15.-16.jūnijā Salaspilī norisinājās Latvijas sporta veterānu 56.sporta spēļu finālsacensības vieglatlētikā, minifutbolā, volejbolā, basketbolā un rokasbumbā.

Uz finālspēlēm devās arī Gulbenes novada sportisti, lai piedalītos vieglatlētikā, volejbolā un basketbolā. Komandu vērtējumā sudraba godalgas izcīnīja Gulbenes novada dāmu volejbola komanda S 40+ grupā un basketbolā kungu komanda V 35+. Vieglatlētikā Gulbenes novadam trešā vieta (neoficiālais vērtējums), bet volejbolā kungiem V 40+ ceturtā vieta.

Vieglatlētikas arēnā Gulbenieši individuālajās disciplīnās izcīnīja 21 zelta, 16 sudraba un 6 bronzas godalgas, kā arī otro vietu jauktajā zviedru stafetē.

Trīs zelta medaļas no Salaspils atveda Jānis Pāvuliņš un Kristīne Andrejeva. Tā J.Pāvuliņam pārliecinošas uzvaras V 40+ grupā lodes grūšanā, šķēpa un diska mešanā, savukārt K.Andrejeva izcīnīja I vietu S 35+ grupā lodes grūšanā, diska un vesera mešanā.

Divas zelta godalgas ieguva Ņina Jurciņa, Diāna Odumiņa, Irita Bačka, Gunārs Rubenis, Vladislavs Ponomarenko un Voldemārs Mezītis.  V.Mezītis, labojot Latvijas veterānu rekordu, izcīnīja I vietu 100 metru sprintā, kā arī augstāka kaluma medaļu izcīnīja 200 metru distancē un palīdzēja Gulbenes novada komandai izcīnīt otro vietu stafetē. V.Ponomarenko V 70+ grupā pārliecinošs sniegums 200 un 400 metru distancēs – I vieta, kā arī otrā pozīcija 200 metru skrējienā. 3 un 5 kilometru soļošanā uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena kāpa Ņ.Jurciņa, D.Odumiņa, I.Bačka un G.Rubenis. Vēl otro vietu S 45+ grupā trīssoļlēkšanā ieguva Irita Bačka, bet lodes grūšanā V 80+ grupā Gunārs Rubenis, savukārt Diāna Odumiņa S 55+ grupā ierindojās trešajā pozīcijā vesera mešanā.

Viena zelta godalga un sudrabs (i) Gunai Ģērmanei, Inesei Sirmajai un Dacei Ančai.

I.Sirmā par uzvarētāju kļuva S 50+ grupā 5 kilometru soļošanā, bet 3 kilometros viņai sudraba godalga. G.Ģērmane izcīnīja pirmo vietu S 35+ grupā 200 metru skrējienā individuālajā startā, bet D.Anča S 40+ grupā vesera mešanā, kā arī abām 2.vieta jauktajā zviedru stafetē. D.Ančai otrā vieta arī trīssoļlēkšanā.

Divas sudraba medaļas no Salaspils atveda Jāzeps Odumiņš, Ādolfs Mičulis, Andrejs Vācietis, Harijs Āboliņš un Jānis Ģērmanis. V 85+ grupā sudraba godalga 800 metru skrējienā un šķēpa mešanā J.Odumiņam, kā arī bronza vesera mešanā. Sudraba medaļa V 80+ grupā Ādolfam Mičulim trīssoļlēkšanā un augstlēkšanā, bet trešā pozīcija tāllēkšanā.  A.Vācietis V 80+ grupā, kā arī H.Āboliņš V 70+ grupā izcīnīja otro vietu 3 un 5 kilometru soļošanā. J.Ģērmanis uzrādīja otro labāko rezultātu V 40+ grupā 200 metru sprinta distancē un, veicot smagāko stafetes posmu – 800m, palīdzēja gulbeniešiem izcīnīt otro vietu jauktajā zviedru stafetē.

