Eiropas sporta nedēļas ietvaros 26.septembrī jau 16. reizi risinājās tradicionālais tautas skrējiens „Gulbenes apļi 2021”, pulcējot 193 dalībniekus. Par skrējiena absolūto uzvarētāju 9 kilometru distancē kļuva Lauris Lapsa (SK “Tērauds”/Gulbene), savukārt starp dāmām ātrākais solis 6 kilometru distancē bija SK “Kalnieši” pārstāvei Dainai Stonkai.

Foto: Arta Katane

 Kā jau ierasts pirmie uz starta stājās soļotāji, lai spēkiem mērotos 3 kilometru distancē. Par uzvarētāju dāmu konkurencē kļuva Zoja Ribuša (Alūksnes BJSS). Vīriešiem pirmo vietu izcīnīja Raivis Bērziņš (Gulbene). Senioru konkurencē uzvarētāji tika noskaidroti pēc starptautiskās koeficientu sistēmas, aprēķinot pēc uzrādītā rezultāta un vecuma. Kungiem pirmajā vietā Harijs Āboliņš (Gulbene), otro labāko rezultātu uzrādīja Raitis Lērme (Valmiera VK), bet trešajā vietā Guntis Balodis (Druviena). Dāmu konkurencē uzvaras laurus plūca Zinaīda Rācenāja, otrajā vietā Dace Saulīte (abas Madona), bet trešajā vietā Vaira Grigorjeva (Valmiera VK).

Sacensību turpinājumā uz starta līnijas stājās paši mazākie dalībnieki, lai sacenstos 400 metru distancē. Viennozīmīgi šis skrējiens izvilināja vispatiesākās emocijas, smaidus un pat asaras.  Šķiet, vislielākais pārbaudījums bija tieši bērnu vecākiem. 400 metru distanci šogad veica 19 septiņgadīgi un jaunāki zēni, kā arī 19 meitenes.  Ātrākā no meitenēm bija Kate Birzniece (Stāmeriena), otrajā vietā Aleksandra Aļipova (Tirzas psk/BJSS), bet trešā Lauma Glāzniece (SK Lejasciems/BJSS). Zēniem par uzvarētāju kļuva Mārtiņš Ribušs, aiz viņa otrajā vietā Matīss Pavlovs (abi Alūksnes BJSS), bet trešais Alberts Birznieks (Gulbenes novada BJSS). 400 metru garo distanci pieveica arī divi 2019.gadā dzimušie zēni: Kristaps Birznieks un Reinis Mezītis.

Kā nākošie uz starta stājās S 10 un V 10 vecuma grupas 18 meitenes un 26 zēni, lai spēkiem mērotos 1 kilometra distancē. Labāko rezultātu šajā distancē uzrādīja un pirmo vietu izcīnīja Reinis Teters-Teterovskis, otrais – Patriks Ribušs, bet trešais Lukass Baltiņš (visi Alūksnes BJSS). Meiteņu konkurencē pārliecinoši uzvarēja Denīze Dreiškena (Gulbenes novada vidusskola), aiz viņas otrajā pozīcijā Jasmīna Vinogradova (Gulbene), bet trešo vietu ieguva Katrīna Būda (Alūksnes BJSS).

Pl.13.00 tika dots starta šāviens 3, 6, 9 kilometru skrējienam un 3 kilometru nūjošanas entuziastiem. 

3 kilometru distancē absolūti ātrākā bija S 14 vecuma grupas uzvarētāja Sintija Birzniece (Gulbenes novada BJSS), otro vietu šajā grupā ieguva Annika Ziņģe (Alūksnes BJSS), bet trešajā pozīcijā Dārta Cipule (SK “Ašais”). S 12 grupas meiteņu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Laura Kallase (Gulbene), otrajā vietā Luīze Rajecka, bet trešā Egija Mihailova (abas SK “Ašais”). V 12 grupas konkurencē zēniem par uzvarētāju kļuva Tirzas psk/BJSS pārstāvis Ričards Balodis, aiz viņa otrajā un trešajā pozīcijā kaimiņu novada jaunie sportisti Rihards Tomsons un Rihards Pavlovs (abi Alūksnes BJSS). Dāmām S 50 grupas godalgoto trijnieku noteica pēc starptautiskās koeficientu sistēmas un par uzvarētāju kļuva Zinaīda Rācenāja, otrajā vietā Ruta Kozlovska (abas Madona), bet trešajā vietā Tatjana Smirnova (Gulbene). Arī V 60 grupas dalībniekiem rezultāta noskaidrošanai tika pielāgots starptautiskais koeficients veterāniem un par uzvarētāju kļuva Jānis Supe (Tirza), otrajā vietā Ēriks Apšenieks (Balvi), bet trešo vietu ieguva Leonīds Valdonis no Preiļiem, kurš ir iegājis “Gulbenes apļu” vēsturē kā pirmā skrējiena absolūtais uzvarētājs!

