24.februāra rītā ieraugot silti saģērbušos vīrus, kas, bruņojušies ar makšķerēšanas kastēm un urbjiem laukumā pie Stāmerienas tautas nama, top skaidrs, ka notiks zemledus makšķerēšanas sacensības uz Stāmerienas ezera. Sākas dalībnieku reģistrācija. Pavisam bija ieradušies divdesmit zemledus makšķernieki, kuri svētdienā bija izvēlējušies baudīt savu vaļasprieku, bet, galvenais, uzvarēt.

Dalībnieku starpā par 1., 2. un 3. vietu cīnījās arī trīs dāmas un 3 jaunieši. Galvenais tiesnesis Viktors Podziņš un viņa palīgs Vilis Birznieks, izskaidroja noteikumus, tiek nolemts makšķerēt uz Stāmerienas ezera, nevis Pogas ezera un makšķerēt četras stundas, jo laika apstākļi bija sacensībām ļoti piemēroti. Plkst. 9:00 tika dots starta signāls sacensību sākumam.
Dodoties lūkot, kā tad bļitkotājiem klājas, varēja redzēt ka ķeras nelielas zivtiņas, jeb kā teica viena no dalībniecēm visu laiku viesojusies tikai “bērnu istabās”
Noslēgumā tika apkopoti rezultāti: 1. vietā – Aigars Ķipēns – 3,125 kg ; 2. – Arnis Brenčs – 3,051 kg; 3. – Andris Brutāns - 2,939 kg, dāmu grupā 1. vietā – Liene Strušeļe – 0,950 kg ; 2. – Sarmīte Zvirgzdiņa – 0,772 kg; 3. – Inga Gosteva - 0,495 kg, jauniešu grupā: 1. vietā – Kristaps Jesiļevičs – 0,870 kg ; 2. – Jorens Dukurs – 0,264 kg; 3. – Kārlis Jesiļevičs – 0,201 kg, pensionāru un invalīdu grupā: 1. vietā – Vjačeslavs Trofimovs – 2,060 kg ; 2. – Andris Rudzītis – 1,580 kg, 3. – Vairis Viļevičs ( 83 gadi) - 1,125 kg. Komandu grupā piedalījās 5 komandas : 1.vietā “Zivju gani” – 6,274 kg, 2. – “Saviena” - 6,124 kg, 3. – “Ērgļi” – 4,825 kg.
Pamazām pie tautas nama sāka rosīties cilvēki skaistos slēpošanas tērpos un ar slēpēm pār plecu. Viņi tūlīt devās uz slēpošanas trasi Stāmerienas pils parkā, kur notika tradicionālās slēpošanas sacensības “Ziema 2019”, kas vienlaicīgi bija arī "Baltās trases" 4. posms. Slēpošanas entuziastus nenobiedēja sniega segas straujais kritums, jo trasē sniega segu nesaudzēja nedz siltā saulīte dienā, nedz sals naktī. Šeit vislielākie pateicības vārdi sacensību organizatoriem, īpaši Jānim Ģērmanim, kas spēja “saglābt” trasi un radīja iespēju slēpot kvalitatīvā distancē.
Kopumā sacensībās piedalījās 50 dalībnieki no kuriem jaunākajam bija 2 gadi un vecākajam 77 gadi.
Sacensības uzsāka paši mazākie slēpotāji, lai sacenstos 800 metru garā distancē. 2009.gadā dzimušiem un jaunākiem zēniem par uzvarētāju kļuva Andis Kūlītis, kurš tuvāko sekotāju Raivo Berkoldu apsteidza par 1 sekundi. Trešo vietu izcīnīja Māris Kūlītis (visi Gulbene). Meitenēm šajā vecuma grupā triumfēja Dārta Anča (Gulbene/Saurieši). Otro labāko rezultātu uzrādīja Patrīcija Rutka, bet trešo vietu izcīnīja Laura Kallase (abas Gulbene).
Nākošie distancē devās slēpotāji, kuri sacentās 2 kilometros. Tā pirmais finiša līniju šķērsoja un par uzvarētāju 2008.-06.g.dzimušo zēnu konkurencē kļuva Artūrs Filips Igaviņš, bet otro vietu ieguva Martins Kristers Celms (abi SK Lejasciems), trešajā vietā Mārtiņš Griķis (Pirtslietu darbnīca). Meitenēm šajā vecuma grupā uzvarēja Elizabete Galvane, aiz viņas otrajā vietā Monta Zauriņa, bet trešo vietu izcīnīja Gerda Asnāte Berkolde (visas SK Lejasciems). 1957.-47.gadā dzimušo vīriešu grupā uzvarēja Jānis Klimons no Lizuma, tikai piecas sekundes vēlāk finiša līniju sasniedza Jānis Supe (Tirza), viņam otrā pozīcija, bet trešajā vietā Harijs Āboliņš (Gulbene). Vecākās grupas vīriešiem 1946.gadā dzimušiem un vecākiem par uzvarētāju kļuva Jānis Ančs (Gulbene). Otro vietu ieguva Guntis Balodis (Druviena), bet trešajā pozīcijā Vladimirs Kallass (Gulbene).
Sacensības turpināja sportisti, kas mērojās spēkiem 3 kilometri garā distancē. Pirmā finiša līniju šķērsoja Dace Anča, kura kļuva arī par S 40 grupas uzvarētāju. Šajā vecuma grupā otrajā vietā Sandra Volodina, bet trešajā pozīcijā Zlata Kallase (visas Gulbene). Par 2005.-04.gadā dzimušo zēnu grupas uzvarētāju kļuva Dāvis Ende (Pirtslietu darbnīca), bet otrajā vietā Niks Berģis (SK Lejasciems). Vīriešiem V 50 grupā par uzvarētāju kļuva Ēriks Apšenieks no Balviem, bet otrais Jānis Circāns no Viļakas.
Sacensību noslēgumā spēkiem mērojās garāko distanču slēpotāji, lai sacenstos 6 kilometru distancē. Par sacensību uzvarētāju vīriešiem kļuva mājinieks Jānis Ģērmanis, kurš šo titulu jau izcīnījis vairākus gadus pēc kārtas. Vīriešiem V 30 grupā otrajā vietā Vitauts Kūlītis no Stāķiem, bet trešais Guntars Sīmanis (Gulbene). V 40 grupā par uzvarētāju kļuva Antis Zunda, kurš iepriekšējā dienā bija plūcis uzvaras laurus arī populārajā slēpojumā “Apkārt Alauksta ezeram” 22 kilometru distancē. Otro labāko rezultātu uzrādīja Raivis Ančs, bet trešo vietu izcīnīja Edgars Gargurnis (visi Gulbene). Jauniešiem par uzvarētāju kļuva lejasciemietis Gustavs Galvans, bet otrajā pozīcijā Oskars Jaunbērzinš (“VeloRīts”). Starp dāmām pārliecinošu uzvaru svinēja Līga Berkolde (Beļava), viņa arī S 30 grupas uzvarētāja, aiz viņas otrajā pozīcijā Dana Puidze (SK Lejasciems). Sieviešu konkurencē par uzvarētāju kļuva Jolanta Pence, bet otro vietu ieguva Kristīne Pence (abas SK Lejasciems).

 Rotaļas un darbošanās svaigā gaisā veicina bērna attīstību visās jomās. Tā kā 24. februāra svētdienā bija silts un jauks laiks, bērni laukumā pie Stāmerienas ezera varēja veidot no sniega pingvīniem mājas, spēlēt sniega futbolu, un piedalīties citās spēlēs. Jauki, ka bērniem līdzi ir kāds no vecākiem, kas kopā ar viņu spēlējas un vajadzības gadījumā uzmundrina. Par atraktivitāti bērni saņēma saulespuķu sēklas paciņas, ar domu ka paši vasarā tas audzēs, jo tad būs sēklas pašiem un ziemā putniem.

Stāmerienā aizraujoša iespēja – lāzerbiatlons
Biatlons – nepārprotami ir viens no foršākajiem ziemas sporta veidiem, kurā sportisti slēpo un šauj. Stāmerienā gan bērniem, gan pieaugušiem bija iespēja izmēģināt, kā ir startēt lāzerbiatlonā. Viss kā biatlonā, tikai ierocis bez īstām patronām.
Lāzerbiatlona dalībnieki izmantoja ar lāzertehnoloģiju darbināmus ieročus, kas mērķī raida nevis patronas, bet lāzerstaru. Tādējādi šī sportiskā aktivitāte bija droša un piemērota jebkuram interesentam.
Dalībnieki apslēpoja nelielu aplīti, un tad kā biatlonā šāva guļus un stāvus pozīcijās. Skaidrs, ja esi pilnībā aizelsies, šaut nevarēja. Lielākai daļai dalībnieku, noslēpojot mazu aplīti, bija nepieciešamas dažas minūtes, lai varētu sagatavoties šaušanai, kas izrādījās, ka nav nemaz tik viegla. It īpaši problēmas sagādāja stāvus šaušana. Mazajiem dalībniekiem, kam ierocis izrādījām ļoti smags, bija nepieciešams atbalsts, palīdzot to noturēt.
Dalībnieku interese par šo sporta veidu bija ļoti liela, it īpaši bērniem, kuriem bija liela vēlme izmēģināt, kā ir šaut ar ieroci pa mērķiem.
Ceram, ka šī bija jauka diena ikvienam dalībniekam, kā arī skatītājiem. Uz tikšanos 2020. gadā!

Guna un Jānis Ģērmaņi, Gaida Vīksniņa, Dace Anča, Solvita Brezinska un
Evita Indriksone