27.aprīlī jau divdesmit trešo gadu pēc kārtas risinājās starptautiskais volejbola turnīrs „Viļņa Reinsona piemiņas kauss”, kurš pulcināja 27 komandas no dažādiem Latvijas novadiem, kā arī Krievijas un Lietuvas.

Dāmām S 40+ grupā uz turnīru bija ieradušās piecas komandas (“NIKA” (Sanktpēterburga + Viborga), Pleskava (abas Krievija), Gulbene, Madona, Jelgava), kas spēkiem mērojās Bērzu sporta zālē. Komandas uzvarētāju noteica, izspēlējot apļa sistēmu. Pārliecinošu sniegumu demonstrēja kaimiņzemes pārstāves – komanda “NIKA”, uzvarot visās cīņās, viņas izcīnīja čempionu titulu. Stabilu sniegumu demonstrēja arī jelgavnieces, izcīnot otro vietu. Par bronzas godalgām šoreiz izvērtās nopietna cīņa, jo nācās skatīties setu attiecību. Kā rezultātā pērnā gada čempionēm no Krievijas – Pleskavas sportistes par vienu punktu apsteidza vietējās Gulbenes dāmas, nodrošinot sev trešo vietu.

Tirzas sporta zālē spēkiem mērojās sieviešu grupas astoņas komandas: Madona, Viļķene, Rietavas (Lietuva), Mārupe, Gulbene, Lizums, Gulbenes sporta centrs un BJSS. Komandas tika sadalītas divās apakšgrupās. Pēc apakšgrupu cīņām visām komandām bija iespēja cīnīties par iekļūšanu pusfinālā. “Krustu” spēlēs nenotika lieli pārsteigumi, un pusfinālam kvalificējās četras spēcīgākās komandas, kas arī apakšgrupu cīņās bija labākās. Pirmajā pusfinālspēlē ar rezultātu 2:0 Gulbene uzvarēja Gulbenes sporta centra komandu, bet otrajā pārī sīvā mačā tikai ar viena punkta pārsvaru finālam kvalificējās Madona, apsteidzot Lizuma volejbolistes. Par trešo vietu tikās Lizums un Gulbenes sporta centrs. Tāpat kā pagājušajā gadā, trešo vietu izcīnīja Lizuma komanda: Elīna Aģe, Agnese Melne, Anete Jukse, Mairita Bumbure, Arta Buklagina, Diāna Melle, Dace Ose un Mārīte Brice. Finālspēlē tikās Madona un Gulbene. Diezgan pārliecinošu uzvaru svinēja un Viļņa Reinsona piemiņas kausu jau septīto gadu pēc kārtas izcīnīja Gulbenes komanda. Komandā sastāvs: Sanda Ragozina, Sanda Liepiņlauska, Līva Misiņa, Jana Bērziņa, Linda Liniņa, Simona Rozīte un Kristīne Dzierkale, komandas pārstāvis Vitālijs Platais.

Gulbenes sporta centra un Gulbenes novada BJSS zālēs spēkiem mērojās deviņas V40+ vīriešu grupas komandas: Zvezda (Krievija, Sanktpēterburga), Malta, Saulkrasti, Jēkabpils, Viļķene, Krāslava, Burtnieki, Priekuļi un Gulbene. Komandas tika sadalītas divās apakšgrupās. No apakšgrupām kā pirmie
“izgāja” Krāslava un Gulbene. Pēc “krustu” spēlēm pirmajā pusfinālā tikās Jēkabpils un Krāslava. Sīvā trīs setu mačā uzvarēja jēkabpilieši. Otrajā pārī Gulbene uzvarēja Burtnieku vienību. Cīņā par trešo vietu pārāki bija Krāslavas komanda, kas ar rezultātu 2:0 uzvarēja Burtniekus. Finālspēlē divu setu cīņā “V.Reinsona kausu” ieguva Jēkabpils komanda, otrajā vietā atstājot Gulbenes vienību. Gulbeniešu sastāvā spēlēja: Kļims Malkovs, Janeks Ekurs, Austris Štāls, Imants Kairišs, Guntis Rakstiņš, Kaspars Spirks, Dzintars Vasiļjevs un Rinārs Teters, komandas pārstāvis Vitālijs Platais

Vīriešu konkurencē piedalījās piecas komandas: Rietavas (Lietuva), Lizums, Balvi, Viļķene un Gulbene, kuras spēkiem mērojās Stāķu sporta zālē. Komandas savstarpēji izspēlēja “apli”. Uzvarot visās četrās cīņās, par kausa ieguvējiem šogad kļuva Viļķene komanda. Lai gan visas dienas garumā līderpozīcijās atradās arī mājinieki – Gulbenes komanda, tomēr pēdējā mačā mazliet pietrūka. Tādejādi vairākkārtējiem kausa ieguvējiem šogad nācās samierināties ar otro pozīciju. Gulbenes sastāvā spēlēja Dzintars Vasiļjevs, Jānis Bārdulis, Jānis Gabranovs, Ivars Ratnieks, Artis Zvīdris, Aleksandrs Šrubs, Nauris Pulkstenis un Vlads Smirnovs. Trešo vietu ieguva komanda Balvi.

Liels paldies par turnīra veiksmīgu norisi Vitālijam Platajam un Dzintaram Vasiļjevam. Par kultūras programmu liela pateicība Litenes deju kolektīvam “Ratenieki”, vadītajai Dinai Markovai.

Dace Anča