Alūksnes, Balvu un Gulbenes novadu volejbola projekts jeb Atzeles volejbola līga (AVL) tuvojas regulārās sezonas noslēgumam.

Šajā sezonā AVL piedalās 11 komandas no 5 novadiem: Alūksnes („Alūksne”, „Zeltiņi”), Balvu („Balvi/ESKETIT”, „Bērzpils”, „Naudaskalns”), Gulbenes (Gulbene I”, „Gulbene II”, „Gulbenes Vilki”, „Lizums”), Kārsavas („SK Kuorsova”) un Madonas („Ļaudonas vsk.”).

Nedaudz mainot ierasto kārtību, AVL šajā sezonā devās ārpus trijiem novadiem. Visām komandām tika dota iespēja pie sevis uzņemt sabraukumu. Esam paspējuši jau aizvadīt sabraukumus un iepazīt „SK Kuorsova”, „Ļaudonas vsk.” mājas treniņu zāles. Priekšā vel divi sabraukumi līdz regulārā čempionāta beigām (11.janvārī Alūksnē un 19.janvārī Gulbenē), pēc kuriem norisināsies grupu pārspēles. Pārspēlēs dalību turpinās grupas četras labākās komandas. Noslēdzoties pārspēlēm tiks aizvadīta izslēgšanas spēļu pirmā kārta, kur „krusta” spēlēs tiksies A un B grupas (A1 – B4; A2 – B3; A3 – B2; A4 – B1).

Nedaudz par komandām:

„Alūksne”. Trešo gadu pēc kārtas ir pieskaitāma pie līgas spēcīgākajām komandām. Līdz šim labākais rezultāts 2017./18. sezonā izcīnītā 3.vieta. B grupas ambiciozākā komanda, kura ir sagādājusi grūtības visām komandām. Šajā sezonā, „Alūksne” komandai būs unikāla iespēja pacīnīties par medaļām savās mājās – Alūksne, jo šajā sezonā fināla spēles notiks tieši Alūksne.

„Zeltiņi”. Pagājušajā sezonā 9.vieta. Ja, pagājušajā sezonā „Zeltiņi” periodiski spēja pabiedēt pretiniekus un tā īsti neiesaistījās nopietnā cīņā par izslēgšanas spēlēm, tad šī sezona ir pavisam savādāka. Šajā sezonā „Zeltiņi” jau ir nodrošinājuši vietu B grupas labāko četru komandu pulciņā, kā arī vietu pārspēlēs un izslēgšanas spēlēs. Kā spilgtāko panākumu vērts pieminēt uzvaru trīs setos pret „Alūksne” komandu.

„Balvi/ESKETIT”. Balvu jaunieši, kuri sanākuši kopā no pagājušās sezonas divām komandām „ESKETIT” un „Balvu valsts ģimnāzija”. Jaunieši spēj likt panervozēt katram pretiniekam, labi cīnās par katru bumbu un brīžam veido spēcīgus uzbrukumus. Šīs sezonas lielākā uzvara pret „Zeltiņi” komandu divos setos. Komanda šobrīd atrodas A grupas 6.vietā, bet tas viss var vēl mainīties.

„Bērzpils”. Trešā sezona AVL. „Bērzpils” komanda, līdzīgi kā iepriekšējās sezonas, arī šogad ir spējusi nodrošināt vietu izslēgšanas spēlēm ieņemot 4.vietu B grupā. Komandas kodols palicis nemainīgs un to veido trīs spēlētāji, kuri ar labu sniegumu spēj radīt grūtības ikvienam pretiniekam. Sastāvā daudz gados jaunu spēlētāju, kuriem ir iespēja izmēģināt savus spēkus pret pieredzējušiem spēlētājiem.

„Naudaskalns”. Komandas sastāvu veido bijušās „Balvi” komandas spēlētāji. Pirmajā sabraukumā komanda demonstrēja labu sniegumu, bet nedaudz pietrūka, lai izcīnītu uzvaru pret „SK Kuorsova”. Pirms otrā sabraukuma komanda veica ievērojamu pastiprinājumu sastāvā, kas ļāva uzlabot sniegumu un aizvadītajās 5 spēlēs izcīnīt 4 uzvaras.

„Gulbene I”. AVL treša komanda, kura ar līgu ir no tās dibināšanas brīža. Kartu sezonu pieskaitāma pie līdervienībām, šī sezona nav izņēmums. Šobrīd atrodas A grupas pašā augšgalā ar 7 izcīnītām uzvarām un 1 zaudējumu. Spēkiem mērojoties ar AVL spēcīgākajām  komadām izcīnītas divas uzvaras, vienīgo reizi piedzīvots zaudējums pret „SK Kuorsova” komandu. 11.janvārī Alūksne pretī stāsies vēl viena AVL spēcīga komanda „Alūksne”.

„Gulbene II”. Pagājušās sezonas čempioni. „Gulbene II” pieskaitāma pie AVL spēcīgākajām komandām un titula pretendentiem. Komandas sastāvs ļoti raibs un pieredzējis. Spēlē ļoti dinamiski, veido daudz kombināciju un atņēmusi punktus visiem pretiniekiem. Līdz šim sīvā cīņā piedzīvoti divi zaudējumi trīs setos, pret „Gulbene I” un „Alūksne” komandām.

„Gulbenes Vilki”. Gulbenes jauniešu komanda. Ar katru sabraukumu spējusi uzlabot savu sniegumu un atņēmusi punktus spēcīgājām komandām. Vērā ņemamās spēles: līdzīgā trīs setu spēlē piedzīvots zaudējums „Naudaskalns” komandai; izcīnīta uzvara trijos setos pret  „Zeltiņi” komandu. Pēdējā spēle komandai bija īpaša ar to, ka tika aizvadīts garākais sets šajā AVL sezonā, sets noslēdzās ar rezultātu 33:31 „Gulbenes Vilki” labā. Komanda pagaidām ieņem 4. vietu A grupā.

„Lizums”. Pēc gada pārtraukuma atgriezusies AVL. „Lizums” visās aizvadītajās spēlēs taustās pēc komandas spēles. Brīžam tiek noķerts spēles pavediens, bet kaut kas līdz galam pietrūkst, lai aizvadītu sekmīgi spēli un izcīnītu kādu punktu. Šobrīd komanda atrodas B grupas 5. vietā un visticamāk, ka šajā sezonā izslēgšanas spēles netiks sasniegtas.

„SK Kuorsova”. Otrā sezona AVL un arī šajā sezonā pieskaitāma pie līgas spēcīgākajām komandām. Iepriekšējā sezonā izcīnīta 6.vieta. Komanda spēlē ļoti skatāmu spēli, veido daudz uzbrukumus, cīnās aizsardzībā, izcīnītas lielas uzvaras pret tādām komandām kā „Naudaskalns”, „Gulbene I”. Vienīgā neveiksme piedzīvota pret „Alūksne” komandu. „SK Kuorsova” pieskaitāma pie A grupas līderēm.

„Ļaudonas vsk.”. Madonas jauniešu komanda, AVL startē jau otro sezonu, sastāvs palicis nemainīgs. Ļoti saliedēts kolektīvs, cīnās par katru bumbu, kā aizsardzībā tā uzbrukumā. Spējusi atņemt punktus tādā komandām kā „Zeltiņi” (uzvara trīs setos), „SK Kuorsova” (zaudējums trīs setos), „Gulbenes Vilki” (uzvara trīs setos) un „Bērzpils” (uzvara trīs setos). Šobrīd ieņem 5.vietu A grupā.

Pēdējos divos sabraukumos izšķirsies kuras komandas nodrošinās vietu grupu pārspēlēs. Ja B grupā četras komandas jau pirms laika ir nodrošinājušas vietu pārspēlēm, tad A grupā viss vēl priekšā.

Par grupām:

B grupā jau sākušās cīņas par labākas vietas ieņemšanu pirms izslēgšanas spēlēm. Grupas pārspēles ļaus visām komandām nedaudz uzlabot vai pretēji, savas pozīvijas, lai nodrošinātu nedaudz vieglāku pretinieku.

Grupas līderu „Alūksne” – „Naudaskalns” cīņa vēl priekšā un paredzēta 19.janvārī Gulbene. Šobrīd komandas šķir 3 punkti, bet „Alūksne” komanda aizvadījusi par divām spēlēm mazāk.

A grupas trakumi. Šobrīd droši savas pozīcijas izslēgšanas spēlēm un pārspēlēm nodrošinājušas trīs komandas: „Gulbene I”, „Gulbene II” un „SK Kuorsova”, tad viss vēl priekšā ir atlikušajām trijām komandām: „Gulbenes Vilki”, „Ļaudonas vsk.” un „Balvi/ESKETIT”. Grupas līderu bilance savstarpējās spēlēs, „SK Kuorosva” 1:0 „Gulbene I” 1:1; „Gulbene II” 0:1. 11.janvārī Alūksne savā starpā spēkus mēros „SK Kuorosva” un „Gulbene II”. Grupas 4.vieta. Šobrīd šajā pozīcijā atrodas „Gulbene Vilki”, bet tas viss var mainīties, jo par vienu punktu mazāk ir „Ļaudonas vsk.” un par diviem „Balvi/ESKETIT”. Komandu savstarpējā bilance: „Ļaudonas vsk.” 1:0, „Gulbene Vilki” 1:1, „Balvi/ESKETIT” 0:1. 19.janvārī Gulbene savā starpā spēkus mēros „Ļaudonas vsk.” un „Balvi/ESKETIT”.

Arī tām komandām kuras nodrošinājušas vietu pārspēlēm katrs punkts ir svarīgs, lai pirms izslēgšanas spēlēm finišētu pēc iespējas labākā vietā.