25.-26.maija nedēļas nogalē tika sadalīti medaļu komplekti Gulbenes novada atklātajā basketbola čempionātā vīriešiem. Par čempioniem otro gadu pēc kārtas kļuva Alsviķi/Steelconstructor, otro vietu ieguva Lazdukalns, bet trešo vietu izcīnīja Rūsiņš-Dravenieki 12.

Aizvadītās sestdienas pirmajās divās spēlēs risinājās “krustu” spēles par 5.-8.vietu. Balvi ar rezultātu 83:65 pārspēja Santeko (Madona), bet otrajā pārī Beļava pārliecinoši ar rezultātu 88:59 guva uzvaru pār BJSS 02/03. Jau ar mača pirmajām minūtēm beļavieši ieguva nopietnu pārsvaru, kas ļāva izcīnīt vieglu uzvaru. Beļavas komandai ar 22 punktiem izcēlās Oskars Vīksna, 18 punktus realizēja Kaspars Korulis. BJSS 02/03 vienībai 17 punktus guva Simsons Osis, 14 punkti Ričarda Zundas kontā.

Par 1.-4.vietu pirmajā pusfinālmačā tikās čempionāta līdervienība Alsviķi/Steelconstructor un Rūsiņš-Dravenieki 12. Spēles astotajā minūtē kaimiņu novada basketbolisti jau bija sasnieguši ievērojamu pārsvaru (34:16), tomēr līdz ceturtdaļas beigām Rūsiņa spēlētāji 10 punktus atguva. Otrajās desmit minūtēs Alsviķu komanda ieguva 18 punktu handikapu, ko arī nosargāja līdz pat spēles beigu signālam (102:83), nodrošinot vietu finālā. Uzvarētājiem ar 22 punktiem izcēlās Artūrs Lūsis, bet 20 punkti Mārtiņam Pētersonam. Rūsiņš-Dravenieki 12 komandai Māris Baranovskis realizēja 37 punktus, bet Mārtiņa Bogdanova kontā 16 punkti.

Otrajā pusfinālā tikās komandas Brālis un Lazdukalns. Pēc izcilas starta ofensīvas (11:2 Lazdukalns), pirmo ceturtdaļu mazliet veiksmīgāk noslēdza Lazdukalns vienība, iegūstot 2 punktu handikapu (25:23). Tomēr otrajā ceturtdaļā, ar pieciem rezultatīviem tālmetieniem, Brālis basketbolisti izvirzījās līderpozīcijās. Puslaiks noslēdzās ar rezultātu 46:36 (Brālis). Trešā cēliena vidū komandas Brālis pārsvars sasniedza jau 14 punktus (55:41), kas raisīja ilūziju par viņu uzvaru. Tomēr turpinājumā intriga sāka pieaugt, jo Lazdukalns ātri vien atspēlēja 11 punktus. Tas ļāva punktu deficītu samazināt līdz mīnus 5 (59:54 Brālis). Pēdējās desmit minūtēs valdīja īpaša spriedze, kas smagi skāra Brālis spēlētājus. Viņu raidītās bumbas tikai retu reizi realizējās ar punktu guvumu, kur pretī Lazdukalns pēdējā ceturtdaļā guva 32 punktus, tādejādi svinot uzvaru ar rezultātu 86:70. Rezultatīvākie spēlētāji Lazdukalns komandā bija Gints Mičulis (28 punkti) un Alvis Šmagris (16 punkti), bet Brālis komandai 19 punktus realizēja Kristiāns Šulcs, Mikus Freijs guva 15 punktus.

Svētdien risinājās cīņas par vietu sadalījumu. Tā pirmā spēle bija starp Santeko un BJSS 02/03 komandām par 7.-8.vietu. Pārliecinošu sniegumu demonstrēja kaimiņu novada pārstāvji, izcīnot uzvaru ar rezultātu 84:61. Ar 25 punktiem uzvarētājkomandā izcēlās Raimonds Silajānis, bet sporta skolas vienībai 20 punktus realizēja Jurģis Patmalnieks.

