No starptautiskā basketbola turnīra "King of Kings Basketball Challenge" Šanhajā (Ķīnā) atgriezusies mūsu basketbola komanda “Gulbenes Buki”. Spraigā 16 komandu konkurencē tika izcīnīta 8.vieta. Ceturtdaļfinālā Buki piekāpās Amerikas Savienoto Valstu komandai, kas arī izcīnīja uzvaru visā turnīrā. “Gulbenes Buku” sastāvs: Jānis Dilevka, Kristiāns Šulcs, Sandis Bēts, Jurijs Aleksejevs, Kristaps Pļavnieks, Andris Justovičš, Mārtiņš Vīņauds, treneri Artūrs Brūniņš un Gatis Rikveilis.

Foto: G.Rikveilis, "King of Kings Basketball Challenge"

“No Ķīnas esam atgriezušies ar gandarījuma un lepnuma sajūtu par to, ko tur sasniedzām. Parādījām visai pasaule, ka arī komanda no mazas valsts, no mazpilsētas ir spējīga cīnīties ar lielvalstu komandām. Spēles aizritēja līdzvērtīgi. Savā apakšgrupā spēlējām ar Kanādas, Ķīnas un Jaunzēlandes komandām. Kanādai diemžēl zaudējām pagarinājumā, savukārt Ķīnu un Jaunzēlandi mums izdevās uzvarēt. Turpinājumā nācās stāties pretī spēcīgajai ASV komandai, kurai zaudējām, bet neesam sarūgtināti, jo tiešām esam lepni, ka spējām cīnīties līdzvērtīgi. Jāpiebilst, ka komandas sastāvēja no augsta līmeņa spēlētājiem, kuri ir spēlējuši labās komandās, piemēram, “Himki”. Kopumā iespaidi ir fantastiski. Turnīrs tika noorganizēts ļoti augstā līmenī,” par piedzīvoto stāsta Gatis Rikveilis.

“Gulbenes Buki” iespēju doties uz Ķīnu izcīnīja, piedaloties un izcīnot uzvaru kustības "Ghetto Basket" rīkotajā "King of Kings Basketball Challenge" turnīrā jūnijā Rīgā.

Turnīrs Ķīnā norisinājās no 2019.gada 8. līdz 11.augustam.

Jau vēstījām, ka “Gulbenes Buki” šogad kļuva arī par Latvijas basketbola līgas 2. divīzijas čempioniem.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste