21.-22.septembrī desmito reizi risinājās „Egila Čakara piemiņas kauss” basketbolā, kur par uzvarētājiem šogad kļuva bijušā “BUKA” Agra Galvanovska trenētā komanda “Jēkabpils”.

Jau otro gadu turnīrs paralēli ir kā pirmssezonas pārbaudes spēles, jo jau 5.oktobrī “Gulbenes Buki” uzsāks LBL2 sezonu. Uz turnīru tika uzaicinātas 3 viesu komandas: BK “Jelgava”, BK “Līvānu stikls” un BK “Jēkabpils’, kā arī pašmāju komanda “Gulbenes Buki”.

Sestdienas pēcpusdienā pirmajā mačā tikās ciemiņu komandas no Jēkabpils un Jelgavas. Spēle aizritēja spraiga. Lai gan sākumā vadībā bija jelgavnieki, vienu brīdi pat sasniedzot ievērojamu pārsvaru, tomēr spēles gaitā rezultāts tik izlīdzināts un noslēgumā cīņa ritēja punkts punktā. Mača izskaņā ar divu punktu pārsvaru uzvaru svinēja jēkabpilieši, tādejādi nodrošinot vietu finālā.

Spēļu starplaikā risinājās tradicionālais spēlētāju “3punktu metienu konkurss”, un uzvarētāja titulu ieguva BK “Jelgava” spēlētājs Andris Justovičs.

Otrajā sestdienas cīņā tikās “Gulbenes Buki” un “Līvānu stikls”. Mača sākumā vadībā izvirzījās Līvānu basketbolisti. Lai gan gulbenieši bija iedzinējos, spēle risinājās interesanta un mača uzvarētājs nebija prognozējams. Cīņa noslēdzās ar “Līvānu stikls” komandas uzvaru.

Svētdienas rīta spēlē par 3.vietu tikās iepriekšējās dienas zaudētājkomandas: Jelgava un Gulbenes Buki. Pārliecinošāk maču iesāka viesu komanda. Tika aizvadīta mazrezultatīva un samocīta spēle. Par bronzas medaļu ieguvējiem kļuva BK Jelgava spēlētāji.

Turpinājumā risinājās cīņa par 1.vietu, kurā tikās sestdienas uzvarētājkomandas: BK “Jēkabpils” un BK “Līvānu stikls”. Ļoti stabilu sniegumu demonstrēja jēkabpilieši, jau pirmajā puslaikā iegūstot lielu pārsvaru, kuru noturēja arī otrajā puslaikā. Tādejādi par 2019.gada “Egila Čakara piemiņas kausa” uzvarētājiem kļuva BK “Jēkabpils”.

Organizatoru vārdā vislielākais paldies turnīra pastāvīgajiem sponsoriem: SIA „Rubate” (personīgi Andim Augulim), Gulbenes novada pašvaldībai, Tirdzniecības centram „Valleta”.

Paldies Irēnai Aizpurei un Gulbenes NVĢ skolēniem par deju priekšnesumiem.