1.jūnijā norisinājās Gulbenes novada atklātais čempionāts vieglatlētikā, uz kuru bija ieradušies aptuveni 150 dalībnieki no 12 novadiem. Čempionātā piedalījās vieglatlēti no Alūksnes, Balvu, Cesvaines, Madonas, Smiltenes, Valmieras, Valkas, Mārupes, Viļānu un Gulbenes novadiem, kā arī no Jūrmalas un Rīgas, kuri spēkiem mērojās trīs vecuma grupās trīspadsmit disciplīnās.

Pēc atklāšanas ceremonijas pirmie sacensības mešanas sektorā uzsāka lodes grūdēji. Vīriešiem pārliecinoši uzvaru svinēja Jānis Pāvuliņš (Jaungulbene). Aiz viņa otrajā vietā Kārlis Mucenieks (Litene). Jauniešiem labāko sniegumu demonstrēja Madonas sporta skolas pārstāvis Dāvis Gaiziņš, 10 cm tuvāk lodi aizgrūda un otro vietu ieguva Roberts Beitiks no Variņiem, bet trešajā vietā Uvis Pošeika no Balvu SS. Veterānu konkurencē, pārrēķinot rezultātu pēc koeficientu tabulām, pārliecinoši uzvaru svinēja Gunārs Rubenis (Gulbene), otrajā vietā Jānis Spridzāns, bet trešajā vietā Imants Kairišs (abi Balvi). Sievietēm labāko rezultātu, kā dāvanu sev dzimšanas dienā, uzrādīja Kristīne Andrejeva (Jaungulbene), aiz viņas otrajā vietā Lilita Germele  (Stāmeriena), bet trešajā pozīcijā Linda Vīksniņa (Tirza). Jaunietēm, ar augstvērtīgu rezultātu, par uzvarētāju kļuva Luīze Barkāne no Madonas BJSS. Otro vietu ieguva Sanija Reičela Feldmane (Variņi), bet trešā Dita Kuzņecova (Balvu SS). Seniorēm par uzvarētāju kļuva Leonīda Īriste no Viļāniem, otro vietu ieguva Mudīte Gerke no Valkas, bet trešā Aina Pūce (Ranka).

Paralēli lodes grūšanai, startam uz skrejceliņa stājās 3 kilometru soļotāji. Tradicionāli soļošanā lielākā un spēcīgākā konkurence ir tieši senioru grupā. Tā dāmām distancē absolūti ātrākais solis bija Inesei Sirmajai (Tirza), tomēr, pārrēķinot rezultātu pēc starptautiskās koeficientu tabulas, viņai S 35+ grupā trešā vieta, bet par uzvarētāju kļuva valmieriete Vaira Grigorjeva, otrajā vietā - Ņina Jurciņa (Daukstes). Tāda pat arī situācija kungiem. Absolūti labāko rezultātu uzrādīja Raivis Bērziņš (Gulbene), tomēr aprēķinot pēc koeficienta, diemžēl viņš nebija starp godalgotajiem. Tā V 35+ grupa visātrākais bija vēl viens valmierietis Raitis Lērme, otrais - Harijs Āboliņš, bet trešais Gunārs Rubenis (abi Gulbene).  Jauniešu konkurencē uzvarēja Atis Valkjuns (Druviena). Jaunietēm pirmā Nikola Žvirbļa (Gulbenes n.BJSS), otrajā vietā Katrīna Ostrovska (Stāmeriena). Dāmām ātrākā bija Līva Ejuba (Gulbenes n.BJSS).

Lēkšanas sektorā pirmie sacensības uzsāka trīssoļlēcēji. Vīriešiem par uzvarētāju kļuva madonietis Sandis Rošāns, bet otrais Kristaps Ozols no Cesvaines. Jauniešu konkurencē nepārspēts izrādījās Balvu sporta skolas audzēknis Edvarts Sarķis, aiz sevis otrajā vietā atstājot Dāvi Ceļmalu (Cesvaine), bet trešo vietu izcīnīja Rihards Berkolds (Beļava). Vīriešiem veterāniem par uzvarētāju kļuva Uģis Aigars (Lizums), bet otrajā vietā Raivis Bērziņš. Sievietēm uzvarēja Aiva Niedra no Balviem, otrajā vietā Aiva Zariņa no Alūksnes sporta skolas, bet trešā Eva Bērziņa (Galgauska/Lejasciems). Jaunietēm par uzvarētāju kļuva Ērika Līva Rivseniece (Madonas BJSS), otrajā pozīcijā Linda Gabranova (Alūksnes BJSS), bet trešā Santa Vīksniņa (Tirza). S 35+ grupā par uzvarētāju kļuva Irita Bačka (Druviena), otrā – Anita Žavrida (Gulbene).