Sudraba godalga Anitai Žavridai S 45+ grupā vesera mešanā, kā arī bronzas godalga diska mešanā, savukārt Jānim Supem V 65+ grupā otrā vieta 5 kilometru skrējienā.

Ar divām bronzas medaļām mājās atgriezās Guntis Balodis, kurš bija trešais V 70+ grupā 3 un 5 kilometru soļošanā.

Tradicionāli sacensības vieglatlētikas arēnā noslēdzās ar jauktās stafetes skrējieniem (100+200+400+800 metri). Uz starta stājās 11 komandas, kas tika sadalītas divos skrējienos. Kā pēdējo gadu līderi, gulbenieši un Daugavpils tika ielikti vienā skrējienā.  Šogad Daugavpils bija potenciāli spēcīgākā sastāvā, tomēr cerības uz sīvu cīņu attaisnojās. Mačs starp abām komandām risinājās lielāko distances daļu, aptuveni 200 metri pirms finiša daugavpilieši izvirzījās vadībā, ko noturēja līdz finišam.  Tādejādi jauktajā zviedru stafetē Gulbenes novada kvartetam (Dacei Ančai, Voldemāram Mezītim, Gunai Ģērmanei un Jānim Ģērmanim) otrā vieta.

Lai gan vēl nav paziņoti oficiālie rezultāti vieglatlētikā, provizoriski Gulbenes novadam komandu vērtējumā šogad trešā vieta. Ar 401 punktu, pirmie Līvānu novads, otrie – Valmiera (399 punkti). Gulbenes novadam arī 399 punkti, tomēr valmieriešiem vairāk zelta godalgu individuālajās disciplīnās. Kopumā piedalījās 34 komandas.

Volejbola laukumā, tāpat kā aizpērn, sudraba godalgas S 40+ grupā izcīnīja Gulbenes novada volejbolistes. Mūsu spēlētājas pirmajā mačā ar 0:2 piekāpās spēcīgajai Daugavpils komandai, taču otrajā spēlē ar rezultātu 2:0 tika izcīnīta uzvara pār Jelgavas komandu, kas nodrošināja viņām otro vietu. Sudraba medaļas izcīnīja Liene Ķikuste, Inita Medne, Inese Ubaga, Daiga Ņikitina, Vera Terentjeva un Karīna Putniņa.

Kungi V 40+ grupā ierindojās ceturtajā pozīcijā.

No Gulbenes uz Salaspili bija devušies arī V 35+ grupas basketbolisti. Sacensībām bija pieteikušās sešas komandas, kuras tika sadalītas divās apakšgrupās. Gulbenei pirmie pretī stājās Saldus basketbolisti, jāpiebilst, ka divi spēlētāji joprojām aktīvi trenējas un cīnās “BK Saldus” komandā LBL2 līgā. Gulbeniešiem diemžēl nācās atzīt pretinieku pārākumu. Otrajā mačā pretī stājās Dobeles novada komanda. Šajā cīņā Gulbenes novads izcīnīja uzvaru, kas nodrošināja iekļūšanu pusfinālā. “Krusta” spēlē pretī nāca Iecavas komanda. Mača sākums izvērtās līdzīgs, bet jau līdz puslaika beigām Gulbenes komanda bija ieguvusi stabilu handikapu. Pārsvaru izdevās noturēt līdz spēles beigām. Tādejādi gulbenieši varēja svinēt uzvaru un iekļūšanu finālā. Mačā par pirmo vietu atkal pretī nāca Saldus vienība. Šoreiz laukumā bija vērojamā sīvāka cīņa kā pirmajā spēlē, tomēr gūt uzvaru neizdevās, kā rezultātā Gulbenes novada basketbola komanda ieguva otro vietu. Komandā spēlēja Gundars Rauza, Māris Baranovskis, Māris Sniķis, Daumants Dreiškens, Dairis Liepiņš, Raivis un Oskars Sausiņi un Raimonds Silajānis.

Dace Anča