25.janvārī Daugavpils novadā notika Naujenes pagasta kausa izcīņa brīvajā cīņā, kur piedalījās 2004.gadā dzimušie un jaunāki cīkstoņi no Daugavpils, Bauskas, Ķekavas un Gulbenes.

wrest

No biedrības “Gulbene wrestling” sacensībās piedalījās četri cīkstoņi – Aleks Piebalgs (svara kategorijā līdz 42kg), Daniels Renārs Piebalgs (svara kategorijā līdz 55kg),  Mikus Rukmanis (svara kategorijā līdz 80kg) un Romāns Rubenko (svara kategorijā līdz 100kg). Sacensības bija organizētas, lai katram būtu iespēja cīnīties vismaz divas cīņas.

Mūsu “svarīgākajiem” puišiem nācās cīnīties ar pieredzējušiem un vecākiem cīkstoņiem pamatā no Daugavpils novada. Rezultātā zaudējumi, tomēr cīņu laikā bija redzams arī cīņas spars nepadoties pārspēkam. Mazliet veiksmes un drosme piedalīties sacensībās R.Rubenko deva medaļu par 3.vietu, kas būs stimuls turpināt trenēties.

Abiem vieglākajās svara kategorijās startējušajiem puišiem fiziskā spēka pietika, bet tikai pietrūka pieredzes izmantot pareizos paņēmienus, lai pārspētu pretiniekus.

Mūsu puiši cīņās izbaudīja stingrus  un mērķtiecīgus pretinieku tvērienus, kas cīņās mūsu puišu sejās rādīja apmulsumu par tik strauju cīņas gaitu. Vērojot cīkstoņu cīņas var atšķirt pieredzējušu cīkstoni no iesācēja. Uz sacensībām braucām lai arī šīs vecuma grupas puikas gūtu pieredzi un redzētu citu cīkstoņu izpildītos paņēmienus, kas gan neatšķiras no mūsu treniņos apgūstamajiem paņēmieniem. Varbūt atšķirība ir attieksmē pret mācību procesu!   

   Atis Jencītis