uzn tiek

Lai veicinātu Gulbenes novada pašvaldības un vietējo uzņēmēju savstarpējo sadarbību, Gulbenes novada dome 17.augustā organizēja tikšanos, kurā sniedza informāciju par pašvaldības atbalsta instrumentiem, izrunāja aktualitātes nekustamo īpašumu kadastrālo vērtību sistēmā, kā arī par teritorijas plānojuma nozīmi uzņēmējdarbībā, būvniecībā un īpašuma izmantošanā.

Tika sniegta informācija par plānotajiem pašvaldības projektiem uzņēmējdarbības attīstības jomā un uzņēmējdarbības situāciju novadā. Šobrīd novadā ir 1512 aktīvi uzņēmumi. Savukārt reģistrēto-likvidēto uzņēmumu dinamika ir pozitīva. Lielākie uzņēmumi (pēc apgrozījuma 2015.gadā): SIA “Avoti SWF” (masīvā koka mēbeļu ražošana), SIA “Grantiņi 1” (mežizstrāde), SIA “Rairu” (mežizstrāde), A/S “Rankas piens” (piena pārstrāde un piena produktu ražošana), SIA “Dimdiņi” (dārzeņu audzēšana un pārstrāde).

Jāpiebilst, ka jau četrus gadus Gulbenes novada dome rīko konkursu jaunajiem uzņēmējiem “Atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai”, kurā potenciālie uzņēmēji iesniedz savu biznesa ideju un cīnās par finansējuma iegūšanu tās realizācijas uzsākšanai. Veiksmīgi piemēri ir SIA “Libeks un Sprudzāns”, kas ražo ābolu sidru un citu augļu vīnu, pazīstams kā “Tālavas sidrs”, arī SIA “Typical”, kas nodarbojas ar pastkaršu izdošanu, kurās attēlotas emocionālas, melnbaltas fotogrāfijas, kurās redzami cilvēki dažādās dzīves situācijās un mirkļos.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste