Gulbenes novada telpu futbola čempionāts noslēdzās ar Rankas komandas uzvaru. Otrajā vietā Lizuma futbolisti, bet trešie - litenieši.

Pēdējo spēļu norise, to rezultāti un vārtu guvēji. Pirmie mazajā pusfinālā sacentās Lizums un Stāmeriena, kur pārliecinoši ar 6:2 uzvarēja lizumieši (J.Krūze 2, P.Mikulāns, J.Čudarkins, N.Keness, M.Graudiņš – A.Timenieks, R.Šķenders). Otrajā mazajā pusfinālā Stradu futbolisti ar 4:2 bija pārāki par Jaungulbenes komandu (E.Aleksāns, R.Rahimovs, A.Vaičulis, A.Mordunovs – S.Sirmais, E.Bisenieks). Pirmajā lielajā pusfinālā starp Lizuma un Litenes komandām pēc pirmā puslaika negaidīti pārliecinoši lizumieši bija vadībā ar 4:0 (!). Savukārt otrajā spēles daļā litenieši sakārtoja savu spēli un panāca 3:4. Viņi vārtsargu nomainīja pret piekto laukuma spēlētāju, cenšoties izlīdzināt rezultātu. To izmantoja lizumieši, raidot bumbu tukšos pretinieku vārtos un izcīnot uzvaru ar 5:3. Uzvarētājiem divas izcēlās M.Graudiņš, pa reizei J.Krūze, P.Mikulāns un J.Čudarkins. Zaudētājiem precīzi bija L.Kokarevičs, A.Deksnis un V.Surovs. Otrajā lielajā pusfinālā spēle bija saspringtāka, kur Ranka uzvarēja Stradus ar 3:1 (R.Kirkenšteins 2, A.Vucāns – E.Aleksāns). Ļoti sīva spēle bija par trešo vietu starp Litenes un Stradu futbolistiem. Pirmajā spēles daļā stradenieši bija vadībā ar 3:1, bet pretinieki panāca viņus un nonāca vadībā ar 4:3. Spēle tomēr noslēdzās 4:4 un bija nepieciešams papildlaiks. Vairāk spēka bija atlicis Litenes komandai, kur uzvarēja ar 8:6 un izcīnīja bronzas godalgas. Tās saņēma Einārs Zaķis, Lauris Kokarevičs, Kristaps Kokarevičs, Jānis Keišs, Armands Seņka, Leonīds Koroļovs, Artūrs Deksnis, Valērijs Sircovs, Sergejs Kauliņš, Niks Zeps, Ralfs Skopāns, Jānis Surovs, Jānis Stībelis, Dzintars Peksts, Raitis Šolins, Valentīns Surovs, Edgars Keišs un Uģis Mežkuts. Galvenajā finālā intriga izpalika, jo Rankas komanda praktiski sagrāva Lizumu ar 7:2. Uzvarētājiem trīs vārtus guva A.Vucāns, divus A.Zelčs, pa vieniem L.Lauss un S.Biksāns. Zaudētājiem precīzi bija M.Graudiņš un N.Keness. Sudraba medaļas Lizuma komandas sastāvā saņēma Aivis Umblejs, Ivars Sirmulis, Ivo Sirmulis, Ivars Roziņš, Kristaps Roziņš, Mārcis Graudiņš, Nauris Keness, Igors Melbārdis, Oskars Kastiņš, Matīss Aigars, Uģis Aigars, Renārs Egle, Jēkabs Čudarkins, Valdis Šmits, Modris Lizinskis, Jānis Krūze, Pēteris Mikulāns un Reinis Prindulis. Pārliecinoši par Gulbenes novada telpu futbola čempioniem kļuva Rankas futbolisti – 11 spēlēs tikai viens neizšķirts! Komandas līderis neapšaubāmi bija Artūrs Zelčs, vēl komandā spēlēja Aivis Vucāns, Aivis Pogulis, Artūrs Ročāns, Lauris Lauss, Deivids Bedeicis, Ričards Kirkenšteins, Sandis Biksāns, Valters Svetlovs, Sentis Fiļipovs, Lauris Vanders un Andris Suntažs. Šis Rankai bija jau otrais tituls, jo nesen viņi uzvarēja arī Tirzas čempionātā.
Čempionātā spēlēja 153 (!) futbolisti no desmit komandām (Beļava izstājās). Kopumā 48 spēlēs gūti 242 vārti, saņemtas 24 dzeltenās un 3 sarkanās kartiņas. Spēles tiesāja Latvijas virslīgas un pirmās līgas tiesneši. Labākais vārtu guvējs Aivis Vucāns 12 vārti, seko Artūrs Zelčs (abi no Rankas), Nauris Keness (Lizums), Jānis Keišs (Litene), Juris Mauriņš (GBJSS) – visiem pa 9 vārtiem. Par labāko vārtsargu tika atzīts Emīls Lielpēteris (Jaungulbene). Labākie futbolisti savās komandās bija Aivis Pogulis, Ričards Kirkenšteins, Sandis Biksāns (visi no Rankas), Nauris Keness, Aivis Umblejs (abi Lizums), Jānis Keišs, Sergejs Kauliņš (abi no Litenes), Niks Brants (Stradi), Emīls Bisenieks (Jaungulbene), Jānis Ričards Deksnis (Stāmeriena), Juris Mauriņš (GBJSS), Aleksandrs Lustiks (Līgo), Andris Kellijs (Kvartālisti).
Noslēgumā komandas un futbolistus apbalvoja Gulbenes novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis un Gulbenes Sporta centra direktors Ziedonis Lazdiņš.


A.Martusevičs