. Tā pirmajā setā ar rezultātu 26:24 uzvaru izrāva sporta centra dāmas, bet otrajā setā pārliecinoši uzvarēja Gulbene (25:11). Trešajā setā Gulbenes sporta centra komanda mobilizējās un uzvarēja ar rezultātu 15:7.

Pa vienai uzvarai izcīnīja Gulbene un Ape, kas divos setos lika kapitulēt Balvu BJSS, kā arī BJSS 00/01 vienība, kas bija pārāka pār Apes volejbolistēm.

tabula2

Dace Anča