motojeska1.un 2.jūnijā Gulbenes novada Staru mototrasē risināsies FIME Austrumeiropas zonas Eiropas čempionāta posms EMX65 un EMX85 motokrosā.

Kā informē Latvijas Motosporta Federācija (LaMSF), līdz 24.maijam dalību bija pieteikuši 27 dalībnieki MX65 klasē un 24  dalībnieki MX85  klasē no Krievijas, Polijas, Lietuva, Igaunijas, Latvijas un Baltkrievijas.

Pirmais čempionāta posms norisinājās Ukrainas pilsētā Kovelā,  kur 85CC klasē uzvarēja Edvards Bidzāns un 65CC klasē - Jānis Mārtiņš Reišulis. 2.posms risināsies 18. un 19.maijā Lietuvā, Šauļos, bet 3.posms – Staru mototrasē Gulbenē, noslēdzošais posms – Igaunijā, bet fināls notiks Čehijā, kuram kvalificēsies 10 labākie no savas klases. 

Čempionātā piedalās un ar augstiem rezultātiem startē arī Gulbenes novada jaunie sportisti: Jānis Kubuliņš, Jēkabs Kubuliņš un Valters Grūbe.

“Motokross ir mūsu  dzīvesveids un smags darbs. Treniņi notiek 3 reizes nedēļa un vismaz 2 stundu braucienā no mājām: Ķegums, Ikšķile, Ropaži. Kad ir tuvāk, priecājamies.

Pa ziemu tiek krāta fiziskā bāze, slēpojot, paralēli notiek vingrošana pie fizioterapeita. Tas jau daudzus gadus vairs nav hobijs. Mums ir ir profesionāls treneris, kas pats braucis MX GP  - Roberts Justs. Šajā sezonā puiši pārstāv Kristera Serģa motoklubu, un Jēkabs ir guvis atbalstu no Yamaha un Kristers Serģa. Sezonā aizvadām ap 40 sacensības.

Pirmo moci Jancim nopirkām  2010. gadā, bet pirmās sacensības dēls aizvadīja Staros 2011.septembrī. Esam Latvijas čempionātu, Igaunijas, Lietuvas dalībnieki, spēki iemēģināti arī Holandes čempionāta dažos posmos, Eiropas čempionāta kvalifikācijās un Jānis piedalījās 2016.gada  finālā. Tiekamos Staros!” stāsta Agnese Kubuliņa, Jāņa un Jēkaba mamma.

“Šobrīd aktīvi strādājam pie trases sagatavošanas darbiem. Jāpiebilst, ka Staru mototrasei šogad aprit 40 gadi. Motokross būs aizraujošs, jo distancē esam uzlabojuši atsevišķas lietas. Aicinu ikvienu jūnija pirmo nedēļas nogali pavadīt pie mums, Staros. Uzsvēršu, ka šogad, pateicoties atbalstītājiem, motokross pie mums ir bez maksas,” saka sacensību organizators Intars Sabulis.

INFORMĀCIJA žurnālistiem. Aicinām dalību čempionāta atspoguļošanā apstiprināt līdz 30.maijam, rakstot uz epastu: , norādot vārdu, uzvārdu, izdevumu/platformu/ sociālo mediju.

Jana Igaviņa, Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste