No 19. līdz 22.oktobrim pēc Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas uzaicinājuma Gulbenes novadā viesojās ASV basketbola treneris Deils Leijers (Dale Layer). 

Šo četru dienu laikā viņš vadīja nodarbības Gulbenes un citu apkārtējo novadu treneriem un sporta skolotājiem, kā arī jauniešiem un Basketbola komandai “Gulbenes BJSS/ BUKI”. Savukārt tikšanās laikā ar Gulbenes novada domes priekšsēdētāju Andri Apinīti tika pārrunāta iespēja nākamvasar Gulbenes novadā organizēt basketbola treniņnometni.

“Ar sporta skolas metodiķi Jāni runājām, ka ir nepieciešams ienest jaunas vēsmas mācību-treniņu procesā. Jānim bija kontakti organizācijā “Atlēti darbībā” (Athletes in Action), kas atrada līdzekļus, un tā Deils nokļuva pie mums. Viņš ir augsta līmeņa basketbola treneris, sagatavojis vairākus spēlētājus, kuri spēlējuši Nacionālajā basketbola asociācijā. Šajās dienās viņš vairakkārt ir atkārtojis, ka ar darbu var sasniegt visu,” stāsta Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Māris Čakars.

Uzturoties Gulbenē, Deils Leijers vadīja vairākas nodarbības, kas plānoto 2 stundu vietā ievilkās līdz 4 stundām. Viņš dalījās pieredzē, kā veidot motivāciju un iegūt kontaktu ar bērniem, kā arī par personības veidošanu sportā izmantojot basketbolu. Protams, neizpalika arī praktiskās nodarbības.

Iespējams, nākamvasar Gulbenes novadā tiks organizēta nometne bērniem un jauniešiem, kur nodarbības vadītu gan mūsu treneri, gan treneri no ASV.

“Plānots, ka nometnē varētu piedalīties vismaz 100 bērni no Gulbenes un apkārtējiem novadiem. ASV partneri ir atvērti jautājumam par finansēm. Tas nozīmē, ka viņi neprasītu samaksu par treneru darbu. Mums vajadzētu nodrošināt zāli, izmitināšanu un daļēju ēdināšanu. Viņiem ir cilvēki, kas gatavi investēt šajā sadarbībā, kā arī palīdzēt celt basketbola līmeni un izveidot labu sistēmu, lai Gulbenes novads veidotos par basketbola attīstības centru Latvijā. Mums ir jādara viss, lai mūsu skolas audzēkņi būtu konkurētspējīgi un iekļūtu labākajās basketbola komandās. Pieļaujam iespēju, ka šīs sadarbības ietvaros mūsu labākie audzēkņi no mācībām brīvajā laikā varētu doties uz treniņnometnēm ASV. Bet mums vēl ir jāstrādā pie treniņu bāzes pilnveidošanas. Baseins būtu nepieciešams vispārējās fiziskās attīstības nodrošināšanai,” piebilst M.Čakars.

D.Leijers Latvijā bija pirmo reizi. Viņš ir atzinīgi novērtējis vidi un izteicis vēlēšanos par ilgtermiņa sadarbību.

“Pirmie iespaidi ir ļoti patīkami. Tiku laipni uzņemts, šī ir laba vieta un te ir jauki cilvēki. Esmu apmierināts ar jauniešu attieksmi. Viņi vēlas spēlēt, ir gatavi smagi strādāt. Te ir daži zēni, kuriem ir labs potenciāls, kuri ar lielu darbu varētu gūt labus panākumus,” pārdomās par piedzīvoto dalās basketbola treneris Deils Leijers.

Ir domāts par sadarbības līguma parakstīšanu.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste