10.oktobrī savu 24.gadskārtu svinēja volejbola turnīrs „Viļņa Reinsona piemiņas kauss”, kas šogad kopā pulcēja 26 komandas no dažādiem Latvijas novadiem.

Foto: D.Anča, E.Stībelis

No pavasara pārceltais turnīrs šogad risinājās bez citu valstu komandu līdzdalības un arī bez kopēja apbalvošanas pasākuma. Lai kuplinātu komandu skaitu, šogad bija izdalītas vēl papildus dāmu S 50+ grupa un kungu V 50+ grupa.

Bērzu sporta zālē spēkiem mērojās piecas sieviešu grupas komandas: Madona, Līvāni, Gulbene, Lizums un Gulbenes sporta centrs. Komandas izspēlēja apli, tādejādi noskaidrojot labākās. Trīs spēlēs izcīnot uzvaru un vienā cīnoties neizšķirti, diezgan pārliecinoši jau astoto gadu pēc kārtas triumfēja un Viļņa Reinsona piemiņas kausu izcīnīja komanda Gulbene. Sastāvā spēlēja Sanda Ragozina, Liene Šimkuse, Simona Rozīte, Sabīne Rozīte, Līga Strautniece, Līva Misiņa un Arta Stelpe. Lai noskaidrotu otrās vietas ieguvējās, bija jāskaita “mazie punkti”. Rezultātā otro vietu šogad izcīnīja pērnā gada bronzas ieguvējās - komanda Lizums: Mairita Bumbure, Elīna Aģe, Agnese Melne, Madara Strade, Alise Aigare, Evija Lavrenova, Arta Buklagina un Evita Vīksna. Finālspēlē tikās Madona un Gulbene. Trešajā vietā komanda Līvāni.

Dāmām S 40+ grupā uz turnīru bija ieradušās četras komandas Talsi, Preiļi, Daugavpils un Gulbene, kas spēkiem mērojās Tirzas psk sporta zālē. Komandas uzvarētāju noteica, izspēlējot apļa sistēmu. Komandas aizvadīja līdzvērtīgas spēles, tomēr pārliecinošāku sniegumu demonstrēja Talsu komanda, kļūstot par V.Reinsona kausa ieguvējām. Par otro un trešo vietu bija sīva cīņa, rezultātā otro vietu ieguva komanda Preiļi, bet trešo – Daugavpils.

Dāmu S 50+ grupā pieteikušās bija divas komandas Jēkabpils un Madona, kas spēkiem mērojās Tirzas psk sporta zālē kopā ar S 40+ komandām. Par uzvarētājām kļuva jēkabpilietes, bet otrās – Madona.

Vīriešu konkurencē piedalījās četras komandas: Madona, Mazsalaca/Ramata, Zvejniekciems un Gulbene, kuras spēkiem mērojās Stāķu sporta zālē. Komandas savstarpēji izspēlēja “apli”. Uzvarot trīs spēlēs, par kausa ieguvējiem šogad pēc gada pārtraukuma atkal kļuva mājinieku komanda Gulbene. Sastāvā spēlēja Nauris Pulkstenis, Sandris Turlajs, Dzintars Vasiļjevs, Mārtiņš Naglis, Jānis Bārdulis, Kārlis Karolis, Jānis Pajats un Kristers Kanaviņš. Par sudraba godalgu ieguvējiem kļuva vienība Madona, bet trešo pozīciju izcīnīja Mazsalaca/Ramata.

Gulbenes sporta centra zālēs spēkiem mērojās četras V40+ un septiņas V 50+ vīriešu grupas komandas.

V 40+ grupas komandas Malta, Jēkabpils, Burtnieki un Gulbene savstarpēji izspēlēja “apli”. Ļoti sīva cīņa risinājās par pirmo vietu starp Burtniekiem un Jēkabpili. Pirmajā setā ar rezultātu 32:30 uzvaru izrāva jēkabpilieši, otrajā setā stabilāki izrādījies Burtnieku volejbolisti, uzvarot ar 25:22. Trešajā setā cīņa bija īpaši saspringta, galotnē uzvaru ar rezultātu 26:24 atkal izrāva Jēkabpils vienība, svinot gan uzvaru spēlē, gan kļūstot par V.Reinsona kausa ieguvējiem V 40+ grupā. Līdz ar to otrajā pozīcijā Burtnieku komanda. Trešo pozīciju ļoti stabili ieņēma Gulbenes vienība: Austris Štāls, Dzintars Adlers, Dzintars Vasiļjevs, Kaspars Spirks, Rinārs Teters, Guntis Rakstiņš, Aigars Kalniņš, Aigars Vasiļjevs un Janeks Ekurs, komandas pārstāvis Vitālijs Platais.

Viskuplāk pārstāvētā grupa bija V 50+, kurā piedalījās septiņas komandas: Saulkrasti, Viļķene, Priekuļi, Madona, Preiļi, Rīgas Masters un FCG Rīga. Komandas tika sadalītas divās apakšgrupās. No apakšgrupām kā pirmie
“izgāja” FCG Rīga un Rīgas Masters. Pirmajās “krustu” spēlēs tikās apakšgrupu otrās un trešās vietas ieguvējas komandas. Pirmajā “krustā” tikās Madona un Priekuļi. Pusfinālā, kurā tikās FCG Rīga ar Viļķeni, pārāki bija rīdzinieki, savukārt Rīgas Masters divos setos atzina madoniešu pārākumu. Līdz ar to cīņā par trešo vietu tikās Viļķene un Rīgas Masters. Spraigajā trīs setu mačā uzvaru izcīnīja un bronzas godalgas ieguva Madonas vienība. Finālspēle izrādījās sevis cienīga un aizraujošā trīs setu cīņā par “V.Reinsona kausa” ieguvējiem kļuva FCG Rīga vienība, bet otrā vieta aizceļoja uz Madonu.

Liels paldies par turnīra veiksmīgu norisi Vitālijam Platajam un Dzintaram Vasiļjevam.

Dace Anča