latvijas ukrainas karogsGulbenes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai par palīdzības sniegšanas iespējām un kārtību  Ukrainas iedzīvotājiem, kas ierodas Latvijā, un neveikt pašdarbību un neorganizēt individuālos vai grupu palīdzības braucienus sniedzot, humāno vai cita veida palīdzību.

Informējam, ka pašvaldība turpina uzņemt cilvēkus no Ukrainas, nodrošinot gultas vietas, pirmās nepieciešamības preces un ēdienu Rankas pamatskolas ēkā Rankā. Kā rāda nedēļas pieredze, Ukrainas pilsoņu uzturēšanās laiks Rankā ir dažāds. Visbiežāk cilvēki te paliek uz vienu nakti un dodas tālāk. Tāpat atbalstu izmitināšanā ir gatavi sniegt  vairāki novada uzņēmēji un privātpersonas Jaungulbenes, Stāmerienas, Lejasciema, Stradu, Rankas pagastā un Gulbenē. Par cilvēku izmitināšanas iespējām novadā  un transporta loģistiku (ja nepieciešams)  aicinām sazināties ar Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītāju Kristapu Daukstu, t. 29284673. Gulbenes novada pašvaldība no iedzīvotājiem neorganizē naudas ziedojumu vākšanu, humānās palīdzības vākšanu - to centralizēti veic biedrība "Gribu palīdzēt bēgļiem".

Noderīga informācija

 • Informācija par ieceļošanu, uzturēšanos, apmešanos un darba iespējām Latvijā tīmekļvietnē www.palidziukrainai.lv.
 • Lai sniegtu būtiskāko informāciju par atbalsta sniegšanas un saņemšanas iespējām Ukrainas civiliedzīvotājiem vienuviet, darbu uzsācis Sabiedrības integrācijas fonda izveidotais vienotais informatīvais tālrunis  - “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” - 27 380 380.
 • Iedzīvotāji aicināti pieteikties palīdzības sniegšanai  www.palidziukrainai.lv.
 • Uzņēmumi, kas gatavi ziedot preces vai bez atlīdzības uzņemt bēgļus: ej.uz/Ukrainai (informāciju apkopo Ekonomikas ministrija).
 • Uzņēmumi, kas gatavi nodarbināt bēgļus: ej.uz/vakancescilvekiemnoukrainas (informāciju apkopo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA).
 • Pašvaldības un iedzīvotāji, kas gatavi bez atlīdzības uzņemt bēgļus: ej.uz/atbalstscilvekiemnoukrainas (informāciju apkopo biedrība Gribu palīdzēt bēgļiem).
 • Ja brauciet pēc saviem radiniekiem, draugiem vai vēlaties palīdzēt braucot, lūdzu, aizpildiet anketu, lai var koordinēt transportu un netiek radīti sastrēgumi: https://ej.uz/TransportscilvekiemnoUkrainas
 • Ziedot Ukrainai: https://www.ziedot.lv/ukrainas-cilvekiem-4203
 • Ja, ierodoties Latvijas teritorijā, jums vai ģimenes loceklim ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, informējiet par to robežšķērsošanas vietā strādājošo Valsts robežsardzes amatpersonu vai zvaniet uz 113. 
 • Informācija par valsts robežas šķērsošanu (24/7), pieejama zvanot uz šiem telefona nr. 371 67913569 vai 371 67913568.
 • Інформація щодо в'їзду до та перебування в Латвії. Информация про въезд и пребывание в Латвии. Pirmais solis, ierodoties Latvijā, ir zvans Valsts robežsardzei. Visa informācija latviski, ukrainiski un angliski Iekšlietu ministrijas kanālos. ŠEIT
 • Я виїжджаю з України через військовий конфлікт і мені потрібна допомога. I’m leaving Ukraine due to the military conflict and I need help. Anketa Ukrainas iedzīvotājiem, kas dodas uz Latviju. https://ej.uz/допомогавЛатвії