24.augustā trešo gadu risinājās velo sacensības “Bānīša kauss 2019 jeb Apsteidz tvaiku!”. Lai mērotos spēkiem ar mazo vilcieniņu 45 kilometru distancē, uz starta stājās 83 kungi un 25 dāmas. Šogad apsteigt Tvaiku izdevās rekordlielam dalībnieku skaitam - 44 sportistiem.

Par absolūto uzvarētāju kļuva Alūksnē dzimušais profesionālais Latvijas šosejas riteņbraucējs Andris Vosekalns, kurš pārstāv Ķīnas kontinentālo komandu Hengxiang. Tūlīt aiz viņa finiša līniju šķērsoja pagājušā gada uzvarētājs, biedrības “VeloRīts Gulbene” pārstāvis Reinis Markss. Sīva cīņa risinājās arī par trešo pozīciju, kurā ātrāks izrādījās Ģirts Cirvelis (ROADEX), ceturtajā vietā atstājot Lauri Purniņu (MySport -DTG). Dāmām triumfēja Renāte Radionova (Carnikavas sporta centrs), tikai sekundi aiz viņas finiša līniju šķērsoja un otro vietu izcīnīja Beāte Kovgere (Veloprofs - VW Komerctransports), bet trešā Anita Muižniece (VeloRīts Gulbene).

No gulbeniešiem godalgotajās vietās Oskars un Baiba Jaunbērziņi. Oskars izcīnīja otro vietu V 14-18 vecuma grupā, bet Baiba bija otrā S 35-44.

Komandu vērtējumā pārliecinoši triumfēja VeloRīts Gulbene.

Pirms lielā velobrauciena tika dota bērniem iespēja spēkiem mēroties pie Gulbenes stacijas. Paši mazākie sacentās 500 metru distancē, kur uzvarēja Lote Lange (Riteņvasara), otrajā vietā Sofija Šaicāne (Balvi/Rīga), bet trešo vietu izcīnīja Zane Salmiņa (Gulbene). 9-11gadīgie sacentās 3 kilometru distancē, kur uzvarēja Linda Elizabete Brilte (Riteņvasara), otrā – Estere Krūmiņa (Alūksne), bet trešajā vietā Redžinalds Šaicāns (Balvi). 12-13gadīgie spēkiem mērojās 4 kilometru garā distancē. Zēniem dubultuzvara brāļiem no Alūksnes – Uldim Voronam I vieta, Valdim Voronam II vieta. Trešo vietu izcīnīja Oskars Priedītis no Gulbenes. Meitenēm pirmajā vietā Līva Salmiņa (Gulbene).

Vislielākā pateicība biedrībai “VeloRīts Gulbene”, personīgi biedrības pārstāvim un sacensību galvenajam organizatoram Imantam Kublačovam un viņa sievai Aelitai par ieguldīto darbu. Sacensību atbalstītāji: biedrība “VeloRīts” , Gulbenes un Alūksnes pašvaldības, Gulbenes – Alūksnes šaursliežu dzelzceļš “Bānītis”, Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”, "Gjensidige Baltic" AAS, SIA “Vasks”, Venden, SIA “DMS Sfēra”, “Diļļu sēta” SIA, veikals “Pagrabiņš”, A/S “Rankas piens” un biedrībai “Gulbenes moto”.