No 6. līdz 10. janvārim Latvijā norisinājās jau 7. Baltijas valstu karavīru Ziemas sporta spēles. Spēlēs bez Baltijas valstīm piedalījās arī karavīri no ASV un Zviedrijas. Kā jau katru gadu, Latvijas komandu līdzās karavīriem pārstāv arī jaunsargi distanču slēpošanā un biatlonā. Šogad sniega trūkuma dēļ disciplīnas bija aizstātas ar krosu, biatlons - ar krosu un šaušanu.
7.janvārī 12. Jaunsargi no Vidzemes devas uz Cēsīm, lai piedalītos sacensībās, pieci no Lejasciema, 3 no Madonas, 2 no Vecpiebalgas un 2 Priekuļiem. 7.janvāris sākās jaunsargiem ar došanos uz Valmieru, Hokeja halli, kurā notika spēļu atklāšana ar Latvijas-Igaunijas spēli hokejā.
8.janvārī jaunsargi sacentās biatlona sacensībās. Baltijas valstu konkurencē jauniešu grupā izcīnīja 1. vietu- Arvis Arvīds Jekimovs (Vecpiebalga ) un jaunietēm 2.vietu Kima Krūmiņa (Madona). Krosā ļoti sīvā cīņa 2. vietu izcīnīja Artūrs Filips Igaviņš (Lejasciems), piekāpjoties igauņu sportistam Sok Kristjan 2,8 sek., 3.vietā Silvestrs Švauksts (Madona), atpaliekot no uzvarētāja 6,8sek. Jaunsardzes no Lejasciema palika nepārspētas 3km krosā, 1.vietā pārliecinoši Jolanta Pence, 2.vietā Gerda Asnāte Berkolde, 3.vietā Elizabete Galvane.

Jaunsargi

9.janvārī Baltijas valstu jaunsargi sacentās MIX stafetēs. Deviņu komandu konkurencē biatlonā pārliecinoši uzvarēja Latvijas pirmā komanda. Komandā startēja Arvis Arvīds Jekimovs un Kima Krūmiņa.
Mix stafetēs distanču slēpotājiem visas kaluma medaļas Latvijas komandām. Distances gaitā mainījās līderi, līdz finiša līnijai nebija skaidrs, kura komanda uzvarēs. Cīņa bija spraiga, dinamiska, bet uzvarēja pareizi izvēlēta taktika no trešās komandas puses. Pirmā vietā Latvijas trešā komanda: Elizabete Galvane un Jānis Kubuliņš, otrajā vietā Latvijas pirmā komanda: Jolanta Pence un Artūrs Filips Igaviņš, trešajā vietā Latvijas otrā komanda Gerda Asnāte Berkolde un Silvestrs Švauksts.
Paldies jaunsargiem (visiem, kas šoreiz netika komandā uz spēlēm, bet ir sparīga partneri ikdienā) par izturību, par darbu nodarbībās un treniņos visa gada garumā, par neatlaidību, rakstura stingrību, apņēmību un nepadošanos nometnēs oktobrī, novembrī, decembrī un pat janvāra pirmajās dienās. Rudens un ziemas sākums ir bijis grūts, jo nometnes bez lietus, bez slapjām kājām un dubļiem nav bijušas. Paldies visiem atbalstītājiem, vecākiem, skolotājiem, ēdinātājiem, šaušanas treneriem - bez jums uzvaras izcīnīt būtu daudz grūtāk.

Lāsma Gabdulļina, jaunsargu instruktore