Tāllēkšanā vīriešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Everts Kovaļkovs (Gulbenes n.BJSS/Lizums), otrajā vietā Oskars Krastiņš (Lizums), bet trešais Eduards Ostrovskis (Stāmeriena). Jauniešiem labāko rezultātu uzrādīja Jānis Sausais (Valmiera), otrais Renārs Ozoliņš (Madonas BJSS), bet trešais Kristaps Svens Konoščenoks (Alūksnes BJSS). Vīriešiem senioriem par uzvarētāju kļuva Guntis Zālītis (RVSK), otrais Uldis Sudars (Madona), bet trešajā vietā Guntars Spalva (Lejasciems). Sieviešu konkurencē vistālāk aizlēca Inese Mozga no Mārupes. Otr vietu ieņēma Una Selīna Muižniece (Variņi). Jaunietēm labāko rezultātu sasniedza Renāte Tropa, tikai 4 cm šķīra Jūliju Gintu Cerbuli no uzvarētājas, viņai otrā vieta (abas Madonas BJSS), trešajā pozīcijā Elza Martinova (Lizums). S 35+ grupā ar augstvērtīgu rezultātu pirmajā vietā Dace Faituša (Jūrmala), otrā – Arita Brikmane, bet trešā Dacīte Zučika (abas Variņi).

Pēc ilgstoša pārtraukuma Gulbenes čempionātā atkal bija iekļauta augstlēkšana, tā vīriešu konkurencē par uzvarētāju kļuva Tomass Apsītis (Valmieras BSS), otrajā vietā Sandis Rošāns, bet trešais Mārtiņš Ribakovs (Druviena). Jauniešiem labāko sniegumu demonstrēja Dāvis Ceļmals. Otrajā pozīcijā Armands Joniņš (abi Cesvaine), bet trešais Martins Līvs (Alūksnes BJSS). Dāmām uzvarēja Aiva Niedra (Balvu SS), otrajā vietā Daimona Artamonova (Lizums). Jaunietēm pirmajā vietā Sabīne Gailīte (Madonas BJSS), bet otrā Kristīne Fiļipova (Alūksnes SS). S 35+ grupā uzvarēja Arita Brikmane.

Diska mešanā sieviešu konkurencē par uzvarētāju kļuva Kristīne Andrejeva. Par 79 cm tuvāk disku raidīja Linda Vīksniņa, viņai otrā vieta, bet trešajā pozīcijā Daimona Artamonova. Jaunietēm labākā diska metēja bija Dita Kuzņecova. Otrajā vietā Signe Vindēle (abas Balvu SS), bet trešā Luīze Barkāne. Sievietēm veterānēm uzvarēja Leonīda Īriste, otrā – Mudīte Gerke, trešā – Aina Pūce. Vīriešu konkurencē nepārspēts palika Jānis Pāvuliņš, otrais – Jānis Kukličs no Alūksnes, bet trešais Mārtiņš Ribakovs. Jauniešiem uzvarēja Uvis Pošeika, otrajā vietā Lauris Zālītis (Madonas BJSS), bet trešais Dāvis Stepanovs (Balvus SS). Vīriešiem veterāniem uzvarēja Dzintars Briedis, otrajā vietā Jānis Pērkons, bet trešais Andrejs Andževs (abi Gulbene).

Šķēpa mešanā vīriešiem uzvarēja Mārtiņš Ribakovs. Jauniešu konkurencē vistālāk šķēpu raidīja Edvarts Sarķis, otrais – Lauris Zālītis, bet trešais Roberts Beitiks no Variņiem. Veterānu konkurencē labākais bija Dzintars Briedis, otrajā pozīcijā Jānis Ludāns, bet trešais Dzintars Cimdiņš. Sievietēm nepārspēta izrādījās Lilita Germele, otrā – Zanda Beitika (Variņi). Jaunietēm uzvarēja Ērika Logina (Jaungulbene/BJSS), otro labāko rezultātu uzrādīja Signe Vindēle, bet trešā Agnese Loča (Balvu SS). Sievietēm seniorēm uzvarēja Mudīte Gerke, otrā – Ilona Apele (Valmiera), bet trešā Leonīda Īriste.

