27.jūnijā Gulbenes un Litenes pludmales volejbola laukumos ar pirmā posma sacensībām sākās Gulbenes novada atklātā kausa izcīņa smilšu volejbolā sieviešu un vīriešu komandām.

Karstajā dienā uz smilšu volejbolu pulcējās astoņas dāmu un sešas kungu komandas. Sievietēm uzvarēja duets “Rūdis” (Solvita Vīcupa Ulme/Sanda Ragozina), bet vīriešiem – komanda “Divi” (Kristers Kanaviņš/Jānis Pajats).

Dāmu komandas arī tika sadalītas divās apakšgrupās. Apakšgrupu 1. un 2.vietas ieguvējas komandas turpināja cīņu par godalgotajām vietām. Pirmā pusfināla spēlē “LID” ar rezultātu 21:16 bija pārākas pār “MADA”, bet otrajā pārī “Rūdis” ar rezultātu 21:11 pārspēja “Pludmales meičas”. Sīva cīņa izvērtās par 3. vietu. Tomēr mača galotnē aukstasinīgāk nospēlēja “MADA” (Maija Smiltniece/Dārta Borodkina/Enija Baumgarte) ar rezultātu 21:19 pārspējot “Pludmales meičas”. Cīņā par pirmo vietu “Rūdis” (S.Vīcupa Ulme/S.Ragozina) izrādījās pārākas pār “LID” (Daiga Ņikitina/Inese Ubaga/Liene Ķikuste) ar rezultātu 21:18, tādejādi kļūstot par pirmā posma uzvarētājām.

Vīriešu komandas Litenes smilšu volejbola laukumos izspēlēja “apli” – katrs ar katru. Visās piecās spēlēs ar rezultātu 2:0 uzvarēja duets “Divi” (K.Kanaviņš/J.Pajats). Otro vietu izcīnīja duets “Vasiļjevs/Bārdulis” (Dzintars Vasiļjevs/Jānis Bārdulis), kas vienģo zaudējumu piedzīvojā mačā pret “Divi”. Trešo vietu ieguva kaimiņu novada pārstāvji “Logu maiņa” (Gatis Stepanovs/Guntis Rakstiņš).

Otrais posms norisināsies 18. jūlijā pl.10.00 Gulbenes stadionā (sieviešu komandas) un Litenes stadionā (vīriešu komandas).

Liels paldies vīriešu posma organizatoram Vitālijam Platajam, kā arī dāmu spēļu palīgiem Marutai Blumbergai, Ārijai Samsonovai un Sarmītei Ulmei.