„Tautas klases” dalībnieki arī sacentās 3 kilometru distancē. Dāmām uzvarēja Zoja Ribuša no Alūksnes,  otrajā vietā Aļona Lemeša (Galgauska), bet trešajā vietā Līga Berkolde (Pilskalns). Vīriešiem par uzvarētāju kļuva Kristaps Carevs (Gulbene), otrais – Jēkabs Čudarkins (Lizums), bet trešais Arturs Birznieks (Gulbene). Šogad “Gulbenes apļos” pirmo reizi sacentās arī nūjotāji. Par uzvarētāju vīriešiem kļuva Uldis Dīcis (“Gausā jūdze”), otrais – Ēriks Jukāms (Kārķi), trešais – Andrejs Vācietis (Gulbene). Dāmām pirmo vietu ieguva Ruta Dīce (“Gausā jūdze”), otrajā vietā Sanita Poļaka (Alūksnes BJSS), bet trešā Valērija Stībele (Gulbene). Ar specbalvu tika sveikta Līga Ende-Griķe, kas distanci veica, nesot savu jaunāko meitiņu, kurai ir mazliet vairāk par pusgadu.

V 14 grupas zēniem bija jāveic divi apļi jeb 6 kilometri un par uzvarētāju kļuva Teodors Godiņš, aiz sevis otrajā vietā atstājot komandas biedru Robertu Cercinu (abi SK “Ašais”), bet trešajā vietā Maksims Pavlovs no Alūksnes BJSS. S 18 vecuma grupas jaunietēm šajā distancē uzvaras laurus plūca Anda Katane (Gulbenes novada vsk), otro labāko rezultātu uzrādīja Daniela Šumakova (Alūksne BJSS), bet trešajā pozīcijā Krista Kristiāna Brence (Ranka). Sievietēm 6 kilometru distancē par uzvarētāju kļuva Daina Stonka (SK “Kalnieši”), otrajā vietā Jeļizaveta Černova (Gulbene), bet trešo vietu ieguva Dace Birzniece (Stāmeriena). S 40 grupā labāko rezultātu uzrādīja Sandra Volodina, otrajā pozīcijā Zlata Kallase (abas Gulbene), bet trešajā vietā Jana Untāla (Tirza). Par V 50 grupas, kā arī 6 kilometru distances absolūto uzvarētāju kļuva Antis Zunda (Gulbene).

9 kilometru distancē šogad triumfēja Lauris Lapsa (SK “Tērauds”/Gulbene), lai gan skrējiena lielāko daļu vadībā atradās Jānis Ābols. Otro vietu V grupā izcīnīja Dēvids Kristapsons (ASK Patria), bet trešais ātrākais bija Kārlis Stonka (SK Kalnieši). V 40 vecuma grupā finiša līniju visātrāk sasniedza Jānis Ābols (“Maratona klubs”), otrajā pozīcijā Ainārs Miņins (Žīguri), bet trešais Gundars Kristapsons (ASK Patria). V 18 grupas jauniešiem par uzvarētāju kļuva Dāvis Ende (Pirtslietu darbnīca), otrajā pozīcijā Pauls Šrēders (Tirzas psk/BJSS).

Tradicionāli tika sveiktas arī kuplākās komandas: Alūksnes BJSS (trenere Zoja Ribuša), Tirzas pamatskolas/BJSS komanda (sporta skolotājs Mārcis Rudzītis) un
SK Lejasciems/BJSS komanda (pārstāvis Valerijs Gabdulļins).

Rezultāti

Dace Anča,
Gulbenes novada Sporta pārvaldes
vadītāja vietniece nozares jautājumos