100 m distancē par uzvarētāju vīriešu konkurencē kļuva Kristaps Ozols, bet otrais Ainis Dailide (Ranka). Jauniešiem krietni vien sīvākā un skaitliski lielākā konkurencē uzvarēja Ginters Ķelps (Smiltenes SC), otrais Miks Krevics (Madons BJSS), trešais Jānis Sausais. V 40+ grupā labāko rezultātu uzrādīja Voldemārs Mezītis (Beļava), otrais Uldis Sudars, bet trešais Guntis Zālītis. Sievietēm par uzvarētāju kļuva Endija Tarvāne no Stāmerienas, otrā Inese Mozga, bet trešā Aiva Zariņa. Jaunietēm ātrākā sprintere izrādījās Laura Līva Umperoviča, otro labāko rezultātu uzrādīja Sintija Penka (Valmieras BSS), bet trešā Ērika Līna Rivseniece (Madonas BJSS). S 35+ grupā pārliecinoši ātrākā bija Dace Faituša, otrā  Ilzīte Muižniece (Variņi),  bet trešā Inese Haļina (Ranka).

400 metru distancē vīriešiem par uzvarētāju kļuva Oskars Krastiņš, otrajā pozīcijā Sandis Freibergs (Valkas n.BJSS), bet trešais Ainis Dailide. Dāmām atkal ātrākā izrādījās Inese Mozga. Jauniešu konkurencē triumfēja Kristiāns Mareks Klempers (Valkas n.BJSS), otrais – Aigars Dāvis Dailide (Ranka/BJSS), bet trešais Aleksis Palejs no Valkas. Jaunietēm uzvarēja Rita Krauja (Valmieras BSS), otrā – Samanta Ščucka (Madonas BJSS), bet trešā Sanija Kaņipova (Variņi). Vīriešiem veterāniem sīvā konkurencē pirmajā vietā Vladislavs Ponomorenko, otrais Aleksejs Koziņecs no Valmieras. S35+ grupā kārtējā pārliecinošā uzvara Dacei Faitušai. Otro vietu izcīnīja Inese Haļina, bet trešā Dacīte Zučika.

800 metru distancē sacentās dāmas. Sieviešu konkurencē ātrākā bija Kristīne Berķe (Gulbenes n.BJSS), otro vietu ieguva Una Selīna Muižniece, bet trešā Elīna Ignatjeva (Gulbenes sporta skola). Jaunietēm ātrākā izrādījās Kristīne Kurmejeva, otrā Marta Zunte (abas Valkas n.BJSS), bet trešā Sanija Kaņipova.

1500 metru distancē vīriešiem pirmo vietu izcīnīja Kārlis Skutāns (Vakas n.BJSS), aiz viņa otrajā pozīcijā Salvis Žīgurs (Stāmeriena), bet trešais Ivars Roziņš (Lizums). Jauniešu konkurencē triumfēja Lauris Lapsa (Gulbenes n.BJSS/Daukstes).

3000 metru skrējienā vīriešiem labāko rezultātu sasniedza Agnis Stulpinskis no Valmieras, bet otrais Salvis Žīgurs. Jauniešu konkurencē atkal nepārspēts izrādījās Lauris Lapsa, bet otrajā vietā Ernests Dzenītis (Ranka/BJSS). Veterāniem pirmo vietu ieguva Aivars Griķis (Daukstes), otrais – Guntis Zālītis, bet trešais Raivis Bērziņš. Sievietēm par uzvarētāju kļuva Eva Bērziņa. Jaunietēm izcilu sniegumu demonstrēja Valmieras sporta skolas audzēkne Agate Caune, kļūstot par uzvarētāju. Otro vietu ieguva Daniela Keita Lielupe (Madonas BJSS), bet trešā Džuliana Popova (Valkas n.BJSS). Seniorēm pirmo vietu ieguva Ilzīte Muižniece, bet otrā Zlata Kallase (Gulbene).

Sacensību noslēgumā sekoja 4x100 metru stafešu skrējieni. Vīriešiem triumfēja Valmieras kvartets: Roberts Mitenieks, Krišs Ričards Briedis, Agnis Strupinskis un Jānis Sausais. Otro vietu izcīnīja Lizuma komanda Ivars Roziņš, Matīss Aigars, Everts Kovaļkovs un Oskars Krastiņš, bet trešā vieta Daukstu komandai (Aivaram Griķm, Vilnim Ziediņam, Dāvim Endem un Laurim Lapsam). Dāmām uzvarēja Madonas komanda, otro vietu izcīnīja Variņu I komanda, bet trešajā vietā Variņi II.

Rezultāti

Dace Anča