Mačā par 5.vietu spēkiem mērojās Beļava un Balvi. Spēli aktīvāk uzsāka beļavieši, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar 8 punktu pārsvaru (20:12). Šāda situācija galīgi neapmierināja Balvu vienību. Aktivitāte aizsardzībā un puslaika pēdējo 3 minūšu rezultativitāte vainagojās ar Balvu basketbolistu izvirzīšanos vadībā (35:30). Turpinājumā sekoja līdzīga spēle līdz pat mača pēdējām minūtēm, kurās aukstasinīgāk nospēlēja Beļavas basketbolisti, izcīnot piekto vietu (68:59). Beļavas komandai 17 punktus guva Dainis Mikolajs, bet Oskaram Vīksnam 15 punkti. Balvu komandai rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Dāvis Karavoičiks.

“Mazajā finālā” par 3.vietu tikās komandas Brālis un Rūsiņš-Dravenieki 12. Spēles sākums ritēja līdzīgi, mazliet veiksmīgāk ceturtdaļu noslēdza komanda “Rūsiņš-Dravenieki 12”, panākot trīs punktu pārsvaru (24:21). Otrās ceturtdaļas noslēgumā Rūsiņam jau deviņu punktu pārsvars (50:41). Lielākā intriga mačā parādījās īsi pirms spēles beigām, kad Brālis vienība pietuvojās līdz četru punktu deficītam. Tomēr pieredzējušie Rūsiņa spēlētāji netaisījās pretiniekiem neko atdāvināt, nosargājot savas līderpozīcijas līdz pat mača noslēgumam (88:83). Par bronzas medaļu īpašniekiem šogad kļuva Rūsiņš-Dravenieki 12 komanda: Raitis Ķikusts, Māris Baranovskis, Gundars Rauza, Daumants Dreiškens, Normunds Lišiks, Artis Luguzis, Mārtiņš Bogdanovs (vērtīgākais spēlētājs komandā), Gints Grodnis, Māris Sniķis, Ingars Andževs, Mikus Černoglazovs un Kristaps Liberts. Rezultatīvākais spēlē bija M.Bogdanovs ar realizētiem 28 punktiem, 26 punktus Rūsiņš vienībai guva M.Baranovskis. Brālis komandā 22 punktus realizēja Kristiāns Šulcs, 16 punkti Mikum Freijam.

Turpinājumā sekoja čempionāta galvenais mačs par 1.vietu starp Alsviķi/Steelconstructor un Lazdukalns vienībām. Lai gan visu čempionātu pārliecinošu sniegumu demonstrēja Alsviķu spēlētāji, tomēr Lazdukalns komanda uz finālu bija ieradusies savā labākajā sastāvā un gatava cīnīties. Pirmajā ceturtdaļā risinājās līdzīga cīņa, tikai īsi pirms mazā pārtraukuma Alsviķi/Steelconstructor pamanījās iekrāt 6 punktu handikapu (24:18). Arī vēl pēc otrās ceturtdaļas bija saglabājusies intriga (42:32 Alsviķi/Steelconstructor), tomēr pēc garā pārtraukuma Alsviķu basketbolisti pilnībā pārņēma vadības grožus, realizējot 27 punktus ceturtdaļā (69:49). Pēdējās desmit minūtēs Lazdukalns komanda atspēlēja 5 punktus, tomēr apdraudēt vairs Alsviķu pozīcijas nespēja. Mačs noslēdzās ar Alsviķi/Steelconstructor atkārtotu triumfu (92:77). Par divkārtējiem Gulbenes novada atklāta čempionāta basketbolā čempioniem kļuva komanda Alsviķi/Steelconstructor: Mārtiņš Pētersons, Andris Pētersons, Artūrs Lūsis, Kaspars Paegle (komandas vērtīgākais spēlētājs), Kārlis Mediss, Niks Gaigalietis, Toms Roziņš, Mairis Kļava, Jānis Krastiņš, Kristaps Marķitāns, Rūdolfs Avots un Dāvis Šteinarts.

Otro vietu ieguva Lazdukalns komanda: Alvis Šmagris, Krišjānis Graumanis, Jānis Melngailis, Aigars Jačuks, Dairis Melnacis (komandas vērtīgākais spēlētājs), Artūrs Ozoliņš, Gints Mičulis, Rolands Alerkevičs, Elvijs Kapteinis, Otto Kapteinis, Andis Petuks un Matīss Rižais.

Spēlē par pirmo vietu Alsviķi/Steelconstructor komandas labā divdesmit trīs punktus realizēja M.Pētersons un K.Paegle. Lazdukalns komandai 18 punktus guva M.Rižais, 16 punktus – G.Mičulis.